Θέλω να ''ανοίξω'' pet shop..


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Και εγω αισιοδοξος ειμαι , αλλα το παραδοσιακο εμποριο , δεν ειναι!

Τελος παντων σταματαω εδω με τον αρνητισμο μου , και επιστρατευω ολη την θετικη μου ενεργεια.

Ευχομαι οποιος επιχειρησει , να πετυχει τους στοχους του και ακομα παραπανω!!!
 


ippotis

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
320
0
Λάρισα
εγώ και για τους λόγους που αναφέρθηκαν παραπάνω δεν θα άνοιγα δικό μου pet shop με τίποτα, πόσο μάλλον σήμερα.
ωστόσο αν αργότερα δεν βρω κάπου αλλού δουλειά δεν θα με χαλούσε να ψάξω για δουλειά σε κανένα πετ σοπ, η κανένα 4ωρο αν περάσω φοιτητής καλά θα ήταν, αλλα ποιος παίρνει για 4ωρα σε pet shop;;
 


mariapant

New Member
4 Φεβρουαρίου 2014
1
0
Rinio καλησπερα! Εχοντας ψαξει σε παρα πολλα site σχετικα με το τι χρειαζεται για να ανοιξω ενα petshop ειλικρινα χαρηκα με αυτη σου την απαντηση! Παιρνω το θαρρος λοιπον να ζητησω τη βοηθεια σου πανω σε αυτο. Θα χαρω να επικοινωνησεις μαζι μου :rolleyes:
 


Yianna

New Member
10 Φεβρουαρίου 2014
1
0
Μιας και ειχα βρεθει στην θέση σου πριν 4 χρόνια θα σου πω 2 πράγματα.
Πραγματι το να ανοιξει καποιος ενα μαγαζι ειναι "σκλαβια" μιας και τα 12ωρα δεν περνάνε ευκολα.
Από προσωπική εμπειρία μπορω να σου πω πως δεν εχω μετανιωσει ουτε 1 μερα που εκανα το ονειρο μου πραγματικοτητα και ανοιξα PetShop.
Σιγουρα δεν ειναι ευκολο να ανταγωνιστεις τα μεγαλα καταστηματα, οχι ομως απο αποψη τιμης, αλλα απο αποψη ποικιλίας.
Πλεον οι εταιρειες στον χωρο του Pet ειναι πάρα πολλές, και μπορεις να βαλεις ομορφα πραγματακια απο οικογενειακες επιχειρήσεις , που θα σε βλέπουν σαν συνεταιρο. Ασε που μπορεις να πετύχεις πολυ καλες συμφωνίες ακομη και χωρις να χρειάζεται να αγορασεις 100 σακια τροφής.
Ειμαι στην διαθεση σου να σε βοηθήσω οσο μπορώ.
Όσο για το κεφάλαιο που χρειάζεται κάποιος για να ανοίξει ένα κατάστημα εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Έχε στο νου σου να μην βάλεις μεγάλα ενοίκια στην πλάτη σου γιατί ειδικά στην αρχή μέχρι να σε γνωρίσουν είναι δύσκολα τα πράγματα.
Καλησπέρα. Έχω μπει στη διαδικασία κι εγώ να ανόίξω pet shop και έχω κολλήσει στους προμηθευτες. Έτσι άρχισα να ψάχνω τα forums και βρέθηκα εδώ. Θα μπορούσες να μου λύσεις κάποιες απορίες; Αν θες και μπορείς επικοινωνησε μαζί μου.

Ευχαριστώ