Καλώς σας βρήκαμε!


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ούτως ή άλλως ισως μόνο ζυλαπουρ θα μπορούσε να δώσει όμως... 1/100 θεωρείται ύποπτος και οχι ότι ασθενεί..... Συζήτησε το μαζι του...
Λίγο που μιλήσαμε θεωρεί τη τακτική της επανεξέτασης καλύτερη για να μην επιβαρύνουμε τη Ντόντο με φάρμακα. Θα συζητήσω την εξέταση απο λεμφαδένες.
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον :love:
 




kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Όχι, δεν το ήξερα και σε ευχαριστώ πολύ για τη πληροφορία. Με μια γρήγορη ματιά είδα πως υπάρχουν εδώ στο φόρουμ σχετικές συζητήσεις για το σκεύασμα. Θα διαβάσω σχετικά και θα μιλήσω και με κτηνίατρο.
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Επίσης, είδα σε άλλο θέμα πως για την ενίσχυση του ανοσοποιητικού πρότειναν την διατροφή barf. Σε συζητήσεις που είχα με τη γιατρό ήταν κάθετα αρνητική, ωστόσο έχω αρχίσει να το σκέφτομαι (αν ξεπεράσω τη φυσική μου αηδία να έρχομαι σε επαφή με ωμό κρέας)
 








bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Τις κρύες Κυριακές....

Αράζουμε στο καναπέ
View attachment 55803

Κάνουμε αγκαλίτσες
View attachment 55804
Γεμίζει η αγκαλιά σου με τα πιο μεγάλα σκυλιά ρε παιδί μου! :love: Να την χαίρεστε και να είναι πάντα υγιής!
 








kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ευχαριστώ πολύ πολύ @aliki_s . Και για την ιστορία, μίλησα με τον γιατρό μου για το leisguard που μου είχες αναφέρει. Μου είπε πως δεν έχει αποδειχθεί η δράση του, αλλά δεν αποτρέπει τους σκυλοκηδεμόνες να το δίνουν, αν δεν έχουν οικονομικό θέμα. Όπως μάλιστα μου ανέφερε, ο ίδιος το δίνει στο σκύλο του...
(το οικονομικό φυσικα δεν το υποτιμώ, η τσεπούλα/ψυχούλα μου το ξέρει, αλλά ρισκάρεις να παθει κάτι αυτό το πλάσμα?
12637000_10207307572079131_1671290228_o.jpg
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Ευχαριστώ πολύ πολύ @aliki_s . Και για την ιστορία, μίλησα με τον γιατρό μου για το leisguard που μου είχες αναφέρει. Μου είπε πως δεν έχει αποδειχθεί η δράση του, αλλά δεν αποτρέπει τους σκυλοκηδεμόνες να το δίνουν, αν δεν έχουν οικονομικό θέμα. Όπως μάλιστα μου ανέφερε, ο ίδιος το δίνει στο σκύλο του...
(το οικονομικό φυσικα δεν το υποτιμώ, η τσεπούλα/ψυχούλα μου το ξέρει, αλλά ρισκάρεις να παθει κάτι αυτό το πλάσμα?
View attachment 55809
Ομορφιά μου......όχι φυσικα
 
  • Like
Reactions: kosmaki






kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
IMG_20160312_134326.jpg τιιιιι....τρως εκεί????

Έχουν αρχίσει τα σημάδια της δεύτερης περιόδου που έρχεται σιγά σιγά: κλαψουριζει χωρίς λόγο, γαυγίζει τσιριχτα, σνομπάρει ακόμα και το καναπέ και κάθεται στο κρεβάτι της. Το κακο ομως είναι ότι έχει αρχίσει να γαυγίζει ΠΟΛΥ όταν φεύγουμε από το σπίτι. Δεν το έκανε ποτέ, είναι όμως 2-3 μέρες τώρα που την ακούω ότι με το που φεύγω βγαίνει στο μπαλκόνι και κλαίει. Και μιλάμε για κλάμα, την ακούω τουλάχιστον για 2 τετράγωνα. Δεν είχε ποτέ άγχος αποχωρισμού! Μπορεί λέτε να το αποκτήσει τώρα που χρονισε, ή είναι σημάδι του οίστρου που έρχεται???
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Ειλικρινά, αυτό με το κλάμα δεν το αντέχω... Πάντα (καθ υπόδειξη του εκπαιδευτή) φεύγω από το σπίτι σα να μην υπάρχει, δεν την χαιρετάω δεν την χαϊδεύω. Άγχος αποχωρισμού δεν είχαμε ποτέ. Ούτε αυτή ούτε εγώ. Και είναι 3-4 μέρες που κάθε πρωί σηκώνει τη γειτονιά! Κλάμα, όχι αστεία. Σήμερα την κατάλαβα με το που έφυγα πως βγήκε στο μπαλκόνι και έφυγα κάνοντας ολόκληρο κύκλο να μη μπορεί να με δει από το δρόμο... Και πάλι! Έκανε σα να τη σφάζουν! Έχω αποκτήσει εγώ άγχος!!! Καμία συμβουλή υπάρχει???

Υγ: Όταν λείπουμε η Ντόντο μένει στο σαλόνι με κλειστή πόρτα, για να μην έχει πρόσβαση στην εξώπορτα και αποκτά άγχος απο θορύβους κτλ. Της αφήνω και ανοιχτή τη μπαλκονόπορτα για κουτσομπολιό, έχω μεγάλη βεράντα με σκιά, οπότε επιλέγει αν θα μείνει σαλόνι ή έξω!!
 
  • Like
Reactions: mariatheo


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Αν κλείσεις την μπαλκονόπορτα και της αφήσεις κι ένα γεμάτο και παγωμένο κονγκ; Εγώ με κάτι τέτοια σώθηκα...
Όσο για τα του οίστρου, κουράγιο... Η φίλη του Έντζο η Χαρά ήταν σε παρόμοια κατάσταση και, μόλις τέλειωσε ο οίστρος, επανήλθε δριμύτερη...
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@myEnzo ευχαριστώ! Έτσι θα γίνει. Πήρα και τον εκπαιδευτή τηλέφωνο και μου πρότεινε περιορισμό μόνο σαλόνι για καμία 10αρια μέρες και μετά ανοίγω μπαλκόνι. Και αν κάνει τα ίδια, περιορισμό όλο το διάστημα του οίστρου.. Κονγκ θα επιστρατευθεί σίγουρα, αν και τη λυπάμαι πολύ. Θα δοκιμάσω να μην της κλείνω και το τζάμι αλλά μόνο τη σίτα (με την ελπίδα πως δεν θα τη φάει). Άστα, δεν ξέρω γι' αυτή, αλλά εγώ απέκτησα άγχος αποχωρισμού...
Να τελειώσει και αυτός ο οίστρος να κάνουμε τη στείρωση επιτέλους!
 
  • Like
Reactions: mareco




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf