Καλώς σας βρήκαμε! (Σπίθας+rick)


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.744
Σου είπε ότι μπορεί ο σκύλος να τρέχει παρόλο το πρόβλημα που έχει;
Όταν λέω τρέχει όχι όποτε θέλει αυτός, ελεύθερος σε ένα παλρκο, αλλά συστηματικό jogging όπως λες ότι κάνετε τώρα.
Η οστεοαρθροίτιδα σε μεγάλη ηλικία , είναι πολύ γενικό, και εσύ αυτό που θέλεις είναι να παρουσιάσει πρόβλημα όσο πιο αργά γίνεται.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Μήπως είσαι λίγο υπερβολικός? Μιλάμε για 2 δευτερόλεπτα....

(Να σου ζήσει!!!)
Μπορεί και να είμαι! Βέβαια, δεν είναι τόσο ότι ανησυχώ όσο ότι με στενοχωρεί. Όπως και να το κάνουμε, το καλύτερο θα ήταν να μην κουτσαίνει καθόλου.
Σε ευχαριστώ πολύ! :)
Σου είπε ότι μπορεί ο σκύλος να τρέχει παρόλο το πρόβλημα που έχει;
Όταν λέω τρέχει όχι όποτε θέλει αυτός, ελεύθερος σε ένα παλρκο, αλλά συστηματικό jogging όπως λες ότι κάνετε τώρα.
Η οστεοαρθροίτιδα σε μεγάλη ηλικία , είναι πολύ γενικό, και εσύ αυτό που θέλεις είναι να παρουσιάσει πρόβλημα όσο πιο αργά γίνεται.
Για να είμαι ειλικρινής, δεν είναι ιδιαίτερα συστηματικό. Όποτε το θυμάμαι κάνουμε! Αλλά, γενικά, ναι, μου είπε να μην τον περιορίσω σε τίποτα." Ας χοροπηδάει σαν κατσίκι" συγκεκριμένα. Αν ήταν άλλος, θα φοβόμουν ότι πάει να φάει λεφτά, αλλά δεν μπορώ να το πιστέψω για αυτόν. Έχει δείξει εξαιρετικά δείγματα.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Ε αφού τον εμπιστεύεσαι κάργα τον γιατρό και αφού όλα όσα σου είπε είναι θετικά, μην στεναχωριέσαι. Ακολούθησε τις συμβουλές του, παρακολούθησέ τον και όταν με το καλό περάσουν τα χρόνια, το βλέπεις τότε.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Σήμερα ήταν μια απίστευτα αστεία ημέρα. Ο Σπίθας έκανε το πρώτο του μπάνιο στη θάλασσα! Μιλάμε ρίξαμε απίστευτο γέλιο με το πώς έκανε: αρχικά, χοροπηδούσε στην αμμουδιά και πλατσούριζε. Μετά από λίγο, μπλουμ, να' τος μέσα στο νερό! Ο καημένος, όμως, δεν ήξερε να κολυμπάει και ήπιε τη μισή θάλασσα! χαχα Το πάλευε, συνέχιζε να κουνάει τα ποδαράκια του, αλλά βούλιαζε!:p
Γενικότερα, ήταν άψογος. Δεν απομακρυνόταν, ήταν πααααάρα πολύ χαρούμενος και έκανε απίστευτα νάζια συνέχεια! Α ρε Σπίθα, σαν χαζομπαμπάς κάνω!:)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ααα πηρε το βάπτισμα του πυρός! Πώς τον ειδες? φοβήθηκε? αν βουλιαζει το πισω μερος, ίσως αν τον κρατουσες κατω από την κοιλια να ενιωθε μεγαλύτερη ασφαλεια να κουναει και τα 4 ποδαρια!
Καμια φωτο ε?? ή χ3στηκες από τη χαρά σου και το ξεχασες?
 


D

Deleted member 14614

Guest
ααα πηρε το βάπτισμα του πυρός! Πώς τον ειδες? φοβήθηκε? αν βουλιαζει το πισω μερος, ίσως αν τον κρατουσες κατω από την κοιλια να ενιωθε μεγαλύτερη ασφαλεια να κουναει και τα 4 ποδαρια!
Καμια φωτο ε?? ή χ3στηκες από τη χαρά σου και το ξεχασες?
Καθόλου δεν φοβήθηκε! Μόνος του μπήκε, πριν καν προλάβουμε να βάλουμε την ομπρέλα, κλπ! Απλά, στην αρχή έμπαινε μέχρι τους αστραγάλους. Μετά μέχρι την κοιλιά και τέλος ολόκληρος. Δεν πρόλαβα, δυστυχώς, να τον βοηθήσω, γιατί για λίγο μπήκε ολόκληρος, αφού με το που βούλιαξε, πήγε σε πιο ρηχά νερά. Θα τον πάω να μάθει, πάντως, το έχω αποφασίσει!
Ξέρω, είμαι απαράδεκτος. Με το που τον είδαμε, ξεχάσαμε τα πάντα! Μου έκοψε, ευτυχώς και τράβηξα ένα μικρό βιντεάκι, αλλά δεν έχω λογαριασμό youtube...
 




D

Deleted member 14614

Guest
Βρε συ, πραγματικά, δεν έχω ούτε facebook, ούτε twitter, ούτε τίποτα! Αφού το ότι γράφτηκα στο forum, θεωρείται υπέρβαση για εμένα! :p
 




D

Deleted member 14614

Guest
Χμ, επειδή δεν βλέπω κάποιον τρόπο να το ανεβάσω, επιφυλάσσομαι στο επόμενο μπάνιο να έχω πολλές φωτογραφίες! ;)
Και το βιντεάκι, μη νομίζεις, 14 δευτερόλεπτα είναι με αυτόν να πλατσουρίζει στην αρχή. Δεν μπορούσα να φανταστώ όταν το έκλεισα ότι θα βουτούσε! χεχε
 






D

Deleted member 14614

Guest
καλά λέω... χ3στηκες από τη χαρά σου και χαθηκε ο κοσμος γυρω σου!
σαν χαζομπαμπάς κάνω!:)

To σαν μου άρεσε εμένα, το σαν! Φέρτε πάνεςςςςςςςςςςςςς -- α, ρε Σπίθα!
Χαχαχα το παραδέχομαι! Πάντως, δεν είναι και λίγο πράγμα ένα σκυλί καταφυγίου να αντιδρά τόσο όμορφα με τη θάλασσα. Δεν ξέρω αν τον θυμάσαι στη Σαρωνίδα @dnassib πώς χοροπηδούσε στην παραλία. Απλά, πίστευα ότι δεν θα το τολμούσε να βουτήξει, όπως και στη Σαρωνίδα. Αφού το έκανε, πάει! Αλλά είχε χαζέψει και η κοπέλα μου, όχι μόνο εγώ! :p
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
α ρε Σπίθα με τα μπάνια σου! Απαράδεκτος ρε συ όμως με τις φωτογραφίες. Δηλαδή, κοίτα το νήμα σου και δες πόσες φωτογραφίες μας έχεις ανεβάσει. Ο λαός απαιτεί! Αντε και εις ανώτερα εύχομαι..να τον δεις και με τζετ σκι σύντομα :LOL:
 


D

Deleted member 14614

Guest
α ρε Σπίθα με τα μπάνια σου! Απαράδεκτος ρε συ όμως με τις φωτογραφίες. Δηλαδή, κοίτα το νήμα σου και δες πόσες φωτογραφίες μας έχεις ανεβάσει. Ο λαός απαιτεί! Αντε και εις ανώτερα εύχομαι..να τον δεις και με τζετ σκι σύντομα :LOL:
Α, αν το πας γενικότερα με τις φωτογραφίες, εκεί κάτι μπορεί να γίνει! Θα ανεβάσω στον υπολογιστή και μετά εδώ κάποιες! :)
Πω, τον φαντάζεσαι σε τζεκ σκι με τη γλωσσάρα έξω? χαχα
 










7 Ιουλίου 2014
1
0
62
Πάτρα
Καλησπέρα σε όλους και όλες!
Νά'μαστε και μεις νέα μέλη του Forum!
Είμαι ο Χρήστος από την Πάτρα με τον Beria που είναι Black Russian Terrier, 2 ετών.
Ευχαριστώ την φίλη Ναυσικά (από το Τέννις Club(!)) που με προσκάλεσε στην "παρέα" σας!
Θα χαρώ τις συνομιλίες μας και την ανταλλαγή απόψεων!
Καλώς σας βρήκα λοιπόν!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.606
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3