Καλημέρα (Ruud - γερμανικός ποιμενικός)






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
αν εννοεις αυτο

Ειναι βιτσα για αλογα και το χρησιμοποιω για να μην "ανοιγει" ο ποπος στο φους.
Το βαζεις παραλληλα με το σωμα του σκυλου και οταν παει να "ανοιξει" ακουμπαει πανω και μαζευετε στην σωστη θεση.


αλλα μαλλον τωρα που το διαβασα καλυτερα εννοεις το μαστιγιο που κραταει ο βοηθος επιθεσης...
Ο σωστος βοηθος το εχει για να "ανεβαζει" τον σκυλο.Δεν τον ακουμπαει καν με αυτο.
 
Last edited:


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
βασικά εννοούσα στην φωτογραφία κάτω απο εκεί που είναι κουτάβι(σελίδα 14) που κάνει εκπαίδευση και ορμάει στον εκπαιδευτή(εκείνος κρατάει το προστατευτικό και στο άλλο χέρι το μαστίγιο αν είναι σωστό ορισμός). edit :τώρα είδα την απάντηση σου και ναί δεν μου πέρασε απο το μυαλό πώς θα του ρίχνει καμία αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί το είχε.
 
Last edited:


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ομορφάντρας να τον χαίρεστε και να είναι πάααααντα μα πάααντα καλά!!! Κούκλος είναι ο άτιμος!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Eίναι πολύ όμορφος και αριστοκρατικός ο σκύλος σας. Να τον χαίρεστε :)
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Πόλυ όμορφος,να τον χαίρεστε πάντα να είναι γερός και τόσο αρχοντικός!
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Εχτες το απογευμα βρεθηκαμε στο Puppies Park Αμαρουσιου!
Το παρτυ μολις αρχισε

Αρχισαμε με Προσθιο

Συνεχισαμε με πεταλουδα




Ε να μην κανουμε και μια καταδυση?



Ενα μακροβουτι??
 






zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Παμεεεε


Να ευχαριστησω πρωτα απ ολα την Μαρια που μου γνωρισε το μερος και εβγαλε τις Φωτο(photo by mareco:))
Πολυ φιλικο κλιμα και τα παιδια του παρκου παντα διπλα σου να σε βοηθανε,σε οτι και αν θες.....
Κανα λαμπραντορ για κοντρα υπαρχει?Γιατι απ οτι βλεπω πρεπει να εχουμε λιγο μεσα στο pedigree μας

Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν ειχα παντοφλες και εγινα μουσκεμα.
 


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
απορία:
οι πισίνες του παπις εχουν χλωριο μεσα?
ο σκυλος κανει να βουτηξει σε πισινα με χλώριο?

ευχαριστώ.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ε αν είχατε μιλήσει θα σας είχα φέρει λαμπ για κόντρες :)
Ωραίος ο ruud!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
απορία:
οι πισίνες του παπις εχουν χλωριο μεσα?
ο σκυλος κανει να βουτηξει σε πισινα με χλώριο?

ευχαριστώ.
Σκυλοπισίνα είναι λεβέντη μου. Είναι φτιαγμένη, όπως πρέπει να είναι :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είχε άλλο μαύρο μόγγολο για κόντρες...
χαχαχαχααααα!!!! Τα πάει καλά με αρσενικά ο ruud? Για τον μόγγολο ξέρω.

Όσο για το χλώριο, είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι είναι ρυθμισμένο για σκύλους και δεν χρειάζεται ούτε καν ξέβγαλμα μετά. Δεν θυμάμαι αν έχουν χλώριο ή κάτι άλλο κοντά στο ph του σκύλου.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Οσο πιο μακριά, τόσο πιο αγαπημένοι :p
Είχε και νευράκια το μόγγολο...καταλαβαίνεις τι τραβήξαμε...
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317

Ε αν είχατε μιλήσει θα σας είχα φέρει λαμπ για κόντρες :)
Ωραίος ο ruud!
Τωρα μαθαινει υπτιο!Δεν θα ειναι ευκολος αντιπαλος

Είχε άλλο μαύρο μόγγολο για κόντρες...
Αυτος ειναι εκτος συναγωνισμου,περπαταγε στο νερο!

χαχαχαχααααα!!!! Τα πάει καλά με αρσενικά ο ruud? Για τον μόγγολο ξέρω.

Όσο για το χλώριο, είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι είναι ρυθμισμένο για σκύλους και δεν χρειάζεται ούτε καν ξέβγαλμα μετά. Δεν θυμάμαι αν έχουν χλώριο ή κάτι άλλο κοντά στο ph του σκύλου.
Μακρυα και αγαπημενα με τον Μαρκο,να φανταστεις οτι δεν ειναι υπερβολες αυτα που λεει η Μαρια.... 2 φορες του πηρε το μπαλακι χωρις να παρει χαμπαρι ο Ρουντ τιποτα!!!χΑΧΑΧΑΧΑ αρωστησε μολις το καταλαβε!(ο ρουντ)
 
  • Like
Reactions: tryphon13


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Επιτρέψτε μου ένα καραoff topic. Τον Φώτη ξέρω δεν θα τον πειράξει...
Με τον μικρό, είμαστε από χθες στα μαχαίρια. Σκοτωμένοι πήγαμε στο πάρκο, σκοτωμένοι γυρίσαμε.
Στο σπίτι, από τα νεύρα μου, χάιδευα επιδεικτικά, μόνο τους άλλους δύο. 35 εγκεφαλικά ο Μάρκος. Τρελλαίνεται. Δεν θέλει να ασχολούμαι με τους άλλους καθόλου και κάνει τα πάντα όμως, για να μην τα καταφέρω. Και ξυπνήσαμε έτσι και σήμερα το πρωί, που μου είχε έρθει το Δαφνάκι για χαδάκια, κάπου μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Ερχόταν και ο άλλος με φωνές πρωί-πρωί και δαγκώνοντας όπου έβρισκε, προκειμένου να σταματήσω. Μια-δυό-τρεις...έφαγε και μια μπούφλα και πήγε παραπέρα. Ξανάρχεται το Δαφνάκι και χαιδευόμαστε χωρίς να την κοιτάω, μέχρι που...την βλέπω κάποια μέτρα μπροστά μου :flip: Είχε έρθει ρε παιδί μου, ο άτιμος κι είχε βάλει το κεφάλι του μουλωχτά-μουλωχτά, στην θέση του κεφαλιού της άλλης, που βέβαια την έδιωξε έτσι, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Και είχα μείνει να χαιδεύω την δική του κεφάλα. Αυτό που ήθελε εκείνος να κάνει...:mad: Είναι απίστευτος ο μπαγάσας!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf