Η εμπειρία μου από το PET DESIGN






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Πάντα ένας επαγγελματίας, έχει το δικαίωμα να αρνηθεί τις υπηρεσίες του, χωρίς να πρέπει να το αιτιολογεί...
Σωστό, υπό την έννοια που το θέτεις... δηλαδή "ένας που διαθέτει μπλοκάκι"...

Ένας καλός Επαγγελματίας, όμως, θα αιτιολογήσει πάντα... όχι γιατί είναι ενδεχομένως υποχρεωμένος, αλλά γιατί είναι "επαγγελματίας"...
Αυτή η μικρή λέξη ("καλός") κάνει τη μεγάλη διαφορά... στην "πιάτσα" και στην τσέπη...:)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Καλός ή κακός δεν έχει σημασία. Κάθε επαγγελματίας έχει το δικαίωμα να αρνηθεί υπηρεσία για όποιο λόγο θέλει και κάθε πελάτης να κρίνει έναν επαγγελματία, δεν είναι μονομερές.

Και κάθε τρίτος να βγάλει ότι συμπέρασμα θέλει είτε για τον επαγγελματία είτε για τον πελάτη. Δεν είναι θέμα. Εγώ ας πούμε από τα γραφόμενα συμπέρασμα ασφαλές δεν έβγαλα, ούτε για το pet design, ούτε για τη θεματοθέτρια και το σκυλί της. Δεν έχω αρκετά στοιχεία. Κάποιοι βγάλατε κάποια συμπεράσματα, οκ.
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Καλός ή κακός δεν έχει σημασία. Κάθε επαγγελματίας έχει το δικαίωμα να αρνηθεί υπηρεσία για όποιο λόγο θέλει
Άντε πάλι!
Δεν μπορεί να αρνηθεί για ΟΠΟΙΟ λόγο θέλει.
Δεν μπορεί να αρνηθεί κατάστημα παροχή υπηρεσίας επειδή του ξύνισε η φάτσα του πελάτη!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Άντε πάλι!
Δεν μπορεί να αρνηθεί για ΟΠΟΙΟ λόγο θέλει.
Δεν μπορεί να αρνηθεί κατάστημα παροχή υπηρεσίας επειδή του ξύνισε η φάτσα του πελάτη!
Νταξ ρε παιδί μου, δε διαφωνώ!
(Αλλά δεν πρέπει, όχι δε μπορεί, μπορεί και παραμπορεί αλλά θα έχει επιπτώσεις, είτε νομικές όπως είπες είτε άλλες - semantics, semantics).
 
  • Like
Reactions: Aslan and sea-mol


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Ρε! Τι συζητάτε εδώ ανέμελα; Πήρατε χαμπάρι ότι μετά από grooming ο Γιάγκος έβγαλε και κέρατα; Και τον είπε και «τράγο» ο @ISKENDER ;
Είναι πολύ σοβαρά τα πράγματα! Να δούμε πως θα το διαχειριστεί!
Μιλάμε για οικογενειακή τραγοδία...
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Χωρις να ξερω γεγονοτα- αλλα απο πολυ κοντα πως εχουν τα πραγματα , μπορω να πω, οτι σχεδον κανενας σκυλος δεν στεκεται χωρις να κουνιεται, να τραβαει τα ποδια του- γενικος να κανει τα διαφορα!
Ισα ισα - τα περισσοτερα κανουν οτι μπορουν για να μας κανουν την ζωη δυσκολη!
Την στιγμη που μπορει να βαλει ο ιδιοκτητης ενα φιμωτρο, αναλαμβανω ολα τα σκυλια- ΑΛΛΑ στης περιπτοσεις που δεν γινεται ουτε αυτο ( ΝΑΙ, μου εχει τυχει αρκετες φορες να μην μπορει ουτε καν να το σηκωσει στο τραπεζι, επειδη εδειχνε αμεσως τα δοντια και πηγε να την δαγκωσει μολις τον πλησιασε- και βεβαια ουτε να βαλει φιμωτρο) ΔΕΝ το αναλαμβανω! Δεν θα ρισκαρω εγω τα χερια μου με τιποτα!
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Kαποιος πρεπει να αναλαβει και τα "δαιμονισμενα....
Καποιος με μεγαλη υπομονη και ανοσια στις δαγκες:love:
Δεν λες ευτυχώς που δεν χρειάζεται grooming ο βρωμιάρης!!!:mad:
Στο κόψιμο νυχιών δεν είναι κακός... απλά, χρειάζεται και ένα σαλάμι στην καθισιά του και είναι όλα εντάξει...:p:D
 


Teo1979

Active Member
2 Απριλίου 2016
31
18
44
Εγω παλι νομιζω οτι ο καλος ο επαγγελματίας σε ολες τις ειδικότητες βεβαια.. Στις δύσκολες περιπτωσεις φενεται..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf