Η ψηλή και ο κοντός!!! (Νεφέλη και Αζόρ)


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ποτε σε ποια ηλικία γίνονται αυτές οι εξετάσεις;;;;;;
Στη Νεφέλη τις έκανα πρώτη φορά την επόμενη μέρα από την υιοθεσία της. Ήταν 3.5 μηνών.
Ο Αζόρ είναι περίπου 3 χρονών και του έκανα τώρα πρώτη φορά όλο το πακέτο.

Όποτε θέλεις τις κάνεις τις γενικές και τις βιοχημικές, απλά οι υπόλοιπες τρεις πρέπει να γίνονται κάπου προς τον Οκτώβρη-Νοέμβρη αν τις κάνεις μία φορά το χρόνο (έτσι μπορείς να δεις αν κάποιο τσιμπούρι ή κάποια σκνίπα έχει μεταδώσει κάτι στο σκύλο σου, μιας και κάνει κάποιο καιρό για να δώσει τίτλο {νομίζω, διορθώστε με αν κάνω λάθος} ).
 
  • Like
Reactions: mariatheo


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Χριστός Ανέστη!
Καλό μήνα και καλό Πάσχα σε όλους! 20160501_103151.jpg

Η Νεφέλη από χθες δεν έχει ηρεμήσει μετά τα πυροτεχνήματα. Κρύβεται συνέχεια και κλαίει χωρίς λόγο. Για βόλτα την τράβηξα με το ζόρι το πρωί και αυτό για να πάμε μέχρι την αυλή της πολυκατοικίας. Ούτε λόγος για παραέξω. :(20160501_103228.jpg 20160501_104231.jpg

Από χθες εκεί. Στο κρεβάτι της. Κουκουλωμένη. πφφφφ
20160501_104249.jpg

Ο Αζόρ δε ξέρει τίποτα. Κοιμάται στο μαξιλάρι μου σα να μην υπάρχει αύριο! 20160501_110144.jpg
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
20160501_134250.jpg

Δαιμονίστηκε ο κοντός :p20160501_163939.jpg

Και απλώθηκε πάνω μου για να απολαύσει τον υπνάκο του..20160501_164002.jpg

Απλώθηκε περισσότερο.... 20160501_164049.jpg

Ώσπου με σήκωσε από τη μεριά μου και πήρε το μαξιλάρι μου...20160501_164237.jpg 20160501_164250.jpg

Μετά πήρε και την κουβέρτα μου...20160501_164427.jpg 20160501_164444.jpg

Έχωσε και τη μούρη του μέσα...20160501_164601.jpg 20160501_164609.jpg
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Χρόνια πολλά!
Καημένη Νεφέλη. Αν και πιστεύω πως με λίγο κοκορετσάκι θα τα ξεχάσει όλα. :LOL:
 
  • Like
Reactions: Lavernne


M_and_M

Well-Known Member
10 Μαρτίου 2014
232
501
Athens
Ο κοντός είναι μορφή! Χρόνια πολλά σε όλους, κοντούς ψηλούς και μεσαίους (αλλά στον κοντό πιο πολύ)! :)
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Giorgos.rocky

Well-Known Member
5 Απριλίου 2016
61
61
60
Το περιλαίμιο μένει πάνω της μέχρι τη βραδινή βόλτα. Για τον βραδινό ύπνο της το βγάζω (η ταυτότητα κουδουνίζει σα διαολεμένη και νιώθω οτι βγαίνουν τα πρόβατα από το μαντρί όταν αποφασίζει να τιναχτεί 4 το ξημέρωμα) και το φοράμε πάλι το πρωί.
ο μικρός από τα αδέσποτα χρόνια του έμαθε να φοράει το λουράκι του και δε του το βγάζουν οι γονείς μου.
καλημερα. ο εκτροφεας μου αλλα και γιατρος μου ειπαν πως ο θορυβος απο την ταυτοτιτα στο λουρι ενοχλη υπερβολικα το σκυλι. ειναι πολυ κοντα στο κεφαλι του ακουει ακομη και την τριβη . με συμβουλεψαν να την εχω στα κλειδια . sorry που ανακατευθηκα στην συζητηση σας,
 
  • Like
Reactions: mareco and Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Χρόνια πολλά!
Καημένη Νεφέλη. Αν και πιστεύω πως με λίγο κοκορετσάκι θα τα ξεχάσει όλα. :LOL:
Κοκορετσάκι δε τρώμε! (Εγώ προσωπικά ούτε αρνί/κατσίκι). Με μπιφτεκάκια την έβγαλα :D
Βρε, σου λέω, τρώγαμε το μεσημέρι και ούτε καν σηκώθηκε από τον καναπέ. Μιλάμε για σοβαρή περίπτωση! :unsure:

Ο κοντός είναι μορφή! Χρόνια πολλά σε όλους, κοντούς ψηλούς και μεσαίους (αλλά στον κοντό πιο πολύ)! :)
Είναι το αγόρι μου!! :love::love::love: Χρόνια πολλά σε όλους!! :giggle::D

καλημερα. ο εκτροφεας μου αλλα και γιατρος μου ειπαν πως ο θορυβος απο την ταυτοτιτα στο λουρι ενοχλη υπερβολικα το σκυλι. ειναι πολυ κοντα στο κεφαλι του ακουει ακομη και την τριβη . με συμβουλεψαν να την εχω στα κλειδια . sorry που ανακατευθηκα στην συζητηση σας,
Την ταυτότητα την χάσαμε στον μπαχτσέ του μπαμπά μου. Καταλάθος βάλαμε στον κρίκο της ταυτότητας τον οδηγό και εκσφενδονίστηκε κάπου μέσα στο παρτέρι. Όταν με το καλό μαραθούν θα τη βρούμε και θα την βάλω στο στηθόλουρό της. :)
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή, δε το είχα σκεφτεί :/
 
  • Like
Reactions: Tri


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ψάαααξε, ψάααξε.. Δε θα τον βρεις!
20160508_134656.jpg


Ο ρεζίλης όλων των σκυλιών!! Ο κρυουλιάρης! @dnassib δε του έφτανε το δικό του ρούχο, τώρα θέλει της Νεφέλης γιατί του καλύπτει και ΟΛΟ τον κ@λο!!! 20160508_135633.jpg 20160508_135841.jpg

Λιάζεται και κανένα δίωρο τη μέρα! (Το καροτέν ξεχνάω συνέχεια :p )
20160417_153646.jpg

H υπναρού μου!! Το καλύτερο κορίτσι!! :love::love::love:
20160503_234347.jpg 20160504_172733.jpg 20160508_131353.jpg
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Φωτοσυνθέτει το αγόρι! :p
@Lavernne, χρησιμοποιείς κάποιο αντηλιακό όταν λιάζεται στο μπαλκόνι;
 
  • Like
Reactions: Lavernne


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καταλάθος βάλαμε στον κρίκο της ταυτότητας τον οδηγό και εκσφενδονίστηκε ...
Τι μου θύμησες τώρα! o_O
Την έκανα κι εγώ μια φορά, αυτή την μαλακία, σε ποιόν άλλον βέβαια, σ'αυτόν που εκσφενδονίζεται ανά 10 δευτερόλεπτα. Είναι και ο μόνος που φοράει τέτοια [διακοσμητική μόνο] ταυτότητα. Ευτυχώς, σε περιφραγμένο χώρο. Και ευτυχώς, είχε το μυαλό του, να σκαρφαλώσει μια 2μετρη μάντρα, να τσακωθεί με ένα άλλο. Και μπόρεσα και τον μάζεψα, γιατί δεν έφυγε. Ταχυκαρδίες για άλλη μία φορά, από το τίποτα :confused:
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Και μία αναφορά στο παρελθόν. Για όσους δε ξέρουν την ιστορία του Αζόρ.

Το αγόρι μου ήρθε να μας πλασαριστεί γαμπρός, όταν ακόμα η Νεφέλη ήταν σε οίστρο.
Μετά εγώ τον λυπήθηκα και του έβγαλα κουβέρτα, μαξιλάρι, φαγητό και νερό έξω από το σπίτι μας. Δεν ήθελε πολύ για να γίνει μόνιμος κάτοικος και μετά τον οίστρο.
Είχε γίνει η ουρά μας. Πίσω μας όπου και αν πηγαίναμε. Όλα αυτά από το Μάρτη του '15 μέχρι τον Ιούνιο του '15.

15/06/15, εκείνη την αποφράδα μέρα, το πρωί έβγαλα τη Νεφέλη τη βόλτα της.
Με την τσίμπλα στο μάτι κυριολεκτικά, πάω προς τον κήπο και τι βλέπω..
Τον Αζόρ να με κοιτάζει με απόγνωση, να έχει στον αέρα το πίσω πόδι του και το πόδι να έχει μία τρύπα όσο 2 πορτοκάλια. Η ψυχραιμία μου πήγε περίπατο και έσυρα τη Νεφέλη μέσα για να ασχοληθώ με τον μικρό.

Τηλέφωνα, κτηνίατροι, φιλοζωική.. Τα πάντα. Τον πήρα αγκαλιά και τον έβαλα μέσα στο κρέιτ της Νεφέλης μέχρι να του πάρω την αντιβίωσή του. Η πληγή του ήδη είχε πάρει ένα καφετί χρώμα.
Λίγες ώρες μετά με ειδοποιεί ο άντρας μου οτι έχει αρχίσει να μυρίζει η πληγή άσχημα και πως ο Αζόρ χάνει επικοινωνία.

Πήρα τηλέφωνα σε εθελοντές και τον πήγαν κτηνίατρο (ήμουν στη δουλειά και δε μπορούσα να φύγω, ούτε μέσο είχαμε για τη μεταφορά). Ράμματα, σπρέυ και ενέσεις.
Μέχρι που 2 μέρες μετά ήρθε και πρήστηκε το πόδι του. Ο πρώτος ο γιατρός (μέγα τζιμάνι) τον έραψε με την τρίχα και μολύνθηκε η πληγή του. Κοντέψαμε να χάσουμε τον μικρό.
Τον παίρνουμε και τον πάμε στο δικό μας γιατρό. Τον άνοιξε, τον ξύρισε, τον καθάρισε, του έκανε μία μικρή τομή μέσα στο μπούτι για να φύγει το πύον και τον αφήσαμε ανοιχτό, γιατί απλά δεν επιτρέπεται σε τέτοιου μεγέθους πληγές να τις κλείσεις.
Του βάλαμε και το λαμπατέρ του και ανέλαβα την αποθεραπεία του.

5 μήνες μας πήρε (μόνο). 3πλή αντιβίωση, χάπια και σιρόπια για τη προστασία του στομαχιού του, αντιφλεγμονώδη (@mareco το εμπέδωσα) και πλύσεις με hibitane κάθε μέρα, 3 φορές τη μέρα (έπρεπε να βάζω το χέρι μέσα στην πληγή του όλους αυτούς τους μήνες).

Τα άντεξε όλα χωρίς να βγάλει κιχ. Ποτέ δεν κλαψούρισε, ποτέ δεν αρνήθηκε χάπι, ποτέ δεν δυσανασχέτησε. 5 μήνες φορούσε το λαμπατέρ όλη μέρα και όλη νύχτα και δε παραπονέθηκε.
5 μήνες με κοιτούσε στα μάτια και έβλεπα ευγνωμοσύνη.5 μήνες σχεδόν κλεισμένος μέσα σε ένα κρέιτ καλυμμένο με κουνουπιέρα για να είναι προστατευμένη η πληγή του από μύγες και άλλα ζουζούνια (τον είχαμε έξω γιατί το σπίτι μας τότε ήταν 25 τμ και δε χωρούσε το κρέιτ μέσα).
5 μήνες ήταν ο καλύτερος ασθενής.

Μέχρι που πέρασαν 3 μήνες και έκλεινε η πληγή του με αργούς ρυθμούς. Κάποια στιγμή όμως έμεινε στάσιμη. Δεν έκλεινε άλλο.
Από τη φιλοζωική μου έλεγαν οτι θα τον βάλουν στο πρόγραμμα για στείρωση και τότε βλέπουμε τι θα κάνουμε και με την πληγή. Εγώ όμως δε μπορούσα άλλο να τον βλέπω να ταλαιπωρείται και μίλησα με τον γιατρό του.
Κανονίσαμε το χειρουργείο για να κλείσει την πληγή του και τη στείρωση μαζί.
Τα οικονομικά μου χάλια τότε με την όλη θεραπεία του Αζόρ. (Εκτός από μία μικρή βοήθεια από μία εθελόντρια, όλα τα έβαλα από την τσέπη μου).

Τότε, αποφάσισα να ζητιανέψω. Ζήτησα βοήθεια από μία ομάδα φιλόζωων της πόλης μου που υπάρχει στο φβ. (Εννοείται οτι δε θα τα έδινα όλα μαζί, αλλά σιγά σιγά. Υπήρχε βοήθεια από τη μεριά του γιατρού). Μέχρι που η @mucca πήρε την πρωτοβουλία και ανέφερε στο θέμα του Αζόρ εδώ στο φόρουμ, οτι ζητιανεύω χρήματα για την επέμβαση. (170 € μας βγήκε + πόσα έξτρα μετά από αυτή). Τότε, πήρα τόση βοήθεια από τα παιδιά εδώ, όση δε φανταζόμουν ποτέ.
Άνθρωποι που ούτε καν με ήξεραν προσωπικά, έτρεξαν να μου στείλουν χρήματα για τον μικρό.

Το ποσό του λοιπόν, όχι μόνο συγκεντρώθηκε, αλλά είχα και 100 € έξτρα.

Έγινε λοιπόν η επέμβαση του μικρού και όλα πήγαν καλά. Πλέον είχε μία πληγή κλειστή και δεν είχε πια τα @@ του.

Πέρασαν 2 μήνες ακόμα με το λαμπατέρ στο κεφάλι του. Δύο μήνες που πονούσε, αλλά και πάλι δεν παραπονέθηκε στιγμή.

Όταν άρχισαν τα κρύα και εμείς από το ισόγειο, πήγαμε στο δεύτερο όροφο, πήραμε τον Αζόρ στο σπίτι. Πρώτη φορά στα 2 χρόνια που ζούσε, που μπήκε σε σπίτι και κοιμόταν στη ζέστη και σε κρεβατάκι.
Μας βγήκε ζημιάρης όμως και μας έφαγε το μισό σπίτι. (Εμ, 5 μήνες ξάπλα, είχε μαζέψει ενέργεια). Αναγκάστηκα να τον αφήσω ελεύθερο, αφού είχαν κοπεί τα ράμματα και είχε άρχισε να συνέρχεται η γούνα του από το ξύρισμα της επέμβασης.
Πότε δεν έμεινε στο δρόμο. Του έφτιαξε κρεβάτι ο πατέρας μου στο πίσω μέρος της πολυκατοικίας και είχε τα πάντα. (Από το φόβο μου μη φύγει και τον φάνε πάλι, με το που σουρούπωνε τον έδενα πάντα).

Μετά, ήρθε ο Δεκέμβρης. Έβρος εδώ και το κρύο δεν αστειεύεται.
Του πήρα ρούχα ζεστά και του είχα 3 κουβέρτες, αλλά κρύωνε.

Τότε, η μητέρα μου, μου είπε να τον πάρω και να τον πάω για το βράδυ μόνο στο σπίτι τους.
Δοκιμαστικά.. Έτσι μου είπε. Φοβόμασταν μη κάνει ζημιές.
Όχι μόνο δεν έκανε ζημιές, αλλά ήταν ένας τζέντλεμαν από την πρώτη στιγμή.
Βρήκε σε ποιον καναπέ θα κοιμάται και δε κουνιόταν όλο το βράδυ. Όταν ήθελε να κατουρήσει, πήγαινε στη πόρτα (έβλεπε τη Νεφέλη που το έκανε), ζήταγε φαγητό όταν πεινούσε και μετά πάλι κοιμόταν.


Και φτάνουμε στο σήμερα. 1 χρόνος στο σύνολο από τότε που μας βρήκε και 5 μήνες μετά το πρώτο βράδυ που κοιμήθηκε στο πατρικό μου, είναι ακόμα μαζί μας και ζει σα βασιλιάς. Και μας το ανταποδίδει κάθε ώρα της ημέρας.

Ποιος να του το έλεγε;; Που να το φανταζόταν και ο ίδιος; Ένας οίστρος του έφερε το παντοτινό του σπίτι του. Ο κοντός μας είχε υιοθετήσει από την πρώτη στιγμή.. Εμείς αργήσαμε να το καταλάβουμε!


Λίγες φωτό από τον πρώτο καιρό που απλά κοιμόταν και έτρωγε έξω από το σπίτι μας.
20150422_003013.jpg 20150416_234755.jpg DSC_2009.JPG DSC_1972.JPG DSC_1957.JPG DSC_1956.JPG

Συνεχίζεται...
 




Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Αυτό ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου γιατρού. Ραμμένη η πληγή με την τρίχα του.
20150616_165051.jpg

Έτσι έγινε αφού κοντέψαμε να τον χάσουμε. 20150622_150644.jpg

Μικρή η πληγή του..... (ΝΟΤ)
11650679_10206227298234336_352404233_n.jpg

Μίκραινε σιγά σιγά...20150702_210732.jpg

Μίκραινε κι'άλλο...20150719_085514.jpg


Μέχρι που έμεινε στάσιμη...
20150920_092828.jpg

Και καταλήξαμε στο χειρουργείο...
20150925_172729.jpg

Βάλαμε και τη πράσινη τη γάζα μας, για να μη μολυνθούν τα ράμματα μας!
20151005_195932.jpg

Άραζε στο κρεβάτι του (τι άλλο να κάνει ο έρμος; )
20151004_151647.jpg

Αφού συνήλθε, κατέβηκε στην πυλωτή και φόρεσε ρούχα!
20151108_002053.jpg

Εκείνες ήταν και οι τελευταίες του μέρες κάτω στην πυλωτή και στο κρύο...
Τα υπόλοιπα τα ξέρετε και τα βλέπετε στις νεότερες φωτό του!! :love:

Μας ομόρφυνες και άλλο τη ζωή μικρέ μου!!! Σε λατρεύω!!
 


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Φωτοσυνθέτει το αγόρι! :p
@Lavernne, χρησιμοποιείς κάποιο αντηλιακό όταν λιάζεται στο μπαλκόνι;
Όχι, δε χρησιμοποιώ κάτι. Πλακίτσα έκανα πιο πάνω :D :p

Τι μου θύμησες τώρα! o_O
Την έκανα κι εγώ μια φορά, αυτή την μαλακία, σε ποιόν άλλον βέβαια, σ'αυτόν που εκσφενδονίζεται ανά 10 δευτερόλεπτα. Είναι και ο μόνος που φοράει τέτοια [διακοσμητική μόνο] ταυτότητα. Ευτυχώς, σε περιφραγμένο χώρο. Και ευτυχώς, είχε το μυαλό του, να σκαρφαλώσει μια 2μετρη μάντρα, να τσακωθεί με ένα άλλο. Και μπόρεσα και τον μάζεψα, γιατί δεν έφυγε. Ταχυκαρδίες για άλλη μία φορά, από το τίποτα :confused:
Kαλά περνάς και εσύ..... Καρδιακές θα μας κάνουν τα κ@λοσκυλα!
 
  • Like
Reactions: Tri and mareco


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ψάαααξε, ψάααξε.. Δε θα τον βρεις!
View attachment 57562


Ο ρεζίλης όλων των σκυλιών!! Ο κρυουλιάρης! @dnassib δε του έφτανε το δικό του ρούχο, τώρα θέλει της Νεφέλης γιατί του καλύπτει και ΟΛΟ τον κ@λο!!! View attachment 57563 View attachment 57564

Λιάζεται και κανένα δίωρο τη μέρα! (Το καροτέν ξεχνάω συνέχεια :p )
View attachment 57565

H υπναρού μου!! Το καλύτερο κορίτσι!! :love::love::love:
View attachment 57566 View attachment 57567 View attachment 57568
Ειναι ζουζούνια.πανεμορφα για πολλοστή φορά να τα χαιρεσαι
 
  • Like
Reactions: Lavernne




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Όλγα η φάτσα του τότε κ τώρα... ταλαιπωρηθήκατε κούκλα μου αλλά ήταν so fuckin' worth it! :love:
Τα φιλιά μου σε δίποδα κ τετράποδα εκεί μέσα.
(Και μην το ξαναπείς "ζητιανιά". Βάζω στοίχημα ότι όσοι σε βοήθησαν κέρδισαν τα 10πλάσια βλέποντας τον Αζόρ τώρα).
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Αυτό ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου γιατρού. Ραμμένη η πληγή με την τρίχα του.
View attachment 57583

Έτσι έγινε αφού κοντέψαμε να τον χάσουμε. View attachment 57584

Μικρή η πληγή του..... (ΝΟΤ)
View attachment 57585

Μίκραινε σιγά σιγά...View attachment 57586

Μίκραινε κι'άλλο...View attachment 57587


Μέχρι που έμεινε στάσιμη...
View attachment 57588

Και καταλήξαμε στο χειρουργείο...
View attachment 57589

Βάλαμε και τη πράσινη τη γάζα μας, για να μη μολυνθούν τα ράμματα μας!
View attachment 57590

Άραζε στο κρεβάτι του (τι άλλο να κάνει ο έρμος; )
View attachment 57591

Αφού συνήλθε, κατέβηκε στην πυλωτή και φόρεσε ρούχα!
View attachment 57592

Εκείνες ήταν και οι τελευταίες του μέρες κάτω στην πυλωτή και στο κρύο...
Τα υπόλοιπα τα ξέρετε και τα βλέπετε στις νεότερες φωτό του!! :love:

Μας ομόρφυνες και άλλο τη ζωή μικρέ μου!!! Σε λατρεύω!!
Τι λες τωρα;;;;;;ποιος χασάπης κοπ@νος το έκανε αυτο στο σκυλάκι;;;;;;;;;
 
  • Like
Reactions: Lavernne


Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Ειναι ζουζούνια.πανεμορφα για πολλοστή φορά να τα χαιρεσαι
Σε ευχαριστώ πολύ!! Τα χαίρομαι, τα χαίρομαι!! :)

@Lavernne, πραγματικά ένα μπράβο είναι πολύ λίγο...:cry:
Να είσαι καλά, @Tri . Tον αγαπήσαμε τον αλήτη, τι να τον κάνω!!! :)
Όλγα η φάτσα του τότε κ τώρα... ταλαιπωρηθήκατε κούκλα μου αλλά ήταν so fuckin' worth it! :love:
Τα φιλιά μου σε δίποδα κ τετράποδα εκεί μέσα.
(Και μην το ξαναπείς "ζητιανιά". Βάζω στοίχημα ότι όσοι σε βοήθησαν κέρδισαν τα 10πλάσια βλέποντας τον Αζόρ τώρα).
Πόσο συγκινούμαι όταν βλέπω αυτές τις φωτογραφίες. Ταλαιπωρηθήκαμε και οι δύο, αλλά είναι ευτυχισμένος πλέον. Όντως, ήταν worth it.
Επιστρέφουμε τα φιλιά χ2!! :love:
Προσπαθώ, ότι κάνω, να το κάνω από την τσέπη μου. Δυστυχώς, τότε δε τα κατάφερα και μέσα μου ζητιανιά το ένιωσα. Δε μου άρεσε. Το θεώρησα αναγκαίο κακό, αλλά έπρεπε να γίνει το χειρουργείο του.
Σας χιλιοευχαριστώ όλους όσους με βοηθήσατε τότε. Δε θα το ξεχάσω ποτέ (πόσο μελό ακούγομαι).

Τι λες τωρα;;;;;;ποιος χασάπης κοπ@νος το έκανε αυτο στο σκυλάκι;;;;;;;;;
Κανένας χασάπης. Για έρωτες πήγε ο κύριος και του επιτέθηκε αγέλη μεγαλόσωμων σκυλιών.
Δε κατάφερε προφανώς να κρυφτεί κάπου, παρά το μικρό του μέγεθος και τον τσάκωσαν.
Ευτυχώς, ήξερε τι ώρα βγάζω τη μικρή βόλτα το πρωί και με περίμενε στην αυλή, το αγόρι μου!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf