Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Μα δε πάει καλά, πίνει σόδα ο άντρας μου και πάει και του ζητιανεύει!!! :eek:
Βρήκε ζέστη το κορίτσι μου και απλώθηκε!! :)
Ειδικά ο δικός σου που δεν έχει και πολύ τρίχα, λογικό να κοπροσκυλιάζει :ROFLMAO::LOL::giggle:
 
  • Like
Reactions: Tri


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Ξέρει που πάει και ζητιανεύει, έχει βρει τον αδύναμο κρίκο. :p
Ο δικός μου κουλουράκι της Λαμπρής γίνεται όταν βγαίνει στο μπαλκόνι!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Οι γονείς μου είναι οι αδύναμοι κρίκοι, όχι ο άντρας μου! Ίσα-ίσα αυτός δε της δίνει ποτέ λιχουδιές και μεζέδες όταν τρώμε. (Μόνο σόδα :D ) χαχαχαχα
 
  • Like
Reactions: Tri


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Όλγα, έχεις μεγάλο αβαντάζ που είναι μόνιμα αδέσποτα της περιοχής. Έχω ρίξει τρελές τρεχάλες με το μικρό σαν την τρελή, γιατί εγώ δε μπορώ να τον σηκώσω (και ναι, κι εγώ θα το κανα προκειμένου να τον γλιτώσω). Και μιλάμε για ένα σκυλί που έτσι όπως τα κοιτάει τα άλλα, τρέχουν από μακριά για να του επιτεθούν.

Προτείνω να δοκιμάσεις το εξής: πήγαινε μόνη σου και τάισέ τα. 2-3-4 φορές. Συνήθως, επειδή γίνεσαι "χορηγός", σταματάνε να την πέφτουν στα σκυλιά σου όταν είστε μαζί, ακόμα κι αν το δικό σου σκυλί είναι τέρμα επιθετικό απέναντί τους. Πετάς μετά όταν τα βλέπεις από μακριά δυο μπισκότα και ζητάς να μην έρθουν και συνήθως σου κάνουν - εσένα - τη χάρη, ακόμα κι αν κοιτάν το σκυλί σου με βλέμμα "θα σου φάω το λαρύγγι φούστη". Προσοχή: αν πιάσει, να ΜΗΝ πλησιάσουν τα σκυλιά, μην ξεθαρρέψεις. Τα στραβά μάτια κάνουν, δεν έγιναν κολλητάρια.

Σε μένα έχει πιάσει σε δύσκολες περιπτώσεις πολλές φορές. Δυστυχώς εδώ περίπου κάθε εξάμηνο αλλάζουν οι αγέλες και φτου κι απ'την αρχή... :unsure:
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Όλγα, έχεις μεγάλο αβαντάζ που είναι μόνιμα αδέσποτα της περιοχής. Έχω ρίξει τρελές τρεχάλες με το μικρό σαν την τρελή, γιατί εγώ δε μπορώ να τον σηκώσω (και ναι, κι εγώ θα το κανα προκειμένου να τον γλιτώσω). Και μιλάμε για ένα σκυλί που έτσι όπως τα κοιτάει τα άλλα, τρέχουν από μακριά για να του επιτεθούν.

Προτείνω να δοκιμάσεις το εξής: πήγαινε μόνη σου και τάισέ τα. 2-3-4 φορές. Συνήθως, επειδή γίνεσαι "χορηγός", σταματάνε να την πέφτουν στα σκυλιά σου όταν είστε μαζί, ακόμα κι αν το δικό σου σκυλί είναι τέρμα επιθετικό απέναντί τους. Πετάς μετά όταν τα βλέπεις από μακριά δυο μπισκότα και ζητάς να μην έρθουν και συνήθως σου κάνουν - εσένα - τη χάρη, ακόμα κι αν κοιτάν το σκυλί σου με βλέμμα "θα σου φάω το λαρύγγι φούστη". Προσοχή: αν πιάσει, να ΜΗΝ πλησιάσουν τα σκυλιά, μην ξεθαρρέψεις. Τα στραβά μάτια κάνουν, δεν έγιναν κολλητάρια.

Σε μένα έχει πιάσει σε δύσκολες περιπτώσεις πολλές φορές. Δυστυχώς εδώ περίπου κάθε εξάμηνο αλλάζουν οι αγέλες και φτου κι απ'την αρχή... :unsure:
Δε μπορώ να μπω μέσα στο στρατόπεδο, όπου και μένουν τα σκυλιά, για να τα ταΐσω.
Και όταν τα πετυχαίνω έξω, έχω πάντα σκυλί μαζί μου και είναι δύσκολο, γιατί μας κυνηγάνε. Να πω και την αλήθεια μου, δε τα εμπιστεύομαι (βασικά τον μεγάλο δεν εμπιστεύομαι).
Δεν έχει καθαρό body language και δε καταλαβαίνω αν έρχεται ειρηνικά σε μένα ή αν θα μου χώσει και καμία αν δώσω χέρι να με μυρίσει. (Και εφόσον δε μπορώ να τον "διαβάσω", βγαίνει ανασφάλεια στη δική μου στάση σώματος).
Τον scarface τον έχουμε χαιδέψει, αλλά είναι λακές του τρομοκράτη! Μόνος τους είναι οκ και καλόβολος (αρκεί να μη δει τον Αζόρ), μαζί με την αγέλη γίνεται κ@λόσκυλο! :unsure::mad:

Οπότε, με βλέπω απλά να σηκώνω κοντό και να τρέχω κάθε φορά που τα πετυχαίνω όλα μαζί.
Η Νεφέλη (ευτυχώς ή δυστυχώς) μόλις τα βλέπει, βάζει ουρά στα σκέλια, κάθεται σα το κακόμοιρο που το πάνε για σφαγή και ετοιμάζεται να ξαπλωθεί κάτω φαρδιά πλατιά για να δώσει κοιλίτσα στους "αγροίκους". Με τη μικρή απλά με προσπερνάνε και δε της δίνουν ιδιαίτερη σημασία.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
Δεν έχει καθαρό body language και δε καταλαβαίνω αν έρχεται ειρηνικά σε μένα ή αν θα μου χώσει και καμία αν δώσω χέρι να με μυρίσει.
στην καστελλα κυκλοφορει ελευθερος ενας τεραστιος, πανυψηλος, καταμαυρος ποιμενικος. he's the meanest motherf@cker i've ever seen... τα ιδια ακριβως με αυτα που γραφεις.

οταν μας βλεπει ερχεται καμια φορα προς το μερος του ορφεα με ενα βαρυ, αργο περπατημα και ενα τοσο υποχθονιο βλεμμα που μοιαζει να μην αφηνει περιθωρια στην ψυχολογια.
τραβαω τον ορφεα και απομακρυνομαστε χωρις να μυριστουν. ακομα δεν εχω καταλαβει αν εχει καλο ή κακο σκοπο. δεν μπορω ομως και να το ρισκαρω.

ηθελα να τον τραβηξω φωτογραφια απλα για να δειτε τι σκυλοι κυκλοφορουν στους δρομους. ενα απιστευτο πλασμα :(.
 
  • Like
Reactions: mareco and Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ο Άρης που ανέφερα πιο πάνω, είναι σαν το σκύλο που περιγράφεις @spyv ! Μαύρος, τεράστιος, απροσδιόριστη ράτσα (έστω και στο περίπου) που ακόμα και φαγητό να τον φωνάξεις για να του δώσεις, σε κοιτάζει με 1/5 του ματιού (ούτε καν με μισό).

Αλλά πρέπει να είναι ψυχούλα με αυτούς που τον φροντίζουν. :)
 
  • Like
Reactions: spyv


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
κι αυτος που περιγραφω δεν εχει κανει καμια κινηση επιθετικη, απλα ειναι σα να σε κοιταζει η κολαση το βλεμμα του!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Θαυμάστε εδώ τον φλώρο, τον κρυουλιάρη!!!
Ξέρει που έχει ο μπαμπάς μου τα ρούχα του, πήγε διάλεξε αυτό το ταιριαστό συνολάκι και αφού προσπαθούσε 5 λεπτά να το βάλει μόνος του, είδε και απόειδε και το πήγε στον πατέρα μου να του το φορέσει.
Επίσης, σήμερα, δε του άρεσε που το κρεβάτι του βρισκόταν δίπλα στο ανοιχτό παράθυρο (21 βαθμούς πιάσαμε σήμερα) και το μετέφερε πάνω στο χαλί και κοιμήθηκε εκεί όλο το απόγευμα.

Θα μας τρελάνει ο κοντός λέμε!! :eek::p:D:barefoot:
20160416_230239.jpg
 






Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Το επόμενο βήμα, είναι να φορέσει τα παπούτσια της φωτογραφίας. Αν και θα χρειαστεί άλλο ένα ζευγάρι. :LOL:
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Το επόμενο βήμα, είναι να φορέσει τα παπούτσια της φωτογραφίας. Αν και θα χρειαστεί άλλο ένα ζευγάρι. :LOL:
Nα τον δω και παπουτσωμένο και τι στον κόσμο!! :D χαχαχαχα
Τον νιώθω... Κρυουλιάρηδες ενωμένοι ποτέ νικημένοι
Καλά και εγώ κρυογάτσουλο είμαι, αλλά πλέον ένα κοντομάνικο το φοράω! Δε βάζω το μπουφάν μου! Φλώρος είναι, τέλος! :ROFLMAO::LOL::sneaky:
 








SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Καλά, μα τι φάτσες!

Μου αρέσει που έχεις τη μία καλοκαιρινό κορίτσι να λιάζεται με σοδίτσα στο μπαλκόνι, και ο άλλος κρυουλιάρης με το καρώ πουλοβεράκι στα κρεβάτια!!
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Καλά, μα τι φάτσες!

Μου αρέσει που έχεις τη μία καλοκαιρινό κορίτσι να λιάζεται με σοδίτσα στο μπαλκόνι, και ο άλλος κρυουλιάρης με το καρώ πουλοβεράκι στα κρεβάτια!!
Εξυπηρετούμε όλα τα γούστα! Κρύο, ζέστη, ήλιος, κουβέρτες! :D

Έρχεται υλικό σε λίγες ώρες! ;):sneaky:
 
  • Like
Reactions: spyv and SofiaEve




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf