Καλη και οικονομικη τροφη για Γερμανικο Ποιμενικο


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ο Δικός σου σκυλος θα εχει pedigree?
Αν ναι τότε μια χαρά!αν οχι δεν θα τον ελεγα χομπίστα..αλλα κατι αλλο!!
Οπως και να εχει να σου ζήσει!!!
Τα κόκκινα πεντιγκρι τι ειναι;
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ο Δικός σου σκυλος θα εχει pedigree?
Αν ναι τότε μια χαρά!αν οχι δεν θα τον ελεγα χομπίστα..αλλα κατι αλλο!!
Οπως και να εχει να σου ζήσει!!!
Τα κόκκινα πεντιγκρι τι ειναι;

Ας σβηστεί το διπλό μνμ γράφω απο τηλ:(
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ο Δικός σου σκυλος θα εχει pedigree?
Αν ναι τότε μια χαρά!αν οχι δεν θα τον ελεγα χομπίστα..αλλα κατι αλλο!!
Οπως και να εχει να σου ζήσει!!!
Τα κόκκινα πεντιγκρι τι ειναι;
τα κοκκινα πεντιγκρι θεωρητικα ειναι οταν οι γονεις εχουν περασει καποιες εξετασεις και πληρουν καποιες προυποθεσεις , ξερεις εσυ τωρα ιπο κορουνγκ και δεν θυμαμαι αν θελει και το ΑD . Τωρα μη με ρωτησεις πως τα πηρανε τα ιπο και τα κορουνγκ και τα ΑD , αφου ξερεις ...... :LOL::ROFLMAO::whistle:
 






Dimos_Greek

Active Member
18 Αυγούστου 2016
38
3
52
Ο Δικός σου σκυλος θα εχει pedigree?
Αν ναι τότε μια χαρά!αν οχι δεν θα τον ελεγα χομπίστα..αλλα κατι αλλο!!
Οπως και να εχει να σου ζήσει!!!
Τα κόκκινα πεντιγκρι τι ειναι;
Ο δικός μου όχι διότι το θυλικο δεν είναι δικό του και εκείνος δεν τα έβγαλε τα μικρά pedigree γιατί πρέπει να τα δηλώσεις έως 30 ημερών αλλά οι γονείς έχουν μου τα έδειξε
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Ο ''εκτροφέας'' δεν είναι να ξέρεις, σε έπιασε βλάκα αλλά ας το δεν πειράζει. ψάξε βρες μια τροφή δοκίμασε και βλέπεις. Έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να μείνεις με μία τροφή όλη την ζωή θα μάθεις να ψάχνεις μόνο σίγουρα.
 


Dimos_Greek

Active Member
18 Αυγούστου 2016
38
3
52
Μα δεν είπα ότι είναι εκτροφεα. Είναι ιδιώτης και επειδή με άρεσαν οι γονείς το πείρα μιας και οι γονείς είχαν κόκκινο pedigree
 




Dimos_Greek

Active Member
18 Αυγούστου 2016
38
3
52
κάπου τα έχεις μπερδέψει....



Δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε γέννα από σκυλιά με κόκκινο pedigree γνήσιο και ο ιδιοκτήτης να μην τα δήλωσε. Για κανένα λόγο. Μόνο ηλίθιος χομπίστας που του περισσεύουν τα λεφτά θα έκανε κάτι τέτοιο...
Τώρα τον πήρες, μακάρι να μην σου έφαγε και πολλά λεφτά που τώρα να τα μετράς για την τροφή που θα δώσεις στο κουτάβι...διάβασε, ενημερώσου, για να μην σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες...βλέπεις πως κολλάνε ένα, ένα τα κομμάτια του παζλ...
edit: όταν θα έχεις χρόνο βάλε στο search για back yard breeders για να καταλάβεις τι συνέβη στην περίπτωση σου...αυτά τα "δεν έβγαλε χαρτιά για να πουλήσει πιο φτηνά τα κουτάβια" εκτός από παράνομα, είναι και ανήθικα...
Δικό μου λάθος έπρεπε να πω από την αρχή ότι ήταν ιδιώτης. Το κουτάβι το πήρα 200ευρω και τα χαρτιά από τους γονείς τα είδα εγώ με τα μάτια μου απλά η σκύλα δεν ήταν δικιά του και για να τα δώσει ποιο φθηνά ο άλλος δεν τα δήλωσε αλλιώς αν την ζευγαρωνε με την δικιά του την θυλικο θα έβγαζε pedigree στα κουτάβια. Έτσι με είπε έτσι σας λέω.Παντως τα χαρτιά τα ειδα
 
Last edited:


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Ο εκτροφεας είναι πάρα πολύ καλός και τα σκυλιά του είναι γερό δεμένα.
Μα δεν είπα ότι είναι εκτροφεα.
κάπου τα έχεις μπερδέψει....

Ο εκείνος δεν τα έβγαλε τα μικρά pedigree γιατί πρέπει να τα δηλώσεις έως 30 ημερών αλλά οι γονείς έχουν μου τα έδειξε
Δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε γέννα από σκυλιά με κόκκινο pedigree γνήσιο και ο ιδιοκτήτης να μην τα δήλωσε. Για κανένα λόγο. Μόνο ηλίθιος χομπίστας που του περισσεύουν τα λεφτά θα έκανε κάτι τέτοιο...
Τώρα τον πήρες, μακάρι να μην σου έφαγε και πολλά λεφτά που τώρα να τα μετράς για την τροφή που θα δώσεις στο κουτάβι...διάβασε, ενημερώσου, για να μην σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες...βλέπεις πως κολλάνε ένα, ένα τα κομμάτια του παζλ...
edit: όταν θα έχεις χρόνο βάλε στο search για back yard breeders για να καταλάβεις τι συνέβη στην περίπτωση σου...αυτά τα "δεν έβγαλε χαρτιά για να πουλήσει πιο φτηνά τα κουτάβια" εκτός από ηλίθιες δικαιολογίες είναι παράνομα,ανήθικα και άλλα πολλά... βγάλε από το μυαλό σου τα περί "σωστού σκυλιού έκθεσης"...διάβασε να έχεις υγιή τον σκυλάκο σου...αυτό και τίποτα περισσότερο
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ποιος βλάκας ζευγαρώνει χωρίς αύριο έχοντας σκυλιά με κόκκινο pedigree?
Είναι τόσο βλάκας που και λεφτά να ήθελε να βγάλει καθαρά θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το κόκκινο pedigree έτσι όπως του πρέπει!

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


Dimos_Greek

Active Member
18 Αυγούστου 2016
38
3
52
κάπου τα έχεις μπερδέψει....



Δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε γέννα από σκυλιά με κόκκινο pedigree γνήσιο και ο ιδιοκτήτης να μην τα δήλωσε. Για κανένα λόγο. Μόνο ηλίθιος χομπίστας που του περισσεύουν τα λεφτά θα έκανε κάτι τέτοιο...
Τώρα τον πήρες, μακάρι να μην σου έφαγε και πολλά λεφτά που τώρα να τα μετράς για την τροφή που θα δώσεις στο κουτάβι...διάβασε, ενημερώσου, για να μην σου πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες...βλέπεις πως κολλάνε ένα, ένα τα κομμάτια του παζλ...
edit: όταν θα έχεις χρόνο βάλε στο search για back yard breeders για να καταλάβεις τι συνέβη στην περίπτωση σου...αυτά τα "δεν έβγαλε χαρτιά για να πουλήσει πιο φτηνά τα κουτάβια" εκτός από ηλίθιες δικαιολογίες είναι παράνομα,ανήθικα και άλλα πολλά... βγάλε από το μυαλό σου τα περί "σωστού σκυλιού έκθεσης"...διάβασε να έχεις υγιή τον σκυλάκο σου...αυτό και τίποτα περισσότερο
Εγω από την αρχή δεν με ενδιέφερε ιδιαίτερα να έχει pedigree το σκυλάκι αρκετά να είναι καθαρόαιμο. Θα μου πεις και πως είσαι τόσο σίγουρος αν είναι καθαρόαιμο αν δεν έχει pedigree. Τέλος πάντων έτσι κι αλλιώς αλλιώς δεν έβρισκα ποιο οικονομικό και αποφάσισα και το πείρα και αρκεί που είναι καθαρόαιμο. Τώρα θα ψάξω για τροφή και βλέπουμε
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Ποιος βλάκας ζευγαρώνει χωρίς αύριο έχοντας σκυλιά με κόκκινο pedigree?
Είναι τόσο βλάκας που και λεφτά να ήθελε να βγάλει καθαρά θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το κόκκινο pedigree έτσι όπως του πρέπει!

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Γέννα με belgian tervuren χωρίς χαρτιά χωρίς τίποτα τσακωνόντουσαν ποιος θα τα πάρει, και μαγαζιά μέσα σε αυτό. Τιμές εκεί 200-300€΄.
Αν έχεις σκύλο μέσα στα πρότυπα να μοιάζει απλά τα πουλάνε αέρα!!!
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
Αμα ηταν δεν θα ελεγα οικονομικη γιατι με 4 ευρω ξερω και την royal canin που ειναι απο τις καλυτερες τροφες
H royal αν και διαδεδομενη δεν ειναι απο τις καλυτερες. Τοτε απο τον τιτλο βγαλε το καλη και ασε μονο το οικονομικη
 


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
H πιο οικονομικη τροφη που ειναι και καπως καλη που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η Opti Life με περιπου 45ε / 12,5kg
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Δικό μου λάθος έπρεπε να πω από την αρχή ότι ήταν ιδιώτης. Το κουτάβι το πήρα 200ευρω και τα χαρτιά από τους γονείς τα είδα εγώ με τα μάτια μου απλά η σκύλα δεν ήταν δικιά του και για να τα δώσει ποιο φθηνά ο άλλος δεν τα δήλωσε αλλιώς αν την ζευγαρωνε με την δικιά του την θυλικο θα έβγαζε pedigree στα κουτάβια. Έτσι με είπε έτσι σας λέω.Παντως τα χαρτιά τα ειδα
να σου εξηγησω τι εννοουν τα παιδια , αν εχεις δυο σκυλια με αριστα πεντιγκρι και σουπα μου πες , ετσι και δηλωσεις την γεννα και βγαλεις πεντιγκρι στα κουταβι μπορεις ανετα να τα μοσχοπουλησεις απο 800 ευρω και του ανηφορου . Τωρα αν μπορεις να το κανεις και δεν το κανεις οπως λες σου ειπανε τα παλικαρια που πηρες το σκυλακο σου η εισαι ΜΕΓΑΣ ΚΟΠΑΝΟΣ η ΜΕΓΑΣ ΨΕΥΤΗΣ !! εσυ τι πιστευεις οτι ειναι ? :whistle::sneaky:
 
  • Like
Reactions: Haris Drazen


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ποιος βλάκας ζευγαρώνει χωρίς αύριο έχοντας σκυλιά με κόκκινο pedigree?
Είναι τόσο βλάκας που και λεφτά να ήθελε να βγάλει καθαρά θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το κόκκινο pedigree έτσι όπως του πρέπει!

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
παιζει να ειναι και η δευτερη γεννα που δεν μπορει να δηλωθει ομως.

αν καταλαβα καλα ο δημος ειναι απο σαλονικα.αν ναι εχει και εδω ενας ενα τετοιο σκλι μονο που αυτος εδω πηρε πεντ με 50 αυρακια συν
βεβαια ειχε διαφορετικο αριθμο τσιπ αλλα ποιος νοιαζετε,εχει πεντ.
 
  • Like
Reactions: Orilis




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Δικό μου λάθος έπρεπε να πω από την αρχή ότι ήταν ιδιώτης. Το κουτάβι το πήρα 200ευρω και τα χαρτιά από τους γονείς τα είδα εγώ με τα μάτια μου απλά η σκύλα δεν ήταν δικιά του και για να τα δώσει ποιο φθηνά ο άλλος δεν τα δήλωσε αλλιώς αν την ζευγαρωνε με την δικιά του την θυλικο θα έβγαζε pedigree στα κουτάβια. Έτσι με είπε έτσι σας λέω.Παντως τα χαρτιά τα ειδα
Οταν ενας εκτροφέας εχει το αρσενικό και το θυληκο δεν βάζει το σκυλί να ζευγαρώσει με το σκυλί του φίλου του...ενας σωστός εκτροφέας δεν παιζει με τα σκυλιά του.