Ζω με ενα δραπετη ...


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
γιατί δεν χρησιμοποιείς crate?



αφού είσαι εσύ εκεί που να πάνε?
Το σπιτι εχει ενα διαδρομο 2,5 τετραγωνικα (ο τελειος χωρος για περιορισμο αφου δεν εχει τιποτε να καταστρεψει εκει , ουτε μπορει να βγει) ...εκει τρωνε συνηθως τα ζωα.Τα αφησα εκει δυο βραδια και εγινε χαμος απο το κλαμα.Της αφησα μονο παιχνιδια και το νερο τους και αυτη εφαγε την κασα της πορτας ενω μπαταρε το μπολ με το νερο και κορακιασανε απο τη διψα μεχρι να γυρισω.Οι τοιχοι ηταν γεματοι πατημασιες λες και ειχα κλεισει καποιο θηριο εκει μεσα.

Το crate θα ηθελα να το αποφυγω.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
τα σκυλιά όπως ξέρεις είναι πλάσματα της συνήθειας, μια ρουτίνα που επαναλαμβάνεται συνεχώς την συνηθίζουν πολύ γρήγορα, να επιμείνεις στο σχέδιο όπως το έχεις σκεφτεί και θα τους γίνει ρουτίνα σύντομα, απέφυγε τις αλλαγές και τα πειράματα.

η λύση στο πρόβλημα του νερού είναι ένας μεγάλος στρογγυλός μεταλικός κουβάς (απο οικοδομικά κλπ. είδη),
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Εψαχνα που να σου κάνω το σχόλιο, και είπα να το παρκάρω εδώ :sneaky:

Η σκυλα μου παλι , παραμενει κουταβοειδως αυτοκολλητη στο ποδι μου παρα τα 9 της χρονια :) :) (αν τη δωσω για φιλοξενια και την αφησουν μονη της, προβλεπω ανακαινιση στο σπιτι του pet keeper :) :)
Κανένα refresh νέων για το κορίτσι... καμμιά καινούργια φωτό :whistle::whistle::whistle:
 
  • Like
Reactions: TARA and LaCat


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Εμεινε ενα κουταβι , mareco ...πιστευω πως αυτο το σκυλι ποτε δε μεγαλωσε :) :)

Ειναι υγιεστατη, ησυχη και φοβερα κολλημενη πανω μου ... δεν της δινω εντολες πια, καταλαβαινει ακομα και την κινηση των χεριων μου και ''ακολουθει''. Αγαπητη σε ολους, δεν εχει πρακτικα κακια για τιποτε που αναπνεει ...

Γενικα, ζει μια καλη ζωη και τη θεωρω φιλη μου (σπανιο για μενα) ...

Σοκαριστηκε λιγο προσφατα με την απωλεια του Boogie μας και πλεον ειναι μονη της με το γατο ... παραμενει σταθερα στον πατο της αγελης :)
Μερικες φωτο απο το τελευταιο καλοκαρι στην Αμοργο.


 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.876
Tricky σε διαβεβαιώ ότι την νοιώθω την απελπισία σου, αλλά εμένα ρε παιδί μου, αυτά τα τετραπέρατα τερατάκια με γοητεύουν. Με τρελλαίνει όταν έχουν τέτοια προσωπικότητα και ευφυία. Αρκεί βεβαίως να μην τα έχω στο δικό μου σπίτι :D
Μερικές φορές, καλύτερα να μασάς :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL: