Η Οικογένεια μεγάλωσε!


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Τσαα ποια είμαι εγώ??
Η νέα αδερφή του Τζέρυ!!!!
Αγαπώ πολύ τον αδερφό μου και γιαυτό τον σέβομαι!!! (Συγνώμη που έχετε σπάνια νέα μας... φταίει που έχω ζαλίσει τη μαμά και δε την αφίνω σε ησυχία :p)


Sora House of Mechelaar(Sky)
Το νέο μας κορίτσι! Τι να πω γιαυτό το πλάσμα?? :p Καλό θέλετε?? κακό θέλετε?? Απ'ολα έχουμε...:confused:
Ώρες ώρες θες να την ζουλίξεις στις αγκαλιές..(μέχρι τη πρώτη μελανιά στη μάπα...)
Να την πνίξεις στα φιλιά..(ααααν προλάβουμε και τη γλυτώσουμε χωρίς ματωμένο ούλο..)
Να την χαιδέψεις τρυφερά... (όσο τα δοντάκια πιέζουν το χεράκι...) :p
Μα φυσικά να κάνω τις εργασίες μου στο λαπτοπ... (όσο μου τρώει κυριολεκτικά την οθόνη...)
(Μαμάααα κόψε τις κακίες και πες ΚΑΙ τα καλά για μένα...)
Η Sky Βέλγικος ποιμενικός Μαλινουά(ωχ θεεεε μου...) Είναι μία μουρλή.... τρελή...διαολάκι που αγαπάει όλη τη φαμίλια μα περισσότερο τη μαμάααα!!!!! (εμ δε φαίνεται...? έχει και διαίτερο τρόπο να μας δείχνει την αγάπη της :p) Αγαπάει επίσης το παιχνίδι, το φαί καθώς και το ατζίλιτιιι!!!(Μαμάααα πες και πως τα πάω...) Ααα ναι συγνώμη τα πάμε αρκετά καλάαα και λατρεύουμε τα τουνεεεελ... :love:δλδ η μπέμπα τα πάει καλά... γιατί εγώωωω... θέλω ακόμα δουλειά!:cry: Αλλάαα βελτιώνομαιιι και εγώωω!!!
Πώς και έτυχε να έρθει η Sky στη ζωή μου?? Το ατζίλιτι φταίει και ο Τζέρυ φυσικά.. αφού χωρίς τον Τζέρυ δε θα μπορούσα να ξεκινήσω το ατζίλιτι!! Λατρεύω αυτό το κυνάθλημα έτσι έγινε και η αιτία που η Sky ήρθε στη ζωή μου και μάλιστα σε μία χρονική στιγμή όπου ο Τζέρυ μπορεί να ανεχτεί κάτι νέο στη ζωή του χωρίς να είναι γεράκος και να ζωρίζεται-αγχώνεται απο κάτι νέο! Σέβονται το ένα τ'αλο και χαίρομαι γιαυτό! Ελπίζουμε να κάνουμε περήφανους την προπονήτριά μας και τον εκτροφέα μας! Σύγουρα όμως είμαστε αχτύπητο 3δυμο :p εεεεε η μέρα με τη νύχτα! Αλλάαα τα αντιθετα έφεραν την ισορροπία! :D









 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Η αιτία που ήρθε η Sky!
Με μόλις 4 μήνες προπόνησης(και όχι ιδαίτερα συνεπής αφού δουλευε ο αδερφός μου) κατεβήκαμε και εμείς στον 1ο μας αγώνα, τον απολάυσαμε και ναιιι ολοκληρώσαμε και διαδρομή!!! Είχαμε 1 αποκλεισμό βέβαια(που όμως και το απολαυσαμε περισσότερο.. ήθελε γνωρημίες ο Τζέρυ με την κριτή και εγώ ξέχασα διαδρομή ουπς :p) και στην 2η προσπάθειά μας ολοκληρόσαμε διαδρομή χωρίς να αποκλειστούμε με 2 ποινές!!! Η εμπειρία και για τους δυο μας??? Εκπληκτική!!!!! Ο Τζέρυ??? Το απολαυσε και με το ΠΑΡΑΠΑΝΩ... :p Ευχαριστούμε πολύυυ την προπονήτριά μας που μας έδειξε ένα πολύ απολαυστικό τρόπο ζωής και στους 2 μας!
Τι και αν είμαστε χασκοειδές λοιπόν???
Τιιι και αν ξεκινήσαμε το ατζίλιτι σε ηλικία 7 ετών??
Τι και αν ο Τζέρυ είχε άγνωστο παρελθόν??
Ναι 2 ετών τον εσωσε το μέλος Mareco(όπως ξέρετε οι περισσότεροι) λίγο μετά μπήκε στη ζωή μου..
Ωριστέ ο Τζέρυ πλέον! :) Δε μπορώ να μην είμαι περήφανη για αυτό το αγόρι που έγινε η αιτία να μου αλλάξει τη ζωή να με κάνει καλύτερο άνθρωπο! Να μου δώσει ένα νοημα να προσπαθώ να γίνει η έμπνευσή μου..










Ότι και να πω για τον Τζέρυ είναι λίγο! Δε συνηθίζω να γράφω στο φόρουμ μιας και τα συναισθήματα δύσκολα εκφάζονται για το κάθε ένα μέλος...(και με τόσα μελοι :p δεν υπάρχει ούτε και χρόνος) ακόμα και οι φωτογραφίες σπανίζουν γιατί πλέον όχι δεν έχω εγώ απαιτήσεις απο τον Τζέρυ... αλλά ο Τζέρυ απο εμένα στη βόλτα του με αποτέλεσμα να μη τον προλαβαίνω πια σε φωτογραφίες και πλέον δε του αρεσει ιδιαίτερα να στίνεται.. :p


5 χρόνια τώρα πάντα δίπλα μου! Ένας άρχοντας που φέρνει την ισορροπία στη ζωή μου κάθε μέρα με το γαλήνιο(και λίγο ύπουλο :p) βλέμμα του!


 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Δεν πάμε καλά. Δεν πάμε καθόλου καλά. Αυξάνεστε και πληθύνεστε. Πάντως υποψιάζομαι ότι κάποιος έχει φωλιά εδω μέσα και τα μοιράζει.:sneaky:

Και εγώ την αγαπώ την Bianca μου, κι μένα μου άλλαξε τη ζωή και μένα με κάνει κάθε μέρα καλύτερο, δεν βρέθηκα όμως μ' ένα malinois, και μάλιστα έτοιμο για αγώνες. :(

Πάντως πολύ σας ζηλεύω...(y)
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Δεν πάμε καλά. Δεν πάμε καθόλου καλά. Αυξάνεστε και πληθύνεστε. Πάντως υποψιάζομαι ότι κάποιος έχει φωλιά εδω μέσα και τα μοιράζει.:sneaky:

Και εγώ την αγαπώ την Bianca μου, κι μένα μου άλλαξε τη ζωή και μένα με κάνει κάθε μέρα καλύτερο, δεν βρέθηκα όμως μ' ένα malinois, και μάλιστα έτοιμο για αγώνες. :(

Πάντως πολύ σας ζηλεύω...(y)
Χαχαχα Παραπάνω δε πρόκειτε να αυξηθούμε πάντος!!! xD (δε θα αντέξωωωω χαχαχα)
Η Bianca σου είναι μικρή ακόμα!(απο όσο θυμάμαι δλδ) οπότε σε πέρνει να κάνεις πολλά πράγματα μαζί της!
Απο τον Τζέρυ δε μπορώ να έχω απαιτήσεις ταχύτητας και αντοχής σε λίγα χρόνια! Ούτε όταν φτάσει 10 ετών να του φέρω ξαφνικά κουτάβι και μάλιστα μαλινουά να του ταράξει την ψυχική του ηρεμία που θα έχει ανάγκη σε εκείνη την ηλικία και ακόμα περισσότερη ανάγκη την προσοχή μου που μαζί με κουτάβι κιόλας θα είναι δύσκολο να διαθέσω. Γιαυτό και ήρθε τώρα η μουρλή(πριν μήνες δλδ) που και μαθαίνει να σέβεται τον Τζέρυ και ο Τζέρυ είναι σε μία ηλικία που θα μπορεί να την "ανεχτεί" χωρίς να αγχωθεί και να του έρθει άσχημο!(δεν είναι και απο τα πιο φιλικά σκυλιά ο Τζέρυ) και το πιο σημαντικό? Εγώ μπορώ να ανταποκριθώ στις ανάγκες τους χωρίς χρονικές ελείψεις!

Δεν υπάρχει έτοιμο μαλινουά για αγώνες. Κανένα σκυλί δεν είναι έτοιμο! Όλα θέλουν καθημερινή δουλειά εξάσκηση και προπόνηση για πάντα! Ακόμα και στον στήβο να μην είμαστε δουλεύουμε τα homeworks που μου δίνουν! Δεν υπάρχει το τέλειο με τη 1η.. αλλά πίσω απο κάθε τι που μοιάζει τέλειο κρύβεται πάααρα πολύ δουλειά χρόνος χρήμα πείσμα θυσίες και θέληση!!!
Ο κάθε ένας προσπαθεί να γίνει καλύτερος απο τον εαυτό του αποτι ήταν πριν! Αυτή είναι η αμοιβή η καθημερινή βελτίωση και απολαυση αυτου που κάνεις! Με τον Τζέρυ κάθε μέρα γινόμαστε καλύτεροι σύμφωνα με το δικό του level και αντιστοίχος με την Sky με το δικό της level. :) Τα καλά αποτελέσματα όμως έρχονται με την σωστή καθοδήγηση!:rolleyes:
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Ο Βολτάκος μας!!! :love: Στήνεται για τον φακό της μαμάς!


Και έχει μάτια μόνο για τον μπαμπά του! :cry: (Για τη μαμά έχει θανατηφόρα κουτουλοφιλιά...)
I'volt Du Domaine Des Petits Duc
(Parents: Vicky Sans Affixe x Fax Du Domaine des Petits Duc)
6/12/2015 το αγόρι μας πέρασε την εξέτασή του ΒΗ/VT με βαθμολογία 59/60
Τα ευχαριστώ μας στον @superman!!! Time for next level!! :cool:



Ooooh!! Holy ball!!!
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Τζεροπαρκούρ!!! Ευτυχώς που ξέρει κυριολεκτικά το "μεινε" και μόλις πάρει ωραία ποζα ακουγεται η τσιριδα "μεινεεεεεεε Τζέρυυυυυ μπράβοοοοο" και μένει ακόμα και στις περίεργες πόζες στα κατσάβραχα σαν αυτή! :love::ROFLMAO: xD


Τζερομουσουδοστραβομυτούλης!!
 




Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Να σου ζήσουν παντα χαρούμενοι να είστε και να περνάτε καλα!!
Ευχαριστούμεεε πολύυυυ!!! :D
Με τόσα τρελομουσούδια(και τόσο διαφορετικά μεταξύ τους) και να θέλουμε δε μπορούμε να μη περνάμε καλά! :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Dimi_21










kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Είναι αεκ το παιδί και στήθηκε περήφανα πάνω από το aek 21 Ή σύμπτωση?? (να σου ζήσουν, δείχνουν ευτυχισμένα στις φώτο και αυτό ειναι τελικά που μετράει)
 
  • Like
Reactions: Νταβίνα


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Είναι αεκ το παιδί και στήθηκε περήφανα πάνω από το aek 21 Ή σύμπτωση?? (να σου ζήσουν, δείχνουν ευτυχισμένα στις φώτο και αυτό ειναι τελικά που μετράει)
Αχαχα όχιιιιι ολυμπιακάραααα είναιιι!!!! Έτυχε απλά να έχουν βάψει ως συνήθος -_- (μισώ όταν χαλάνε την ομορφιά της φύσης... anyway!) Είναι τα τρελόπαιδα όλα τους και κυριολεκτικά ασχολούμαστε με το κάθε ένα ξεχωριστά! τα λατρεύουμε τα μουρλοκομεία! :3
 
  • Like
Reactions: Viviana and kosmaki




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Το Σάββατο χρονίσαμε!!!!
Μου ψιθύρισε στο αυτί ότι θα προσέχει τον Τζέρυ με όλη της τη δύναμη και στον Τζέρυ υποσχέθηκε ότι θα γίνει μία σωστή κυρία! :love:
Χρονια πολλα και καλα...ειναι πανέμορφα και τα δυο.να τα χαίρεστε..
 








Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Καθημερινές Τζεροβόλτες! Είπαμε ζήλεψε και την κόρη και θέλει και το Τζερίδι μας να κάνει κανα trick! Η λατρεία μου ο δάσκαλός μου ο φιλαράκος μου ο αγκαλίτσας μου που με κάνει να χάνομαι στα γαλήνια μάτια του!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf