Η ζωή μας με την Bianca


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
σε εκεινες με το κ9 τις πανω.. :)
μια χαρα ειναι η κοπελα οπως τη βλεπω εγω.

δες τη φωτο που ειναι ορθια για να την κρινεις καλυτερα :).

τα bt δεν ειναι στεγνα σκυλια.
 
  • Like
Reactions: ntoulis




PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
σε εκεινες με το κ9 τις πανω.. :)
Αν εννοείς τις ζάρες γύρω από το λαιμό της, θα γίνει όγκος. Έχουμε ένα χρόνο ακόμη αλλαγές. Μέχρι 2 χρονών θα παίρνει. Βοήθεια μας...
 
  • Like
Reactions: ntoulis




PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
μαλλον πρεπει να σου πω την διαιτα του Ντουλη σε π.μ για να κλαις !
:D
γιατι και εμενα πηγε να ξεφυγει λιγο και επεσε μαυρο δακρυ..ιτια-ιτια λουλουδιασμενη :ROFLMAO:
Η πλάκα είναι ότι είναι και δύσκολη στο φαί. Το βραδινό της γεύμα είναι Barf.
Το πρωινό ξηρά. Αν σου πω πια, θα με δέρνει όλο το forum.
 
  • Like
Reactions: ntoulis






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Αυτό είναι θέμα τριβής με την εκτροφέα της ένα χρόνο τώρα. Εμείς θέλουμε να χάσει, αυτή να πάρει. Χθές την ζυγήσαμε και είναι 28 κιλά. Η αδερφή της στην Αγγλία 30.
Της εξηγώ, άλλες συνθήκες στην Αγγλία άλλες εδώ.
Δεν ξέρω τι σωματότυπο πρέπει να έχουν, και μου φαίνεται κι εμένα λίγο τσουπωτή, αλλά...βασικά...αυτό που λες, είναι σωστό. Δεν έχουμε τις ίδιες θερμοκρασίες και τον ίδιο καυτό ήλιο, με την Αγγλία. Και αν εσύ κρίνεις -ορθά θα έλεγα- ότι ειδικά λογω των εδώ συνθηκών, καλό θα ήταν να κομψύνει βρε παιδί μου κάπως, είναι υποχρεωτικό να κάνεις ότι λέει η εκτροφέας σου; Εκτός αν το αναφέρεις, τύπου...σχήμα λόγου, ότι διαφωνείτε επ'αυτού.
 








PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Δεν ξέρω τι σωματότυπο πρέπει να έχουν, και μου φαίνεται κι εμένα λίγο τσουπωτή, αλλά...βασικά...αυτό που λες, είναι σωστό. Δεν έχουμε τις ίδιες θερμοκρασίες και τον ίδιο καυτό ήλιο, με την Αγγλία. Και αν εσύ κρίνεις -ορθά θα έλεγα- ότι ειδικά λογω των εδώ συνθηκών, καλό θα ήταν να κομψύνει βρε παιδί μου κάπως, είναι υποχρεωτικό να κάνεις ότι λέει η εκτροφέας σου; Εκτός αν το αναφέρεις, τύπου...σχήμα λόγου, ότι διαφωνείτε επ'αυτού.
Αυτοί εκεί είναι της σχολής, τρομπάρουμε στο φαί μέχρι ενός έτους. Όλη μέρα τα σκυλιά είναι μέσα στα kennels, και ένα μήνα πριν τις εκθέσεις τα τρέχουνε για να γραμμώσουν.
Ο γιός μου την έχει στη μασαμπούκα για να πάρει όγκο και εγώ την τρέχω βόλτες για να σφίγγει.
Πάντως μέχρι εδω, οι ειδικοί που την έχουν δει, βρίσκουν οτι είναι εντάξει. Για το πρότυπο της είναι ισορροπημένη κατασκευή γιατί έχει μεγάλα κόκκαλα και μεγάλο στήθος.

Άσχετο, αν έχετε παιδιά και σας πουν ότι θέλουν σκύλο, ότι θα ασχολούνται αυτά και εσείς μασήσετε, απλά την πατήσατε.

Βέβαια στην περίπτωση μας, ήταν τραβάτε με κι ας κλαίω. Ευκαιρία ψάχναμε, και η μάνα του και εγώ.
 




ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Και τα τρία. Αρνί, ελάφι, ελάφι και ψάρι.
και ο εκτροφεας σου ειπε να τρωει αυτη την μαρκα ? (σορι για την προσωπικη ερωτηση ε)
επειδη βλεπω νεα ζηλανδια,δεν βλεπω φρουτα μεσα στην τροφη,8 % υδατανθρακες και λεω μηπως ειναι για αλλο κλιμα και ειναι καπως <<βαρια>> για Κολομβια
 








PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
και ο εκτροφεας σου ειπε να τρωει αυτη την μαρκα ? (σορι για την προσωπικη ερωτηση ε)
επειδη βλεπω νεα ζηλανδια,δεν βλεπω φρουτα μεσα στην τροφη,8 % υδατανθρακες και λεω μηπως ειναι για αλλο κλιμα και ειναι καπως <<βαρια>> για Κολομβια
Αν ο εκτροφέας έδεινε αυτή τη μάρκα, θα είχε βγεί στη γύρα...
20 σκυλιά έχει.
 
  • Like
Reactions: Orilis




PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
δεν ειπα αν εδινε αυτη,απλα αν σας ειπε να τρωει απο αυτη... :)
μη σου πω θα ειχε παει και μεταναστης στην νεα ζηλανδια στο εργοστασιο :D
Ούτε καν την ήξερε.
Μόνο αυτήν τρώει η βιολετέρα το πρωί. Το βράδυ barf, και ενδιάμεσα φρούτα. Η αδυναμία της μπρόκολο απο τη γυναίκα μου με παξιμαδάκια.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf