Η μόδα που σκοτώνει (κυριολεκτικά)


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Off topic δεν το βρίσκω καθόλου.
Και πάλι δεν συμφωνώ.
Το ότι μπορεί να πηγαίνουν 2 στους 10, λίγο πιο συνειδητά, δεν σώζει την κατάσταση.
Ειδικά στις λιγότερο γνωστές φυλές, μη σου τύχει κάγκουρας που την πάρει το αφτί του και κάνει εικόνα τον εαυτό του, να "περπατεί" και να δέρνει, με το γομάρι στο πλάι του, ή και κάτι μέτρα μακριά του, στους δρόμους της γειτονιάς του. Ε ρε, πόσο πιο "ψηλός" θα φαίνεται στους φίλους και τα γκομενάκια!!! Μέχρι εκεί φτάνει η συνείδησή του.
 
  • Like
Reactions: Orilis and vrmode


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
41
Aθήνα
@mareco ,ροτβάηλερ βρίσκεις σχεδόν σε κάθε γνωστή γωνία που εγκαταλείπουν κουτάβια,υπάρχουν άφθονοι byb,πολλοί εκτροφείς και πάει λέγοντας.Στον αντίποδα,η φυλή που δε λέμε το ονομά της θέλει ψάξιμο,μπλα μπλα με ανθρώπους στο εξωτερικό.Δε μπορεί να μη δέχεσαι πως η δυσκολία στην πρόσβαση είναι από μόνη της τροχοπέδη για κάθε ανεγκέφαλο,είναι στοιχειώδες αυτό.Γιατί να σπάσει ο άλλος τα @@ του ενώ μπορεί να χει τον "φονια" στα χέρια του σχεδόν άμεσα?Συμφωνώ πως σε όλες τις δυναμικές φυλές υπάρχουν κάγκουρες ιδιοκτήτες παρολαυτα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Φίλε μου @Chris K.A. το μόνο που χρειάζεται κάποιος, είναι να ξέρει πως γράφεται. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα. Στην εποχή μας, μπορεί να ξεκινήσεις να ψάχνεις για κανίς/γκριφόν και να ανακαλύψεις τα πάντα!
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
41
Aθήνα
Φίλε μου @Chris K.A. το μόνο που χρειάζεται κάποιος, είναι να ξέρει πως γράφεται. Τα υπόλοιπα είναι εύκολα. Στην εποχή μας, μπορεί να ξεκινήσεις να ψάχνεις για κανίς/γκριφόν και να ανακαλύψεις τα πάντα!
Συμφωνούμε σαυτό.Απλά υπερεκτιμάς τη διάθεση του μεσου κάγκουρα.Μακάρι να έχω δίκιο
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Στην τελική υπάρχουν άλλοι πολύ πιο έμπειρα μέλη, που μπορούν να γράψουν καλύτερα από μένα τους "κανόνες" που πρέπει να πληροί κάποιος για να πάρει τέτοιου είδους σκυλί. Αν δεν υπάρχει ήδη κάποια τέτοια ξεχωριστή ανάλυση στο forum, σίγουρα πάντως έχουν αναφερθεί αυτοί οι κανόνες σε διάσπαρτα θέματα πάμπολλες φορές.
Οι κανόνες υπάρχουν και είναι απλοί

1) Απόκτηση του κουταβιού από σωστή πηγή (ποτέ μην υποτιμάμε την δύναμη των γονιδίων)
2) Κοινωνικοποίηση από πολύ νωρίς (πλήρης κοινωνικοποίηση με ανθρώπους πριν το κουτάβι είναι 3-4 μηνών)
3) Τέλεια εκπαίδευση βασικής υπακοής

Ο κάθε κανόνας απο τους τρείς είναι απο μόνος του ένα τεράστιο κεφάλαιο.

Μετά μπορείς να έχεις έναν καταπληκτικό σκύλο όπως τον ονειρεύεσαι.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Ειδικά στις λιγότερο γνωστές φυλές, μη σου τύχει κάγκουρας που την πάρει το αφτί του και κάνει εικόνα τον εαυτό του, να "περπατεί" και να δέρνει, με το γομάρι στο πλάι του, ή και κάτι μέτρα μακριά του, στους δρόμους της γειτονιάς του. Ε ρε, πόσο πιο "ψηλός" θα φαίνεται στους φίλους και τα γκομενάκια!!! Μέχρι εκεί φτάνει η συνείδησή του.
E μα για αυτό τελευταία βλέπεις και ακούς να χει kangal και η κυρά Λένη με το δυάρι στα Σεπόλια που γραφε κάπου αλλού κάποιο μέλος... Που και εμείς στο φόρουμ για τα kangal δεν θα γνωρίζαμε πιθανλον την ύπαρξή τους αν δεν τύχαινε να χουμε την yasemin... Αλλά ο κάγκουρας ξέρει να τα βρει.

@johnk δεν νομίζω ότι την γλίτωσε κανείς από τα ραντάρ. Πριν λίγο στο πάρκο τρίτση, πατέρας μάζεψε το παιδί του πανικόβλητος που ήθελε να πλησιάσει τις δύο γαλλίδες λέγοντας "όχι κοντά σε σκύλους - δεν είδες που έφαγε ένα παιδί χθες?". Το πιο "γαμάτο" όμως ήταν ένας άλλος που βλέπει το staffordshire bull terrier της παρέας και λέει με απόλυτη σιγουριά στο διπλανό του "ένα τέτοιο έφαγε το παιδάκι στην Κοζάνη". Λίγο πιο κάτω ένα πιτσιρίκι με ρώτησε αν οι γαλλίδες είναι ...πιτμπουλ (καταραμένα σκουρόχρωμα!). Όλα αυτά εντός 10λέπτου!

Μάλλον μας παίρνει όλους μπάλα. Αλλά εσάς με τα μεγαλόσωμα, σας βλέπω ...Σπιναλόγκα!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Συμφωνούμε σαυτό.Απλά υπερεκτιμάς τη διάθεση του μεσου κάγκουρα.Μακάρι να έχω δίκιο
Δεν υποτιμώ, τις προθέσεις του. Και μέσα σε αυτές, δεν είναι σχεδόν ποτέ, η ενημέρωση πάνω σε αυτό, που του κάρφωσε να κάνει. Προηγούνται άλλες δυστυχώς.
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Οι κανόνες υπάρχουν και είναι απλοί
1) Απόκτηση του κουταβιού από σωστή πηγή (ποτέ μην υποτιμάμε την δύναμη των γονιδίων)
2) Κοινωνικοποίηση από πολύ νωρίς (πλήρης κοινωνικοποίηση με ανθρώπους πριν το κουτάβι είναι 3-4 μηνών)
3) Τέλεια εκπαίδευση βασικής υπακοής
Ο κάθε κανόνας απο τους τρείς είναι απο μόνος του ένα τεράστιο κεφάλαιο.
Μετά μπορείς να έχεις έναν καταπληκτικό σκύλο όπως τον ονειρεύεσαι.
Όπως έγραψε και ο @d-friend , ένα νέο θέμα με τον τίτλο "Αυτές είναι οι MUST ράτσες ΦΥΛΑΞΗΣ. Οι πιο ζόρικες, δυνατές και εντυπωσιακές φυλές" θα ήταν το καλύτερο δόλωμα για όλους τους επίδοξους μοδάτους καγκουρο-ιδιοκτήτες. Όποιος έχεις τις γνώσεις, την διάθεση και τον χρόνο ας κάνει το καλό...

E μα για αυτό τελευταία βλέπεις και ακούς να χει kangal και η κυρά Λένη με το δυάρι στα Σεπόλια που γραφε κάπου αλλού κάποιο μέλος... Που και εμείς στο φόρουμ για τα kangal δεν θα γνωρίζαμε πιθανλον την ύπαρξή τους αν δεν τύχαινε να χουμε την yasemin... Αλλά ο κάγκουρας ξέρει να τα βρει.
@johnk δεν νομίζω ότι την γλίτωσε κανείς από τα ραντάρ. Πριν λίγο στο πάρκο τρίτση, πατέρας μάζεψε το παιδί του πανικόβλητος που ήθελε να πλησιάσει τις δύο γαλλίδες λέγοντας "όχι κοντά σε σκύλους - δεν είδες που έφαγε ένα παιδί χθες?". Το πιο "γαμάτο" όμως ήταν ένας άλλος που βλέπει το staffordshire bull terrier της παρέας και λέει με απόλυτη σιγουριά στο διπλανό του "ένα τέτοιο έφαγε το παιδάκι στην Κοζάνη". Λίγο πιο κάτω ένα πιτσιρίκι με ρώτησε αν οι γαλλίδες είναι ...πιτμπουλ (καταραμένα σκουρόχρωμα!). Όλα αυτά εντός 10λέπτου!
Μάλλον μας παίρνει όλους μπάλα. Αλλά εσάς με τα μεγαλόσωμα, σας βλέπω ...Σπιναλόγκα!
πικρές αλήθειες όσα αναφέρεις..
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
E μα για αυτό τελευταία βλέπεις και ακούς να χει kangal και η κυρά Λένη με το δυάρι στα Σεπόλια που γραφε κάπου αλλού κάποιο μέλος...
Δεν θα γραφεις δυαρι στα Σεπολια, γιατι κινδυνευουμε να χασουμε παλι την ουσια...
Το "δυαρι στα Σεπολια" αντικαθισταται με "γκαρσονιερα στο Κολωνακι" για ευνοητους λογους....
:D
 




zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Να δωσω και εγω το ρεπορταζ της γειτονιας (θυμιζω επαρχια Δραμας,οχι πολη Δραμας)

Η μανα μου: Παρε τετοιο σκυλο να σου φαει τα παιδια..Ρε μανα ετσι και ετσι κ αλλιως...Ναι οκ...αλλα αμα σου τα φαει;o_O

Η κοπελα μου: Σε εμπιστευομαι,οκ, αλλα εχω αγχωθει καπως

Η γιαγια της κοπελας μου: Πωπωπωπω αυτα τα μαυροσκυλα (...) τρωνε κοσμο...

Ο αδερφος: Για πες ρε τι παιχτηκε...

Τωρα για ενα μ@λ@κ@ θα καθομαστε να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αγαπητέ μου φίλε, @zenio , μπορείς με άνεση να του πεις (του αδελφού σου) τι "παίχτηκε"...

Και θα σου το πω αλληγορικά, καταρχήν...
Κάποτε (πριν αρκετά χρόνια, "παιδάκι" μου) σκοτώθηκε σε αεροπορικό δυστύχημα (με το ιδιωτικό του αεροπλάνο) ο γιός του μακαρίτη Προέδρου Κέννεντυ και είχα διαβάσει προσεκτικά (στο Time νομίζω - κάτι σαν το Kozani news, σε μεγαλύτερη κυκλοφορία) το ρεπορτάζ που περιέγραφε τους λόγους - αίτια - συνθήκες του δυστυχήματος:
Ενδεχομένως, ο John Kennedy Junior να ήθελε να συναντήσει το πεπρωμένο του, κατά βάθος... πολλοί το ισχυρίστηκαν αυτό...
Είπαν ότι ήταν "χαπακωμένος" όλο εκείνο το διάστημα... και ότι έπινε "κάτι παραπάνω"... είχε, μόλις, πάρει διαζύγιο και ήταν "θολωμένος"...
Οι πραγματογνώμονες ανακάλυψαν ότι υπήρχε ΚΑΙ βλάβη στο αεροπλάνο...
Υπήρξε καταιγίδα στη διάρκεια της πτήσης...
Όμως, ο μακαρίτης, ήταν εξαιρετικός πιλότος και (απ' ότι απέδειξαν τα μαύρα κουτιά) "κόντεψε" να σώσει την παρτίδα (και τη ζωή του)... παρά την καταιγίδα... την βλάβη... τα χάπια... το αλκοόλ... τη γυναίκα...
Γιατί δεν την έσωσε την παρτίδα?
Γιατί είχαν συσωρρευτεί, πλέον, πολλά λάθη και παραλείψεις... είχε γίνει "χιονοστοιβάδα"...

Μετά από τόσα χρόνια, θυμάμαι αμυδρά τον αριθμό 8: Χρειάστηκαν 8 μ@λ@κίες - λάθη - παραλείψεις - η Μητέρα Φύση κλπ., για να πέσει το συγκεκριμένο αεροπλάνο...

Υ.Γ. Συζητώντας με τη γυναίκα μου, χτες βράδυ, υποθέσαμε (όπως και όλοι οι σκυλάδες, φαντάζομαι) αρκετά πράγματα... τα οποία, αν τα βάλεις σειριακά, θα είναι περίπου 7-8 λάθη ή παραλείψεις του ιδιοκτήτη - της μητέρας - των υπολοίπων συνδαιτημόνων κλπ...

Υ.Γ.2. Και, επειδή ο Θεός (ή ο Αλλάχ, ή ο Βούδας, ή οτιδήποτε άλλο πιστεύεις) είναι μεγάλος... ΔΕΝ αρκούν 2-3 "λαθάκια" για να γίνει τέτοια ζημιά... χρειάζονται περισσότερα!:)
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Και σε εμενα σημερα πρωι πρωι με το που με ειδε ο αδερφος μου που ξερει τα σκυλια μου τι χαρακτηρες ειναι ξερει εμενα πως τα εχω μεγαλωσει κ ποσο καλα τα πανε με τα παιδια του που ειναι 8 κ 6 ετων κ οχι μονο με τα παιδια του αλλα κ με αλλα παιδακια που το εχει δει ιδιοις ομμασι ,μου λεει λοιπον πρωι πρωι ρε συ ειδες τι εκαναν τα ροτβαιλερ???
Εβγαλα καπνους απ τα αυτια κουνησα το κεφαλι κ εφυγα πιο περα..

Τι να εξηγησω ρε παιδια?
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Αγαπητέ μου φίλε, @zenio , μπορείς με άνεση να του πεις (του αδελφού σου) τι "παίχτηκε"...

Και θα σου το πω αλληγορικά, καταρχήν...
Κάποτε (πριν αρκετά χρόνια, "παιδάκι" μου) σκοτώθηκε σε αεροπορικό δυστύχημα (με το ιδιωτικό του αεροπλάνο) ο γιός του μακαρίτη Προέδρου Κέννεντυ και είχα διαβάσει προσεκτικά (στο Time νομίζω - κάτι σαν το Kozani news, σε μεγαλύτερη κυκλοφορία) το ρεπορτάζ που περιέγραφε τους λόγους - αίτια - συνθήκες του δυστυχήματος:
Ενδεχομένως, ο John Kennedy Junior να ήθελε να συναντήσει το πεπρωμένο του, κατά βάθος... πολλοί το ισχυρίστηκαν αυτό...
Είπαν ότι ήταν "χαπακωμένος" όλο εκείνο το διάστημα... και ότι έπινε "κάτι παραπάνω"... είχε, μόλις, πάρει διαζύγιο και ήταν "θολωμένος"...
Οι πραγματογνώμονες ανακάλυψαν ότι υπήρχε ΚΑΙ βλάβη στο αεροπλάνο...
Υπήρξε καταιγίδα στη διάρκεια της πτήσης...
Όμως, ο μακαρίτης, ήταν εξαιρετικός πιλότος και (απ' ότι απέδειξαν τα μαύρα κουτιά) "κόντεψε" να σώσει την παρτίδα (και τη ζωή του)... παρά την καταιγίδα... την βλάβη... τα χάπια... το αλκοόλ... τη γυναίκα...
Γιατί δεν την έσωσε την παρτίδα?
Γιατί είχαν συσωρρευτεί, πλέον, πολλά λάθη και παραλείψεις... είχε γίνει "χιονοστοιβάδα"...

Μετά από τόσα χρόνια, θυμάμαι αμυδρά τον αριθμό 8: Χρειάστηκαν 8 μ@λ@κίες - λάθη - παραλείψεις - η Μητέρα Φύση κλπ., για να πέσει το συγκεκριμένο αεροπλάνο...

Υ.Γ. Συζητώντας με τη γυναίκα μου, χτες βράδυ, υποθέσαμε (όπως και όλοι οι σκυλάδες, φαντάζομαι) αρκετά πράγματα... τα οποία, αν τα βάλεις σειριακά, θα είναι περίπου 7-8 λάθη ή παραλείψεις του ιδιοκτήτη - της μητέρας - των υπολοίπων συνδαιτημόνων κλπ...

Υ.Γ.2. Και, επειδή ο Θεός (ή ο Αλλάχ, ή ο Βούδας, ή οτιδήποτε άλλο πιστεύεις) είναι μεγάλος... ΔΕΝ αρκούν 2-3 "λαθάκια" για να γίνει τέτοια ζημιά... χρειάζονται περισσότερα!:)
Αγαπητε johnk
Εξηγησα και στους 2 αδερφους τι παιχτηκε και εξεπλαγην οταν μου ειπαν αυτοι πραγματα που τους εχω μεταφερει εγω απο τις οσες γνωσεις μπορει να εχω (πχ "λες να το πηραν απο τη μανα τους κατω απο 40 μερες που ελεγες;")
Ωστοσο αναφερθηκαν και στο κουταβι ροτ που εχουμε παραδιπλα, που πληροι ολες τις προδιαγραφες να καταληξει σε φαση Κοζανη η κατασταση (ειχα κανει θεμα για αυτο και θα το ενημερωνω μια στο τοσο) και ειμαστε τωρα σε μια κατασταση οπου ολοι "κοιταν" προς τα εμενα να δουν αν αλλαξα γνωμη απο αυτο το συμβαν περι αποκτησης ροτβαιλερ.

Χωρις κανενα κυνισμο και με απολυτο σεβασμο σε μια αθωα (και βαση ηλικιας αλλα και μη αναμειξης στην ιδιοκτησια των σκυλων) ψυχη αυτο το σκηνικο οχι απλα δεν ειναι λογος για τον ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΜΕΝΟ εν δυναμει ιδιοκτητη να μην επιλεξει τη φυλη, το αντιθετο ειναι η ατρανταχτη αποδειξη (τι τραγικο) οσων λεγονται κατα καιρους στο φορουμ κ απο εκτροφεις και γενικα για το οτι αυτη η φυλη δεν ειναι για ολους, οτι χρειαζεται ειδικους χειρισμους, οτι χρειαζεται ενασχοληση κοινονικοποιηση εκπαιδευση κτλ κτλ κτλ.

Οφειλω να ομολογησω οτι ειναι το δευτερο "χαστουκι" και πιο ηχηρο σαφως σε διαστημα λιγων ημερων (το πρωτο ηταν το θεμα με τον τυπο που ηθελε να παει για ευθανασια τον Μπαρον,που ειχε 3 δυνατα σκυλια, καταλαβες ποιο λεω) και δεν μπορω να μην (ξανα) θετω τον εαυτο μου προ των ευθυνων και (δυστηχως) να αμφιβαλω για καποια πραγματα, οχι για τη φυλη την ιδια ομως!

ΥΓ1. Αν μπορεις (παλι) μια ματια στα πμ σου :oops:
ΥΓ2. "Χρωστας" μια διαφωνια με τον east στο θεμα http://www.dogforum.gr/community/threads/Υιοθεσια-κανε-κορσο.32032/page-2
ΥΓ3. Ασε τον sea-mol να λεει, οταν ΠΡΕΠΕΙ μη λυπασαι τις σεντοναρες, καποιοι ειμαστε oldschool και δεν εχουμε twitter :p
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...ρε συ ειδες τι εκαναν τα ροτβαιλερ???
Εβγαλα καπνους απ τα αυτια κουνησα το κεφαλι κ εφυγα πιο περα..

Τι να εξηγησω ρε παιδια?
Και, όπως θα έχεις δει Άγγελε, όλα τα κανάλια τονίζουν τη φυλή: "το παιδάκι που κατασπάραξαν τα ΡΟΤΒΑΪΛΕΡ"... και ξανά... και ξανά...

Υ.Γ. Και, βέβαια, όπως ξαναέγραψα, το puzzle δεν έχει συμπληρωθεί ακόμα...
Σήμερα, άκουσα στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ, κάτι που ψέλλιζε ο δικηγόρος του ιδιοκτήτη, για το "που - πως" ήταν απομονωμένα τα σκυλιά... υπονοώντας ότι το "πορτάκι" μπορούσε να ανοίξει - παραβιαστεί μόνο από έξω... θου, Κύριε...:(
 


Αγγελος 13

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2013
757
748
Και, όπως θα έχεις δει Άγγελε, όλα τα κανάλια τονίζουν τη φυλή: "το παιδάκι που κατασπάραξαν τα ΡΟΤΒΑΪΛΕΡ"... και ξανά... και ξανά...

Υ.Γ. Και, βέβαια, όπως ξαναέγραψα, το puzzle δεν έχει συμπληρωθεί ακόμα...
Σήμερα, άκουσα στις ειδήσεις του ΣΚΑΙ, κάτι που ψέλλιζε ο δικηγόρος του ιδιοκτήτη, για το "που - πως" ήταν απομονωμένα τα σκυλιά... υπονοώντας ότι το "πορτάκι" μπορούσε να ανοίξει - παραβιαστεί μόνο από έξω... θου, Κύριε...:(
Το ξερω τα εχω δει Γιαννη:(
Σε ολα τα σαιτ δειχνουν φωτο με τα ροτβαιλερ με αγρια εκφραση:(

ΥΓ δεν ξερουμε λεπτομερειες βεβαιως θα βγουνε κ αλλα στην φορα τις επομενες ημερες..
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...το θεμα με τον τυπο που ηθελε να παει για ευθανασια τον Μπαρον,που ειχε 3 δυνατα σκυλια, καταλαβες ποιο λεω...

ΥΓ1. Αν μπορεις (παλι) μια ματια στα πμ σου :oops:
ΥΓ2. "Χρωστας" μια διαφωνια με τον east στο θεμα http://www.dogforum.gr/community/threads/Υιοθεσια-κανε-κορσο.32032/page-2
ΥΓ3. Ασε τον sea-mol να λεει, οταν ΠΡΕΠΕΙ μη λυπασαι τις σεντοναρες, καποιοι ειμαστε oldschool και δεν εχουμε twitter :p
Κατάλαβα...:cool:

Υ.Γ.1. Έχω ρίξει τη "ματιά"... θα επανέλθω...

Υ.Γ.2. Τη "χρωστάω"... και ότι χρωστάω στον @east49 , δεν υπάρχει περίπτωση να το αθετήσω... για να μην αμολήσει τις σκύλες του να με κόψουν κομματάκια! Ειδικά αυτές οι μέρες, όμως, ΔΕΝ είναι κατάλληλες...

Υ.Γ.3. Ας λέει ο @sea-mol ... διαμαρτύρεται, αλλά του αρέσει...
 
  • Like
Reactions: sea-mol and zenio


Captain hook

Well-Known Member
11 Απριλίου 2016
405
785
Για όποιον ενδιαφέρετε αυτήν την στιγμή στο κανάλι Ε έχει ένα ρεπορτάζ και εξηγουνε την αναγκαιότητα της σωστής κοινωνικοποίησης.
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν θα γραφεις δυαρι στα Σεπολια, γιατι κινδυνευουμε να χασουμε παλι την ουσια...
Το "δυαρι στα Σεπολια" αντικαθισταται με "γκαρσονιερα στο Κολωνακι" για ευνοητους λογους....
:D
Καθόλου αντρική αντίδραση αγαπητέ Ηστ! Παρ ότι εγώ ευθέως αντέδρασα και σου δόθηκε η ευκαιρία να ανασκευάσεις ή να υπερασπιστείς αυτό που έγραψες!
Είδες τελικά; Δεν φτάνει μόνο να το δηλώνουμε! Πρέπει και να μπορούμε να το «υποστηρίζουμε»...

Το «μπορει να πουμε και καμια μαλακια και μην δινετε εδώ σημασία, ενω δωστε σ όλα τα άλλα που λεω», ή το «εν ταξει δεν έγινε και τίποτα» δεν μετραει για μενα όταν ό άλλος εχει ενηλικιωθει!
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.603
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3