Κουταβάκι με τύφο


Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
Την αγνοείς πανηγυρικά. Πιο κλάιν δηλαδή, δεν υπάρχει!
Από κει και πέρα, αν θέλεις να αντιδράσεις και κάπως και να της δείξεις ότι σοβαρολογείς, κάνεις αυτό που λέει η l.kyveli από πάνω. Πας στην αστυνομία ή ακόμη καλύτερα, στον εισαγγελέα.
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.... ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΦΟ :( ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΟΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΥΤΟ?... :( :(
 


Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩς ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.... ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΦΟ :( ΤΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΟΡΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΓΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΥΤΟ?... :( :(
Πανε στο θεμα"σκυλοκουβεντες",στην ενοτητα"υγεια και ασθενειες" και ανοιξε νεο θεμα.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
να υποθεσω οτι το θεμα μεταφερθηκε ηδη
φιλε μου υπομονη εφοσον ειναι στον ορο αυτη τη στιγμη δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο το επομενο 24ωρο ειναι κρισιμο για την πορεια του κουταβιου
ευχομαι να ειναι περαστικα του
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όταν αντιμετωπιστεί σωστά και με λίγη τύχη μπορεί να αναρρώσει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
 




Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
Δεν έχει αφυδατωθει μου είπε ο γιατρός και αυτό είναι ένα καλό
Πάντως είναι λίγ
Δεν έχει αφυδατωθει μου είπε ο γιατρός και αυτό είναι ένα καλό
Το κουτάβι είναι 5 μηνών πιτμπουλ και διάβασα οτι συχνά συμβαίνει αυτό στα rottweiler και στα pitbull
 






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Εύχομαι περαστικά πολλά!!! Αν επιτρέπεται που μένεις? Δυστυχώς έχει έξαρση στην βόρεια ελλάδα φέτος...
 




Kodagoshe

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2016
468
412
Athens
Ξερω 1-2 φιλους που περασαν το ιδιο με τυφο... και αυτοι τα ειχαν εμβολιασει αλλα δεν φανηκε να παιζει και μεγαλο ρολο...
Αφου δεν εχει αφυδατωθει και ειναι με ορο, ειναι καλο... ευχομαι να αναρρωσει συντομα! Καλή τυχη!
 
  • Like
Reactions: mariakala


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Δεν μπορώ να πιστέψω, ότι όντας επαρκώς εμβολιασμένα, μπορεί να περάσουν τύφο και μάλιστα σε τόσο σοβαρή μορφή, ώστε να κινδυνεύει η ζωή τους. Δεν το έχω ξανακούσει.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
ισχύει κάποια σκυλιά δεν κάνουν αντισώματα στο εμβόλιο σπάνιο αλλά υπάρχει η περίπτωση πχ τα ροτ συχνα δεν κανουν αντισωματα στο εμβολιο του τυφου μου το εχουν πει 2 κτηνιατροι :(

Περαστικά στο μικρούλι
 


Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
Ξερω 1-2 φιλους που περασαν το ιδιο με τυφο... και αυτοι τα ειχαν εμβολιασει αλλα δεν φανηκε να παιζει και μεγαλο ρολο...
Αφου δεν εχει αφυδατωθει και ειναι με ορο, ειναι καλο... ευχομαι να αναρρωσει συντομα! Καλή τυχη!
Ευχαριστώ πολύ
 


Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
Δεν μπορώ να πιστέψω, ότι όντας επαρκώς εμβολιασμένα, μπορεί να περάσουν τύφο και μάλιστα σε τόσο σοβαρή μορφή, ώστε να κινδυνεύει η ζωή τους. Δεν το έχω ξανακούσει.
Ακόμη και σκυλιά με εμβόλια μπορεί να περάσουν τύφο
 


Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
ισχύει κάποια σκυλιά δεν κάνουν αντισώματα στο εμβόλιο σπάνιο αλλά υπάρχει η περίπτωση πχ τα ροτ συχνα δεν κανουν αντισωματα στο εμβολιο του τυφου μου το εχουν πει 2 κτηνιατροι :(

Περαστικά στο μικρούλι
Ευχαριστώ
 


Cal55

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2016
48
22
26
Πως είναι συνήθως τα σκυλιά που έχουν τύφο? Είναι όλη μέρα ξαπλωμένα? Γιατί ο δικός μου σηκώνεται κανονικά να κατουρησει.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Ακόμη και σκυλιά με εμβόλια μπορεί να περάσουν τύφο
Δεν έχει τύχει ποτέ, να ακούσω κάτι τέτοιο.
Ξέρω ότι ενήλικα εμβολιασμένα, μπορεί να το περάσουν, αλλά ως μια μορφή βαριάς γαστρεντερίτιδας. Σίγουρα όχι, θανάσιμης. Εξαιρέσεις βέβαια φαντάζομαι, πάντα θα υπάρχουν. Και αυτό που λέει η @vek δεν το ήξερα, αλλά δεν είναι και κάτι το σύνηθες ευτυχώς, απ'ότι λέει.

Τον δικό σου, τον έχεις από μωρό; Από που τον πήρες;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf