Ηπατικο σκυλακι 11 ετων με SAP 3.500 .Υπαρχει ΕΛΠΙΔΑ?


Niki14

Member
19 Ιουλίου 2016
5
2
1)Καταλαβα οτι και στα 2 περιστατικα πηγε σε αλλο κτηνιατρο,οχι?
2)Ειναι λογικο να θελεις να δει το σκυλακι σου ο γιατρος που το παρακολουθει χρονια και ξερει το ιστορικο του.
3)Ειναι επισης λογικο οι κτηνιατροι να κανουν λαθη....δεν τους ακυρωνεις για αυτο.

@Niki14,λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.
1. Ναι και στις δυο περιπτώσεις την πήγαμε σε άλλο γιατρό.
3. 2 λάθη είναι αρκετά, ειδικά όταν το σκυλί έχει ίωση και η απάντησή σου είναι ε είναι και μεγάλη....
 


Niki14

Member
19 Ιουλίου 2016
5
2
1)Καταλαβα οτι και στα 2 περιστατικα πηγε σε αλλο κτηνιατρο,οχι?
2)Ειναι λογικο να θελεις να δει το σκυλακι σου ο γιατρος που το παρακολουθει χρονια και ξερει το ιστορικο του.
3)Ειναι επισης λογικο οι κτηνιατροι να κανουν λαθη....δεν τους ακυρωνεις για αυτο.

@Niki14,λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου.
1. Ναι και στις δυο περιπτώσεις την πήγαμε σε άλλο γιατρό.
3. 2 λάθη είναι αρκετά, ειδικά όταν το σκυλί έχει ίωση και η απάντησή σου είναι ε είναι και μεγάλη....

@yasemin ευχαριστώ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Αν πηγαίνεις χρόνια στον ίδιο γιατρό, σημαίνει ότι αυτά όλα τα χρόνια, πρέπει λογικά, να έχεις αποκτήσει μια κάποια αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης. Γνωρίζεις ότι έχει κινητό ανάγκης, για να επικοινωνήσεις, αν όντως χρειάζεται και γνωρίζεις, πως τις ώρες που το ιατρείο είναι ανοιχτό, αν θεωρείς ότι υπάρχει μια επείγουσα κατάσταση, παίρνεις το σκυλάκι σου και τρέχεις να του χτυπήσεις το κουδούνι. Δεν καθυστερείς στα τηλέφωνα. Εγώ τουλάχιστον, αυτά όλα τα παραπάνω κάνω, χρόνια τώρα, με τον κο.Κέστη. Και κάθε φορά που πάω, για όποιον σκύλο μου κι αν πάω [ή ακόμη και για ξένο σκύλο], το ραντεβού ξεκινάει ΠΑΝΤΑ με συζήτηση, για την υγεία, του ηλικιωμένου σκύλου μου. Επί παντός επιστητού. Στον οποίο, έκανε στείρωση στην ηλικία των 12 χρονών, χωρίς κανέναν ενδοιασμό και κανένα παρατράγουδο. Τον έβαλε πρώτο-πρώτο, εκείνη την ημέρα στο χειρουργείο και μου επέτρεψε να πάω να τον πάρω, πολύ αργά το βράδυ, για να τον έχει υπό έλεγχο και να είναι απόλυτα σίγουρος, ότι πήγαν όλα τέλεια. Ακριβώς, λόγω της ηλικίας. Και όποτε πάω και με τα 3 σκυλιά μου, η εξέταση ξεκινάει πάντα, με τον παππούλη, στον οποίο κρατάει ΠΑΝΤΑ και περισσότερη ώρα από τους άλλους, με εξονυχιστικό έλεγχο και ιδιαίτερη φροντίδα και στοργή. Δεν έχω ακούσει ποτέ, το σχόλιο..."ε...αφού είναι και ηλικιωμένος....". Αντιθέτως, αυτή του ακριβώς η ιδιότητα, της περασμένης ηλικίας, του δίνει το πρώτο βήμα. ΠΑΝΤΑ.

Ετσι...για να αναφέρω κι εγώ, την εμπειρία μου!
 


Niki14

Member
19 Ιουλίου 2016
5
2
Αν πηγαίνεις χρόνια στον ίδιο γιατρό, σημαίνει ότι αυτά όλα τα χρόνια, πρέπει λογικά, να έχεις αποκτήσει μια κάποια αμοιβαία σχέση εμπιστοσύνης. Γνωρίζεις ότι έχει κινητό ανάγκης, για να επικοινωνήσεις, αν όντως χρειάζεται και γνωρίζεις, πως τις ώρες που το ιατρείο είναι ανοιχτό, αν θεωρείς ότι υπάρχει μια επείγουσα κατάσταση, παίρνεις το σκυλάκι σου και τρέχεις να του χτυπήσεις το κουδούνι. Δεν καθυστερείς στα τηλέφωνα. Εγώ τουλάχιστον, αυτά όλα τα παραπάνω κάνω, χρόνια τώρα, με τον κο.Κέστη. Και κάθε φορά που πάω, για όποιον σκύλο μου κι αν πάω [ή ακόμη και για ξένο σκύλο], το ραντεβού ξεκινάει ΠΑΝΤΑ με συζήτηση, για την υγεία, του ηλικιωμένου σκύλου μου. Επί παντός επιστητού. Στον οποίο, έκανε στείρωση στην ηλικία των 12 χρονών, χωρίς κανέναν ενδοιασμό και κανένα παρατράγουδο. Τον έβαλε πρώτο-πρώτο, εκείνη την ημέρα στο χειρουργείο και μου επέτρεψε να πάω να τον πάρω, πολύ αργά το βράδυ, για να τον έχει υπό έλεγχο και να είναι απόλυτα σίγουρος, ότι πήγαν όλα τέλεια. Ακριβώς, λόγω της ηλικίας. Και όποτε πάω και με τα 3 σκυλιά μου, η εξέταση ξεκινάει πάντα, με τον παππούλη, στον οποίο κρατάει ΠΑΝΤΑ και περισσότερη ώρα από τους άλλους, με εξονυχιστικό έλεγχο και ιδιαίτερη φροντίδα και στοργή. Δεν έχω ακούσει ποτέ, το σχόλιο..."ε...αφού είναι και ηλικιωμένος....". Αντιθέτως, αυτή του ακριβώς η ιδιότητα, της περασμένης ηλικίας, του δίνει το πρώτο βήμα. ΠΑΝΤΑ.

Ετσι...για να αναφέρω κι εγώ, την εμπειρία μου!

Κι εγω ετσι... την εμπειρια μου ανέφερα!
Σου ευχομαι να μην περάσεις κατι αναλογο και να ανταποκριθεί οταν χρειαστεί.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.643
19.876
Εχω περάσει κατάσταση ανάγκης, εν μέσω εορταστικού 3ημέρου.
Μου απάντησαν στο κινητό, μου έδωσαν τηλεφωνικές οδηγίες, μου είπαν αν ήθελα, να πήγαινα σε κάποια από τις κλινικές που εφημερεύουν, αλλά ευτυχώς με τις πρώτες βοήθειες που μου έδωσαν, μπορούσε να περιμένει μέχρι το άλλο πρωί, να τον πάω σ'αυτούς.

Και οι κτηνίατροι, άνθρωποι είναι , και πρέπει να κοιμούνται και να ξεκουράζονται που και που. Δεν υποχρεούνται να είναι stand by όλη μέρα, κάθε μέρα, για τον οποιοδήποτε του τύχει κάτι. Γι'αυτό υπάρχουν οι κλινικές που διανυκτερεύουν καθώς και κτηνίατροι που εφημερεύουν, τα Σαββατοκύριακα. Κάπου υπάρχει μια λίστα.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Και όποτε πάω και με τα 3 σκυλιά μου, η εξέταση ξεκινάει πάντα, με τον παππούλη, στον οποίο κρατάει ΠΑΝΤΑ και περισσότερη ώρα από τους άλλους, με εξονυχιστικό έλεγχο και ιδιαίτερη φροντίδα και στοργή. Δεν έχω ακούσει ποτέ, το σχόλιο..."ε...αφού είναι και ηλικιωμένος....". Αντιθέτως, αυτή του ακριβώς η ιδιότητα, της περασμένης ηλικίας, του δίνει το πρώτο βήμα. ΠΑΝΤΑ.

Ετσι...για να αναφέρω κι εγώ, την εμπειρία μου!
Ακριβως ετσι και για εμας.
δεν υπηρξε ουτε μια φορα που να μην με ρωτησει τι κανουν τα σκυλια μου,
αν βλεπω κατι που με ανησυχει και που θα ηθελα να συζητησουμε και ας
ειχα παει με αλλο περιστατικο.
Ακομα και στο τελος εκανε οτι μπορουσε για να μου χαρισει λιγο χρονο μαζι τους.
ειναι η σχεση που χτιζεις με τον αλλο, ειναι τι ζητας απο τον κτηνιατρο σου.
μπορω να πω απειρες ιστοριες που τον εχω χρειαστει, σε γιορτες, μεσανυχτα,
σε αργιες και ηταν παντα εκει να με βοηθησει.
Αλλα μην ξεχναμε ενα πολυ σημαντικο πραγμα. Ανθρωπος ειναι και αυτος,
κουραζεται δεν μπορει να τα θυμαται ολα, εχουμε και εμεις υποχρεωση να του
υπενθυμιζουμε. Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
 
  • Like
Reactions: mareco


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου ισοπέδωση να αναφέρεις την προσωπική σου εμπειρία. Απλώς όταν γίνεται δημόσια πριν γράψεις, καλό θα ήταν, για να είσαι πάνω από όλα δίκαιος εσύ ο ίδιος, να κάτσεις να αναλογιστείς αυτό που θα γράψεις πως θα επηρεάσει τον άσχετο αναγνώστη, και αν αυτό που θα πεις είναι αντικειμενικό ή όχι.
Μου συνέβη λίγο καιρό πριν, όταν έχασα τον σκύλο μου στην αίθουσα αναμονής σοβαρής κλινικής. Θεωρώ ότι ο σκύλος μου θα πέθαινε ούτως ή άλλως, αλλά θεωρώ επίσης ότι δεν αντμετωπίστηκε με την δέουσα σοβαρότητα το περιστατικό γιατί πολύ απλά δεν αξιολογήθηκε. Παρόλα αυτά δεν ανέφερα δημόσια την κλινική γιατί το ατυχές αυτό γεγονός δεν είναι αντιπροσωπευτικό της δουλειάς που γίνεται εκεί.
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει όταν άνθρωποι (ανώνυμοι) φτύνουν δημόσια γιατρούς (και κτηνιάτρους). Ποιος είπε πως οι γιατροί δεν κάνουν λάθη. Δεν μου αρέσει κάποιος; Θα πάω αλλού. Τόσο απλό. Δεν θα κάθομαι 12 χρόνια σε έναν γιατρό τον οποίο δεν εμπιστεύομαι. Εχω διαβάσει άσχημα λόγια για μερικούς κτηνιάτρους τους οποίους εμπιστεύομαι προσωπικά. Ενας απ' αυτούς ήρθε τρέχοντας μαύρα μεσάνυχτα και έσωσε τον σκύλο μου.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Καλησπέρα και από εμένα,

Επειδή διαβάζω σε πολλά forum το όνομα του κυρίου Κέστη, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου!
Νομίζω τελικά πως είναι μόνο καλός για στειρώσεις και μόνο όταν τα σκυλάκια είναι σε μικρή ηλικία που έχουν και συνέχεια (δλδ. εμβόλια κλπ).
Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου ισοπέδωση να αναφέρεις την προσωπική σου εμπειρία. Απλώς όταν γίνεται δημόσια πριν γράψεις, καλό θα ήταν, για να είσαι πάνω από όλα δίκαιος εσύ ο ίδιος, να κάτσεις να αναλογιστείς αυτό που θα γράψεις πως θα επηρεάσει τον άσχετο αναγνώστη, και αν αυτό που θα πεις είναι αντικειμενικό ή όχι.
Μου συνέβη λίγο καιρό πριν, όταν έχασα τον σκύλο μου στην αίθουσα αναμονής σοβαρής κλινικής. Θεωρώ ότι ο σκύλος μου θα πέθαινε ούτως ή άλλως, αλλά θεωρώ επίσης ότι δεν αντμετωπίστηκε με την δέουσα σοβαρότητα το περιστατικό γιατί πολύ απλά δεν αξιολογήθηκε. Παρόλα αυτά δεν ανέφερα δημόσια την κλινική γιατί το ατυχές αυτό γεγονός δεν είναι αντιπροσωπευτικό της δουλειάς που γίνεται εκεί.
Μυρτω δεν ξερω αν το διαβασες καλα το μνμ της κοπελας αλλα
αυτο ειναι ισοπεδωση. Να λες οτι ειναι καλος μονο για στειρωσεις σε
νεαρα σκυλια.
Σαφεστατα και πρεπει να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας αλλα να το σωστο ειναι
να ειμαστε και αντικειμενικοι.
 
  • Like
Reactions: mareco


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Σαφεστατα και πρεπει να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας αλλα να το σωστο ειναι
να ειμαστε και αντικειμενικοι.
Μια χαρά το διάβασα και είπα ότι πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί. Στην παρουσίαση του γεγονότος. Γιατί τώρα το είναι καλός μόνο για στειρώσεις είναι προσωπική εκτίμηση, δεν της έδωσα και ιδιαίτερη σημασία.
 
  • Like
Reactions: Eirini-Fontas


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.122
10.076
Athens
Τα πράγματα σχεδόν έχουν δύο πλευρές.
Δυστυχώς επίσης δεν υπάρχει ο τέλειος ο αλάνθαστος κτηνίατρος - ούτε και αυτοί που τους θεωρούμε"top".

Δεν παίρνω το μέρος κανενός αλλά δεν θα κακολογήσω και τη γυναίκα ότι τα "ισοπέδωσε". Σκύλο έχασε - ας έρθουμε στη θέση της.
 


Blacktan

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2008
69
0
Καλησπερα παιδια ,
Προσφατα ο Dogos μου 8.5ετων πλεον διαγνωστηκε πως 99% εχει cushing.
Η κτηνιατρος μου ζητησε να κανουμε μια εξτρα 3πλη εξεταση αιματος για το 100% αλλα εχω ματωσει οικονομικα (εξετασεις αιματος , βιοψιες και υπερηχος) ενω τα συμτωματα οπως πλεον εχω διαβασει αρκετα ειναι φως φαναρι πως ο σκυλος πασχει απο αυτη την ασθενεια.
Πινει 30λτ νερο την ημερα , κατουραει ακαταπαυστα , πειναει σα τρελος , ματωνει απο καθε του πληγη χωρις σταματημο (παροτι τον εχω σε αγωγη augmentin 1000mg εδω και 10.μερες) εχει απωλεια τριχωματος στην κοιλια , πρηξιμο (αν και αυτο εχει αρχισει να υποχωρει με ειδικη τροφη) , ο υπερηχος εδειξε λευκα ακρα στα νεφρα (απ οσο καταλαβα) και γενικα τα παντα δειχνουν cushing.
Η κτηνιατρος συνεστησε vetoryl των 120mg.
Υπαρχει καποιος που να εχει αντιμετωπισει το cushing με γενοσημο ?
Η θα πρεπει να δωσω μονο vetoryl ?
Ο Pablo ειναι 60kg σε βαρος.
Ευχαριστω για τις οποιες αποψεις σας..
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
@Blacktan,
Μηπως να κανεις αυτη την ειδικη μετρηση για να βεβαιωθεις πριν αρχισει φαρμακευτικη αγωγη?
Εγω εχω δωσει μονο vetoryl 30mg και μετα το πρωτο κουτι που το πηρα απο εδω 70 ευρω επαιρνα απο Αγγλια 100 ευρω 3 κουτια μαζι με τα μεταφορικα.

Η viovet στελνει Ελλαδα και η τιμη ειναι 84,44 λιρες + μεταφορικα.
Η petprescription το εχει 75.99 λιρες+μεταφορικα.
Η πιο φτηνη ειναι η 365.vet 68.79 λιρες + μεταφορικα αλλα δεν στελνει Ελλαδα,οποτε αν εχεις καποιον γνωστο εκει συμφερει.
Χρειαζεται συνταγη το φαρμακο.

Πολλοι χρησιμοποιουν το Hilton herbs canine cushx,ειναι φυτικο με καλα αποτελεσματα,μετα το vetoryl και αφου οι τιμες εχουν επανελθει σε φυσιολογικα επιπεδα.

Περαστικα ευχομαι!:)
 


Louloudi

Member
4 Ιανουαρίου 2016
22
6
37
Καλησπέρα. Για AST 159 και ALT 1.000 τι έχετε να πειτε; Τον Απρίλιο οι αντίστοιχες τιμές ήταν 10 και 57... Το σκυλί εχει καλαζαρ και για ένα μήνα έπαιρνε το sporanox λόγω ωτίτιδας... Τώρα παίρνει το Hepatiale Forte και ενέσεις και σε 10 μέρες θα κάνουμε επανελεγχο...
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.122
10.076
Athens
Καλησπέρα. Για AST 159 και ALT 1.000 τι έχετε να πειτε; Τον Απρίλιο οι αντίστοιχες τιμές ήταν 10 και 57... Το σκυλί εχει καλαζαρ και για ένα μήνα έπαιρνε το sporanox λόγω ωτίτιδας... Τώρα παίρνει το Hepatiale Forte και ενέσεις και σε 10 μέρες θα κάνουμε επανελεγχο...
Το sporanox μου είπε ο κτηνίατρός μου ότι τσακίζει το συκώτι (το γράφει και στις αντενδείξεις). Εγώ έδωσα στη δικιά μου sporanox (μισό την ημέρα) για 2,5 εβδομάδες και οι τιμές στο συκώτι ανέβηκαν παρόλο που το ίδιο διάστημα έδινα και Liv52 (συμπλήρωμα για το συκώτι). Μου ανέφερε ένα άλλο σκεύασμα που κάνει τη δουλειά του sporanox χωρίς όμως συνέπειες αλλά δεν το θυμάμαι - θα το ξέρω την άλλη εβδομάδα.
 
  • Like
Reactions: Louloudi


Louloudi

Member
4 Ιανουαρίου 2016
22
6
37
Το sporanox μου είπε ο κτηνίατρός μου ότι τσακίζει το συκώτι (το γράφει και στις αντενδείξεις). Εγώ έδωσα στη δικιά μου sporanox (μισό την ημέρα) για 2,5 εβδομάδες και οι τιμές στο συκώτι ανέβηκαν παρόλο που το ίδιο διάστημα έδινα και Liv52 (συμπλήρωμα για το συκώτι). Μου ανέφερε ένα άλλο σκεύασμα που κάνει τη δουλειά του sporanox χωρίς όμως συνέπειες αλλά δεν το θυμάμαι - θα το ξέρω την άλλη εβδομάδα.
Το ξέρω μάλλον το έμαθα όταν είδα τις παρενέργειες στο σκυλί μου. Είχα διαβάσει αντενδείξεις και την ρώτησα αλλά είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Έναν ολόκληρο μήνα έδινα ένα χάπι σε σκύλο 10 κιλών. Και θα το συνεχιζαμε κι άλλο αν δεν "έπεφτε" το σκυλί.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.122
10.076
Athens
Το ξέρω μάλλον το έμαθα όταν είδα τις παρενέργειες στο σκυλί μου. Είχα διαβάσει παρενέργειες και την ρώτησα αλλά είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Έναν ολόκληρο μήνα έδινα ένα χάπι σε σκύλο 10 κιλών. Και θα το συνεχιζαμε κι άλλο αν δεν "έπεφτε" το σκυλί.
Απαράδεκτη κτηνίατρος.
Βέβαια και εγώ όταν το έδωσα (με συνταγή κτηνίατρου δερματικών) δεν μου είπε τίποτα από μόνη της για το συκώτι. Κακώς. Εγώ σαν ψυχαναγκαστική που είμαι ην ρώτησα αν χτυπάει στο συκώτι, μου απάντησε πως με τόσο μικρή ποσότητα όχι, παρόλα αυτά προληπτικά έδωσα Liv52.
Συζητώντας μετά με τον τακτικό μου κτηνίατρο τις τιμές συκωτιού που είχαν τσιμπηθεί του είπα ότι είχα δώσει sporanox και μου είπε ότι κακώς, θα μπορούσα να δώσω το άλλο το εναλλακτικό (που δεν το θυμάμαι).
 




Blacktan

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2008
69
0
@Blacktan,
Μηπως να κανεις αυτη την ειδικη μετρηση για να βεβαιωθεις πριν αρχισει φαρμακευτικη αγωγη?
Εγω εχω δωσει μονο vetoryl 30mg και μετα το πρωτο κουτι που το πηρα απο εδω 70 ευρω επαιρνα απο Αγγλια 100 ευρω 3 κουτια μαζι με τα μεταφορικα.

Η viovet στελνει Ελλαδα και η τιμη ειναι 84,44 λιρες + μεταφορικα.
Η petprescription το εχει 75.99 λιρες+μεταφορικα.
Η πιο φτηνη ειναι η 365.vet 68.79 λιρες + μεταφορικα αλλα δεν στελνει Ελλαδα,οποτε αν εχεις καποιον γνωστο εκει συμφερει.
Χρειαζεται συνταγη το φαρμακο.

Πολλοι χρησιμοποιουν το Hilton herbs canine cushx,ειναι φυτικο με καλα αποτελεσματα,μετα το vetoryl και αφου οι τιμες εχουν επανελθει σε φυσιολογικα επιπεδα.

Περαστικα ευχομαι!:)
Νεοτερα ,
Ο σκυλος δεν αντεχει τα 120mg του vetoryl ουτε καν και τα 60mg που το εδωσα σπαστα.
Την 2η μερα (εφοσον ξεκινησουμε vetoryl) ξεκιναει η αδυναμια και η καταρρευση του ...
Τωρα εχω σταματησει παλι το vetoryl και συνεχιζει να πινει 50λτ νερο την ημερα και να κανει τσισα του ολη την ωρα ...
Αυριο θα επανελθει η κτηνιατρος για να κανουμε μια επιπλεον εξεταση αιματος να δουμε για το συκωτι αλλα δυστυχως δεν νοιωθω αισιοδοξος...
Η κατασταση μοιαζει μη αναστρεψιμη και κανενας δεν μπορει να βοηθησει...
Στο μεταξυ ο σκυλος απο κατω στην κοιλια του εχει μεγαλη πληγη η οποια διογκωνετε συνεχεια και εδω και 1μιση μηνα δεν λεει να κλεισει ... μονιμως εχει αιμοραγιες ... :(
 


lexy

Well-Known Member
28 Μαϊου 2011
110
18
Καλημερα.........δεν ξερω αν με θυμαστε............ειχα το προβλημα με το θηλυκο σκυλακι 11 ετων με sap 3.500 που δεν μου εβρισκαν τι ειχε και ολοι μου ελεγαν ηπατικη ανεπαρκεια..και ειναι ηλικιωμενο και παρτο σπιτι ......την προηγουμενη βδομαδα τελικα εκανα εξεταση Cushing και βγηκε ΘΕΤΙΚΟ ....σημερα θα παω να παρω τα αποτελεσματα.......κανεις απο τους 5 κτηνιατρους που αλλαξα τα 2 τελευταια χρονια δεν μου ειχε αναφερει την παθηση αυτη και τελικα την εκανα με δικη μου πρωτοβουλια(εκτος απο αυτον που αρνηθηκε να τη κανει.....(γνωριζουν καποιοι).....ακομα και ο ιδιος κτηνιατρος δεν το πιστευει γιατι ειχε πει οτι η εικονα του συκωτιου στον 4ο υπερηχο δεν δειχνει cushing(αν και ειχε ηπατομεγαλεια, πολυουρια-πολυδιψια και ακρατεια και ουρολοιμωξη)....τωρα το βγαζει θετικο.........και δεν ειναι ενθουσιασμενος γιατι τα φαρμακα ειναι ακριβα και υπαρχει και ελλειψη ..................Α............και η ακρατεια ΤΕΛΟΣ!!!!! ΟΛΟΙ οι κτηνιατροι μου λεγαν οτι ειναι απο την ηλικια..............και ξαφνικα μετα απο μια κριση που μετα απο εξετασεις ηταν κολικος νεφρων (βρεθηκε αμμος οχι πετρες στα νεφρα) .......η ακρατεια ΤΕΛΟΣ...μετα απο 7 μηνες βασανισμου δικου μου και του ζωου.........και μετα μου λετε για τους κτηνιατρους.......Σημερα θα μου δωσει λεει αγωγη ......Καναμε την 8ωρη εξεταση μονο και τιποτα αλλο και λεει οτι δεν χρειαζεται κατι αλλο για επιβεβαιωση...λετε να ειναι λαθος θετικο?
ΝΕΟΤΕΡΑ σε λιγες ωρες.................