Καλησπερα !!


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Καλησπερα και απο εμενα ειμαι νεο μελος εδω .. οποτε θα ξεκινησω με το να συστησω τον εαυτο μου αλλα κι τον σκυλο μου !! Ονομαζομαι Ιωαννα ειμαι 22 χρονων (σε λιγες μερες 23) και στην φωτο βλεπετε τον σκυλο μου τον Αρη ειναι ημιαιμο τσοπανακι με δαλματιας ειναι 4 χρονων και γυρο στα 35-40 κιλα ..
Και τωρα η αμηχανη στιγμη που απλα δεν ξερω τι αλλο να γραψω χαχα :p
 




Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
χαχαχα αμεεε αμεεε :p εναν τον εχω να μην τον δειξω ?? χαχα
 

Attachments



sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ιωάννα καλωσήρθες.
Πολύ όμορφο το σκυλάκι σου να το χαίρεσαι.
Και θα είσαι και χρήσιμη στο φόρουμ ως βοηθός κτηνιάτρου.
Πώς ξέρεις ότι το σκυλάκι σου είναι mix τσοπάνου με δαλματιας ?
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
μακαρι να φανω χρησιμη και φυσικα σε οτι ειναι πανω στον τομεα μου να βοηθησω οσο θελετε .. μεχρι να βρω λεφτα να αναπτυξω κι αλλο τις γνωσεις μου χιχι .. καταρχας να πω οτι δεν θα εισαι ποτε σιγουρος για το τι ρατσα ειναι το ημιαιμο σκυλι σου :p μιας και τα κουταβια παιρνουν χαρακτηριστικα εξωτερικα αλλα και χαρακτηρα απο ολους τους υποψηφιους γαμπρους με τους οποιους η σκυλιτσα αφεθηκε στην αγκαλια τους (να το πω πιο κοσμια) απλα κοιτας τις 2 ρατσες πχ που φαινονται πιο πολυ στο σκυλο εξωτερικα και εσωτερικα . εγω το καταλαβα απο οταν ηταν μωρο κυριως απο τις τεραστιες πατουσες το χοντρο δερμα και την τριχα ..
 








Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
να σαι καλαα !!! :) χαχαα μπααα αν τον δεις απο κοντα θα καταλαβεις γιατι εχει αυτες τις 2 ρατσες απο την φωτο δεν φαινεται !!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ε, ας πούμε τα αυτιά (έκφυση και τάση για "επάνω") δεν υπάρχουν σε κάποια απ τις δύο φυλές, οπότε όλο και κάτι άλλο θα μπήκε.
Επίσης το Δαλματίας γενικώς δεν το βλέπω. Αν οι πίκες σε κάνουν να πηγαίνεις προς τα εκεί, το γονίδιο Τ (ticking) δημιουργεί το στικτό, αλλά χρειάζεται ένα modifier που κάνει τις χοντρές βούλες να εμφανίζονται στο Δαλματίας, τις οποίες ο δικός σου δεν έχει....
Οπότε, γι αυτό σου λέω...ασ'το....
Και γενικώς και στο ιατρείο ελπίζω να μην κάνετε διάγνωση φυλής, αλλά υγείας :)
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
σιγουρα εχει και αλλες ρατσες μεσα ... δεν λεω το αντιθετο γιατι ποτε δεν ειδα τους γονεις του ... ειδα ομως το αδερφακι του μια κινουμενη μπαλα ενα μικρο τσοπανακι ηταν .. γι αυτο ... η αληθεια ειναι οτι οι βουλες μπορει να σε μπερδεψουν το δαλματιας μου το ειπε η τοτε κτηνιατρος δεν το λεω εγω ... και επισης δεν δουλευω σε καποιο ιατρειο χαχα !!!
 




Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
α και κατι αλλο αν περνουσε απο το χερι μου μεχρι και τεστ DNA θα του εκανα για δω τι ρατσες εχει μεσα ακριβως .. κλπ κλπ κλπ
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
η αληθεια ειναι πως εχω σταματησει να τον πηγαινω σε αυτην χαχα γενικα δεν τον παω στον κτηνιατρο γιατι απλα καποιοι ειναι ευγενικα ΑΧΡΗΣΤΟΙ ... το παιζουν καποιοι , ολα τα σκυλια πχ ειναι ιδια γι αυτους αν κανει εμετο το δικο σου και εμετο το δικο μου εχουν το ιδιο πραγμα κταλαβαινεις τι εννοω .. ειναι πανακριβοι χωρις λογο .. γι αυτο και ευελπιστω καποια στιγμη να κανω κατι δικο μου ωστε οποιος κτηνιατρος ερθει για δουλεια να του βαλω χερια ποδια κεφαλι σε ενα παπουτσι !!
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.551
6.980
Κι εμένα πάντως που είμαι απ'τους ελάχιστους που μ'αρέσει το παιχνίδι βρες τις πολλές φυλές, δεν θα πόνταρα σ'αυτές που είπες. Αλλά ο @sea-mol τα 'ξήγησε ωραία, επιστημονικά! Ειδικά αυτό με το πιτσιλωτό, πολύ μΕ άρεσε.
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αυτό με το πιτσιλωτό δεν χρειάζεται επιστημονικότητα... (σωστη η παρατήρηση του σιμωλ)
δες ένα σεττερ περισσότερες ομοιότητες έχει από ένα δαλματίας...
αλλά....
α και κατι αλλο αν περνουσε απο το χερι μου μεχρι και τεστ DNA θα του εκανα για δω τι ρατσες εχει μεσα ακριβως .. κλπ κλπ κλπ
καλύτερα νa μιλήσει με την sarra....

καλως ήλθες ιωάννα...
μην βιαζεσαι να καις τα χαρτιά σου σιγά σιγα τις αποκαλύψεις...
μπορεις άνετα όμως να βομβαρδίζεις με φωτος...
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ειλικρινά δεν το κάνω επίτηδες και μέσα στο φόρουμ δεν είσαι η μόνη..
τα ξαναγραφω λοιπον αναλυτικά....
ο άρης πάρα πολύ όμορφος αλλά αν συζητήσουεμ για το τι ράτσα είναι ..άστο καλύτερα θα μπορούσε να είναι πάρα πολλές φυλές και καμμία... σιγουρα είναι φατσας...
για εξετάσες ντιενει ώστε να πιστοποιηθούν οι φυλές που κουβαλάει μπορεί να σε διαφωτίσει το μέλος sara το οποίο έχει εντρυφήσει επί του θέματος...
για τα σχέδια με τους κτηνιατρους αστα καλύτερα για όταν έρθει η ώρα....
λες πολλά και βάζεις φωτο με το σταγονόμετρο.... :love:
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
δεν εχεις αδικο γι αυτο ειπα και πιο πανω οτι τα κουταβια κλπ κλπ !! δεν εχω ιδεα ποια ειναι η σαρα :p
 
  • Like
Reactions: GRDANE


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf