Καλημέρα (Ruud - γερμανικός ποιμενικός)


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317

Δυσκολο σκυλι και οι φωτογραφιες απατουν :cool: και πειστηκα(μετα απο τα 1 χρονο και που τον βλεπω)οταν ειδα οτι
φοραει δεν φοραει γυψο το ιδιο πραγμα ειναι!!χαχαχαχα κουραγιο!
 
  • Like
Reactions: d-friend


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Επιτρέψτε μου ένα καραoff topic. Τον Φώτη ξέρω δεν θα τον πειράξει...
Με τον μικρό, είμαστε από χθες στα μαχαίρια. Σκοτωμένοι πήγαμε στο πάρκο, σκοτωμένοι γυρίσαμε.
Στο σπίτι, από τα νεύρα μου, χάιδευα επιδεικτικά, μόνο τους άλλους δύο. 35 εγκεφαλικά ο Μάρκος. Τρελλαίνεται. Δεν θέλει να ασχολούμαι με τους άλλους καθόλου και κάνει τα πάντα όμως, για να μην τα καταφέρω. Και ξυπνήσαμε έτσι και σήμερα το πρωί, που μου είχε έρθει το Δαφνάκι για χαδάκια, κάπου μεταξύ ύπνου και ξύπνιου. Ερχόταν και ο άλλος με φωνές πρωί-πρωί και δαγκώνοντας όπου έβρισκε, προκειμένου να σταματήσω. Μια-δυό-τρεις...έφαγε και μια μπούφλα και πήγε παραπέρα. Ξανάρχεται το Δαφνάκι και χαιδευόμαστε χωρίς να την κοιτάω, μέχρι που...την βλέπω κάποια μέτρα μπροστά μου :flip: Είχε έρθει ρε παιδί μου, ο άτιμος κι είχε βάλει το κεφάλι του μουλωχτά-μουλωχτά, στην θέση του κεφαλιού της άλλης, που βέβαια την έδιωξε έτσι, χωρίς να τον πάρω χαμπάρι. Και είχα μείνει να χαιδεύω την δική του κεφάλα. Αυτό που ήθελε εκείνος να κάνει...:mad: Είναι απίστευτος ο μπαγάσας!
Κλαιω από τα γελια. Και τι εκανε ο δύσμοιρος και ειστε στα μαχαιρια??
Συμπερασμα: να κοιτάς τι χαιδεύεις αλλη φορά!

zouzounos, ηταν κρυο το νερο στην πισινα και βουτάει το πόδι ο ruud να δοκιμάσει πριν μπει???
 








zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
[video=youtube_share;gRhZ0f6ve_Q]http://youtu.be/gRhZ0f6ve_Q[/video]
Ευχαριστω τους φιλους που ηρθαν μαζι μου αλλα και αυτους που δεν μπορεσαν να ερθουν αλλα ξερω οτι χαρηκαν.
Αυτο το αγχος με τις Εξετασεις να δω ποτε θα μπορεσω να το διαχειριστω :cool:

Για αλλη μια φορα το mareco εκανε χρεη καμεραμαν και την ευχαριστω πολυ.
Οχι μονο για το βιντεο :)


Ευχαριστω για τις ευχες και τα ομορφα ποστ σας
 
Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.880
Εχει πολύ μεγαλύτερη αξία, όταν καταφέρνει να περάσει τέτοιες και σημαντικότερες εξετάσεις, σκύλος που η μεγαλύτερη διόρθωση που τραβάει από τον χειριστή του, προκειμένου να τα καταφέρει, είναι...μούτζα για την βλακεία που έκανε. Οπως ευτυχώς, μαλλον δεν καλοφαίνεται στο βίντεο, γιατί είναι σε μακρινή απόσταση.

Τον Ruud, παρά τις σοβαρότατες ενστάσεις μου :p, ούτε τις φωνές δεν του βάζει ο Φώτης, για να μην τον στρεσάρει. Και μ'αυτές τις συνθήκες [του χαλβά δηλαδή] προπονείται και για το ipo. Το πάρει, δεν το πάρει ποτέ, δεν ενδιαφέρει κανέναν. Η προσπάθεια και μόνο, και το πόσο καλό παιδί είναι, και το πόσο άνετα τον κυκλοφορείς οπουδήποτε, είναι ανεκτίμητης αξίας!!!

Πολλά συγχαρητήρια Φώτη, κι ας έχω αντιρρήσεις :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μπράβο Φώτη που μουτζώνεις μόνο τον Ruud και παρόλα αυτά έχεις ένα τόσο ικαλό σκύλο! Καυ συγχαρητήρια άλλη μια φορά για τα κατορθώματα του!
Κι εγώ την ίδια εκπαιδευτική μέθοδο χργσιμοποιώ ομολογουμένος όχι με την ίδια επιτυχία! :p
 










zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Αφου λεει και ο sea mol συγχαρητηρια παμε καλα :).
Ευχαριστω ghelly,FrenchieFan,ptf,takisft και αλικη!


Συγχαρητήρια και να έχεις παντα ανάλογες αλλά και ανώτερες επιτυχίες!!!
Επιτυχια για εμενα θα ειναι αν μπορεσω να μπω χαλαρος στους αγωνες οπως μπαινω στη προπονηση.
Αρχισαμε πριν 2.5 χρονια να τα κανουμε στο σπιτι,στην προπονηση δεν μου εβγαιναν,εδω και 6 μηνες στην προπονηση ειναι παρα πολυ καλος....Τωρα μενει να μπορεσω να το κανω και μεταβαση στις εξετασεις....:) η να δωσω εξετασεις μεσα στο σπιτι μου :rolleyes:

kyveli καποια στιγμη θα δεις οτι θα σου βγουν σε συνδιασμο με την ωριμοτητα του σκυλου.

Στη πρωτη εξεταση εκανε κακα του,στην δευτερη κατουρησε και ηθελε παιχνιδακια.....
ε στην τριτη εξεταση να δω τι εκπληξη θα μου κανει!
θα σε "τσακισω" του ειπα πριν αρχισουμε αλλα δεν το καταλαβε.Εγω φταιω βεβαια για τα παραπανω και οχι ο ρουντ.(παντα για εμενα οτι και να γινει ο σκυλος δεν φταιει)


 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αφου λεει και ο sea mol συγχαρητηρια παμε καλα :).
Ευχαριστω ghelly,FrenchieFan,ptf,takisft και αλικη!




Επιτυχια για εμενα θα ειναι αν μπορεσω να μπω χαλαρος στους αγωνες οπως μπαινω στη προπονηση.
Αρχισαμε πριν 2.5 χρονια να τα κανουμε στο σπιτι,στην προπονηση δεν μου εβγαιναν,εδω και 6 μηνες στην προπονηση ειναι παρα πολυ καλος....Τωρα μενει να μπορεσω να το κανω και μεταβαση στις εξετασεις....:) η να δωσω εξετασεις μεσα στο σπιτι μου :rolleyes:

kyveli καποια στιγμη θα δεις οτι θα σου βγουν σε συνδιασμο με την ωριμοτητα του σκυλου.

Στη πρωτη εξεταση εκανε κακα του,στην δευτερη κατουρησε και ηθελε παιχνιδακια.....
ε στην τριτη εξεταση να δω τι εκπληξη θα μου κανει!
θα σε "τσακισω" του ειπα πριν αρχισουμε αλλα δεν το καταλαβε.Εγω φταιω βεβαια για τα παραπανω και οχι ο ρουντ.(παντα για εμενα οτι και να γινει ο σκυλος δεν φταιει)


Να κανεις αιτημα να εξεταστειτε μεσω βιντεοκλησης και skype!!!
 




zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Να κανεις αιτημα να εξεταστειτε μεσω βιντεοκλησης και skype!!!
Δεν το ειχα σκεφτει,αλλοι εχουν γινει εκπαιδευτες αλλοι εκτροφεις ετσι, γιατι να μην γινεται να παρεις και το ιπο ετσι.



Next time μπλακ
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf