Ισχυει ;


Giannhs XX

Active Member
19 Ιουλίου 2011
30
0
Αληθευει οτι τα σκυλια με μακρια τριχα ,το καλοκαιρι λογω θερμοκρασιας δεν τους κανει ορεξη να φανε; το εχω προσεξει στον Fidel μου του βαζω φαγητο στις 17:00 τρωωει 2 μπουκιες παμε βολτα κατα τις 18:00,και συνεχιζει το βραδυ
με το υπολοιπο φαγητο
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
εμένα τρώνε κανονικότατα, το ένα μακρύτριχο και το άλλο ραζέ αλλά από όρεξη καμία αλλαγή !
Ισχύει για κάποια φυσιολογικά σκυλιά, ναι :p
 


christina287

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2011
133
0
Και στα κοντότριχα μπορει να συμβει αυτό. Εμένα πάντως ο δικός μου τρώει κανονικά!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Αληθευει οτι τα σκυλια με μακρια τριχα ,το καλοκαιρι λογω θερμοκρασιας δεν τους κανει ορεξη να φανε;
Και με μακριά και με κοντή!!!
Εκτός από σκυλιά ορισμένων φυλών (λέω, τώρα εγώ:cool:), που τρώνε με αμείωτο ...ενδιαφέρον, όσο ζέστη και να κάνει...:D
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Αληθευει οτι τα σκυλια με μακρια τριχα ,το καλοκαιρι λογω θερμοκρασιας δεν τους κανει ορεξη να φανε; το εχω προσεξει στον Fidel μου του βαζω φαγητο στις 17:00 τρωωει 2 μπουκιες παμε βολτα κατα τις 18:00,και συνεχιζει το βραδυ
με το υπολοιπο φαγητο
Kαι γιατι του βαζεις φαγητο στις 17:00 ? Αφου δεν το τρωει τοτε ...φαγητο,καυσωνας και βολτα δεν πανε μαζι :)
 


christina287

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2011
133
0
Και με μακριά και με κοντή!!!
Εκτός από σκυλιά ορισμένων φυλών (λέω, τώρα εγώ:cool:), που τρώνε με αμείωτο ...ενδιαφέρον, όσο ζέστη και να κάνει...:D
Οπως τα bull terrier, δέν τους κόβεται η όρεξη με τίποτα! χαχα
 


Allegro

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
878
10
Maroussi
Και στα κοντότριχα μπορει να συμβει αυτό. Εμένα πάντως ο δικός μου τρώει κανονικά!
Ακολουθεί Off - Topic:
Βρε Χριστινάκι περιμένω απο χθες να μας συστηθείς, αλλά τίποτα? :D

Μας μπούκαρες εχθές στο φόρουμ, μας έβαλες για avatar μια φάτσα τρέλα και ξεκίνησες να γράφεις χωρι΄ς να πεις κουβέντα για σένα και τον κούκλο σου. :D :D

Για να πέσουν οι απαραίτητες συστάσεις και πληροφορίες για τον bully σου παρακαλώ. :D

Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να σε καλοσορίσουμε όπως πρέπει ;)

=========================================

Στο θέμα μας τώρα.
Ναι ισχύει γενικώς. Όταν έχει ζέστη μπορεί να μην φάει όσο τρώει συνήθως.
 


Giannhs XX

Active Member
19 Ιουλίου 2011
30
0
Kαι γιατι του βαζεις φαγητο στις 17:00 ? Αφου δεν το τρωει τοτε ...φαγητο,καυσωνας και βολτα δεν πανε μαζι :)
τρωει ελαχιστα ΕΚΕΙΝΗ την ωρα ,ισα ισα να κανει κακα οταν τον παω μια ωρα αργοτερα και του βαζω 17:00 γιατι ετσι εμαθε απο μικρος δεν θα χαλασω το προγραμμα του γιατι τον χειμωνα ισως να με δυσκολεψει
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Εγώ πάλι εν αντιθέσει με άλλους θα σου πω ότι με το που έπιασαν οι πρώτες ζέστες μείωσε δραστικά το φαγητό και τώρα είναι κοντά 4 μέρες που έχει φάει μόνο 1,5 φορά...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
να ταιζεις αργα το βραδυ κ νωρις το πρωι την μεγαλυτερη ποσοτητα κ αφηνε ενα πολυ μικρο γευμα για το απογευμα.πολυ μικρο ομως.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και με μακριά και με κοντή!!!
Εκτός από σκυλιά ορισμένων φυλών (λέω, τώρα εγώ:cool:), που τρώνε με αμείωτο ...ενδιαφέρον, όσο ζέστη και να κάνει...:D
Εχετε βαλει καμερα στο σπιτι μας ??:cool:
 








christina287

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2011
133
0
Ακολουθεί Off - Topic:
Βρε Χριστινάκι περιμένω απο χθες να μας συστηθείς, αλλά τίποτα? :D

Μας μπούκαρες εχθές στο φόρουμ, μας έβαλες για avatar μια φάτσα τρέλα και ξεκίνησες να γράφεις χωρι΄ς να πεις κουβέντα για σένα και τον κούκλο σου. :D :D

Για να πέσουν οι απαραίτητες συστάσεις και πληροφορίες για τον bully σου παρακαλώ. :D

Όχι τίποτα άλλο, αλλά για να σε καλοσορίσουμε όπως πρέπει ;)

=========================================

Στο θέμα μας τώρα.
Ναι ισχύει γενικώς. Όταν έχει ζέστη μπορεί να μην φάει όσο τρώει συνήθως.

Ο κούκλος μου αύριο γίνεται 10 μηνών.. είναι πολύ τεμπέλης και ανεπίδεκτος μαθήσεως σαν κλασικό bull terrier.
Βαριέται τη βόλτα σε σημείο να πέφτει στη μέση του δρόμου και να μην σηκώνεται με τίποτα. Μόνο όταν βρίσκεται με άλλα σκυλιά βγάζει την ενεργητικότητά του και δεν σταματάει να τρέχει και να τα κυνηγάει.
Όταν βλέπει φαγητό κάνει κωλοτούμπες και τρώει πολύ λαίμαργα και πνίγεται.
Επίσης του αρέσει να κάθεται μπροστά στον ανεμιστήρα και να δροσίζεται!!!! Αυτήν τη σκηνή πρέπει να την φωτογραφίσω! Έχει πραγματικά πολύ πλάκα.

Αυτά για το αγόρι μου προς το παρόν :)