Καλώς σας βρήκα!!!


KASTORIANOSS

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
15
0
Λέγομαι πάνος και είμαι από καστορια..Και έχω ένα σκυλάκι κυνηγητικό αλλα δεν ξέρω τι ακριβώς είναι..Αδέσποτο κουτάβι κ το βρήκα πέρυσι:)

Μερικές φωτό..
Από τότε έχει μεγαλώσει..και δεν έχω κάποια φωτό όπως είναι τώρα..
Πολύ ανήσυχος σκύλος και πάντα έβρισκε τρόπο να ξελύνετε και να κάνει την αυλή άνω κάτω..Απίστευτος:eek::D





 


















KASTORIANOSS

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
15
0
Καλωσήρθατε και πολύ ωραίος ο σκυλάκος. Τον έχεις εκπαιδεύσει?
Τα κυριότερα τα έχει μάθει..Αν και η ράτσα του δεν είναι για πολλά..
Το σίγουρο είναι ότι από την συγκεκριμένη ράτσα κάνει αρκετά..
Έχουμε μάθει κάτσε κάτω,σήκω,φύγε,έλα εδώ,στο σπίτι σου,δώσε το πόδι σου(με το ανάλογο χέρι που του δίνεις δείνει και το ανάλογο χέρι),και όταν του λέω ΟΧΙ έντονα ξέρει ότι αυτό που κάνει δεν πρέπει να το κάνει και σταματάει..
Το δύσκολο είναι να τον κάνω να μην πηγαίνει στο κόσμο και ανεβαίνει στα παντελόνια τους μια ακούει μια δεν ακούει και να μην τραβάει όταν το βγάζω βόλτα.
 


KASTORIANOSS

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
15
0
TARA είναι πολύ καλός και διασκεδαστικός..Με κάνει να πεθαίνω στο γέλιο..Είναι ένα τσίρκο αυτός ο σκύλος..Το κακό είναι ότι η γυναικα μου δεν τον αντέχει γιατί δεν την ακούει καθόλου και συνεχεια την κάνει χαλια τα παντελόνια τις και γενικά δεν θέλει να την ακούει..:D
 


KASTORIANOSS

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
15
0
Όταν τον βρήκα ήταν με αλλα δυο κουταβάκια στην μέση του δρόμου..
Σταμάτησα και αρχίσαμε να τα μιλάμε..Τελικά τα δυο τα πήρα αλλα το άλλο δεν μπόρεσα να το πιάσω γιατί έφυγε μέσα στα χωράφια..Κράτησα το αγοράκι και το άλλο που ήταν θηλυκό το έδωσα σε ένα συγγενή μου που είναι κυνηγός και έχει να λέει ότι δεν είχε πιο έξυπνο σκυλί ποτε..
Το περίεργο είναι ότι ήταν και διαφορετικό χρώμα τα σκυλάκια αλλα το πιο περίεργο ότι το θηλυκό είχε ένα καφέ μάτι και ένα μπλε:confused::eek:






Μόλις τα είχα βάλει λουράκι..
Τα καημένα με το που τα έβαλα στο αμάξι λιώσανε στον ύπνο..Τα είχε η γυναικα μου στην αγκαλιά τις σε μια σακούλα και αυτά κατευθείαν πέσανε για ύπνο και δεν ξυπνούσανε με τίποτα:D:D:D


Και εδώ από το αδερφάκι του δικού μου που σας έλεγα ότι έχει διαφορετικό μάτι:confused::D
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Τα κυριότερα τα έχει μάθει..Αν και η ράτσα του δεν είναι για πολλά..
Το σίγουρο είναι ότι από την συγκεκριμένη ράτσα κάνει αρκετά..
Τι εννοείς η ράτσα του δεν είναι για πολλά??? Ολα τα σκυλιά μπορούν να μάθουν να περπατάνε σωστά το λουρί και να μην πηδάνε σε ξένους. Αν δεν το έχει μάθει ακόμα (και θέλεις να το μάθει) κάτι κάνεις λάθος εσύ, όχι αυτός! :)

Κούκλος είναι ο κοπρος! Πανέμορφος!!! Να σου ζήσει!

ΕΠίσης ανέφερες οτι ξελύνεται... τον έχεις συχνά δεμένο?? Εκτονώνεται αρκετά? Αν όχι, τοτε είναι σίγουρο οτι θα είναι πάρα πολύ νευρικός και αδύνατον να τον εκπαιδεύσεις σε οτιδήποτε......
 


KASTORIANOSS

Member
7 Φεβρουαρίου 2010
15
0
Τι εννοείς η ράτσα του δεν είναι για πολλά??? Ολα τα σκυλιά μπορούν να μάθουν να περπατάνε σωστά το λουρί και να μην πηδάνε σε ξένους. Αν δεν το έχει μάθει ακόμα (και θέλεις να το μάθει) κάτι κάνεις λάθος εσύ, όχι αυτός! :)

Κούκλος είναι ο κοπρος! Πανέμορφος!!! Να σου ζήσει!

ΕΠίσης ανέφερες οτι ξελύνεται... τον έχεις συχνά δεμένο?? Εκτονώνεται αρκετά? Αν όχι, τοτε είναι σίγουρο οτι θα είναι πάρα πολύ νευρικός και αδύνατον να τον εκπαιδεύσεις σε οτιδήποτε......
Εννοείτε πως όλα τα σκυλιά μαθαίνουν κάποια πράγματα..
Απλά εννοώ ότι ποτε δεν θα είναι όπως το προηγούμενο μου σκυλί(λυκόσκυλο γερμανικό ποιμενικό..Αυτό ήταν άνθρωπος όχι σκύλος)
Δεν έχω παράπονο ισα ισα κάνει παρα πολλά..;)

Ωραίος είναι ο άτιμος..Δεν είχα σκεφτεί ποτε για κυνηγητικό και απλά είχε κάτσει έτσι που τον κράτησα..Δεν τον είχα αγαπήσει κατευθείαν λόγο ράτσας θες να το πεις?Λόγο του ήταν μαύρος?Δεν ξέρω και εγώ τι..Αλλα μετά με έκανε να τον αγαπήσω όσο δεν πάει.:D

Στην αρχή τον είχα δεμένο αρκετές ώρες)λόγο δουλειάς δεν είχα το χρόνο να τον αφήνω ελεύθερο..Γιατί όσο τον άφηνα ελεύθερο στην αυλή και εγώ έφευγα αυτός δεν άφηνε τίποτα όρθιο..Η αυλή ήταν βομβαρδισμένο τοπίο(άσε τα λουλούδια)Και οποτε γυρνούσα με περίμενε σαν βρεγμένος γάτος αλλα και με ύφος ικανοποίησης(τα μάμησα όλα και το ευχαριστήθηκα κάπως έτσι):D

Οποτε μετά στην αυλή τον άφηνα οποτε ήμουν εγώ για να του μάθω ότι αυτό που κάνει δεν είναι σωστό..Καθόμουν με τις ώρες τα απογεύματα...
Αλλα μέχρι να φτάσουμε στο στάδιο αυτό πάντα έβρισκε τρόπους να ξελύνετε..Σε σημείο να νομίζω ότι κάποιος έμπαινε μέσα και τον απελευθέρωνε:D
Το σίγουρο είναι ότι το είχε βρει παιχνίδι..Τον έβγαζα 3 ώρες βόλτα έξω τον γυρνούσα ξεθεωμένο από παιχνίδι σε σημείο έξω να βαριετέ να σηκωθεί και μόλις τον έδενα μέσα σε 20 λεπτά θα άρχιζε τις προσπάθειες να ξελυθεί:D Είναι γενικά και υπερβολικά energy σκυλιά τα συγκεκριμένα..
Αν και από τότε πέρασε πάνω από χρόνος τώρα πλέον δεν τα κάνει αυτά..Ήταν και πιο μικρός.;)
 






mariettou

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2009
314
1
Glasgow, UK
Καλως ηρθατε! Πολυ ομορφα και τα δυο!:)

Αν ψάξεις λίγο την ενότητα της εκπαίδευσης και συμπεριφοράς θα βρεις και τις απαντήσεις για τα θεματάκια που αντιμετωπίζετε με το σκυλούνι σου για μια ακόμα καλύτερη συμβίωση:)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.851
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981