Κόστος Pedigree & export pedigree


Panayotis

Active Member
31 Ιανουαρίου 2011
41
0
Αθηνα
Τα μυνήματα μεταφέρθηκαν από εδώ
.........................................................................................................

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο για να ρωτησω, αλλα ρωτω. Απεκτησα ενα καθαροαιμο μαλτεζ, Αξιζει να παρω και το γενεολογικο του δεντρο?
 
Last edited by a moderator:


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο για να ρωτησω, αλλα ρωτω. Απεκτησα ενα καθαροαιμο μαλτεζ, Αξιζει να παρω και το γενεολογικο του δεντρο?
Στο φέρανε από το εξωτερικό αν θυμαμαι καλα,ε? το σκυλί εννοω
Αν υπάρχει γιατί να μην το πάρεις? τι εννοείς αν αξίζει?
 




Panayotis

Active Member
31 Ιανουαρίου 2011
41
0
Αθηνα
Καλα θυμασαι kouklara, ειναι ενα παραπανω εξοδο. Και ρωταω αν αξιζει να το εχω...αληθεια δεν ξερω αν αξιζει
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Δεν είναι παραπάνω έξοδο,
εκτός αν είναι για τον πλαστογράφο ;)

Πόσα σου ζητήσανε;
Αν και μόνο από το ότι σου ζητήσανε λεφτά και δεν στο στέλνουν κανονικά,
κάτι βρωμάει.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Αν και μόνο από το ότι σου ζητήσανε λεφτά και δεν στο στέλνουν κανονικά, κάτι βρωμάει.
Πάρα πολύ σωστά!!!
Ενα pedigree συνοδεύει πάντα το καθαρόαιμο σκυλάκι...
Δεν είναι όπως στο μενού της πρωτοχρονιάς, που κοστίζει 40€ και το κρασί έρχεται έξτρα!!!
 


Panayotis

Active Member
31 Ιανουαρίου 2011
41
0
Αθηνα
Επειδη εχω γραψει αλλου για τον τροπο που το απεκτησα, λογο φιλικης σχεσης με ενημερωσε για το κοστος της εκδοσης pedigree απο τον αντιστοιχο Ουγγρικο συνδεσμο, για την υποβολη των εγγραφων. Αυτο εννοω.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Ναι πες μας ποιος είναι το κόστος αυτό..

Εννοείται πως θα πάρεις τα χαρτιά του αν έχει & φυσικά αξίζει.
Είναι αυτονόητο.
Επειδή όμως είμαστε off topic,
και δεν αφορά την συζήτηση καλό θα είναι να μείνουμε στο αρχικό θέμα.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Κοιτα, κανονικά το pedigree απ`ότι ξέρω είναι αυτονόητο και συμπεριλμβάνεται στη τιμή. Έτσι θα έπρεπε τουλάχιστον.

Είναι γνωστή ατάκα των πετ-σοπ "αν θέλετε pedigree είναι +200 ευρώ" ΤΟ ΨΕΜΑ απλά ο άσχετος ακούει 200 ευρώ και λέει να μυ λείπει :( Γι`αυτό το λένε άλλωστε.

Αν μιλάμε για τέτοιο ποσό εμένα κάτι μου βρωμάει...
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
ΣΤην Ελλάδα νομίζω κοστίζει 30 ευρώ. Δεν ξέρω τι γίνεται στην Ουγγαρία.
Πάντως αν είναι αυθεντικό φυσικά και πρέπει να το έχεις.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Παιδιά, φταίω κι εγώ, βέβαια, με το προηγούμενο post μου, αλλά μπαίνουμε σε ...βαθύ off-topic...
δηλαδή, στο (νέο) θέμα: "Πόσο κοστίζει το pedigree σκύλου από puppy mill - pet shop - byb?"...
 




theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Το export pedigree στην Ουγγαρία εκανε 80 EUR, και εαν υπάρχει το pedigree χωρις το export, το εστελνες μαζί με την αποδειξη του εμβάσματος και σου ερχοταν το export, το να πάρεις export απ ευθείας απο petshop χλωμο το βλέπω. Ο ΚΟΕ εχει και ενα εντυπο με οδηγίες για αυτή τη δουλειά.
 






tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
20 euro είναι το ποσο που πληρώνει ο κάθε εκτροφέας για το κάθε κουτάβι του για την έκδοση του pedigree από τον ΚΌΕ
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
παιδια ισως και να ειναι off topic αλλα χρειαζομαι πληροφοριες....
Εμενα ο δικος μου σκυλος ειναι ακομη αλλοδαπος ....και πρεπει καποια στιγμη να γινει ελληνας
Εχω απο την πρωτη μερα το EXPORT CERTIFICATE αλλα λογο οτι μενω επαρχια δεν επικοινωνησα ακομη με τον ΚΟΕ...
αμελεια ...
Ξερει κανεις ,εδω μεσα στο forum , την διαδικασια ακριβως ?
η δηλωση στον ΚΟΕ γινετε για σκυλο η για εκτροφεα ?
στα εντυπα στο site δεν βλεπω πουθενα εντυπο καταγραφης σκυλου,μονο εγγφαφης μελους...
(που δεν εχει πεδιο για τα στοιχεια του σκυλου.)
Μου διαφευγει κατι ?
Αν κατι ξερει κανεις ......,(να μην μπλεξω τηλεφωνικα και με τα απειρα email ) ...ευχαριστω ...
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
στελενεις το πεδιγρεε σου στο ΚΟΕ και 20 eur η με ταχυδρομικη επιταγη, η κατάθεση στο λογαριασμο στη ALPHA BANK γραφεις επανω σε ενα χαρτι τα στοιχεια σου και μετα σου επιστρεφει με courier η ταχυδρομειο, η το παραλαμβανεις εσυ. Απο που ειναι το pedigree ? αναφερει επανω το ονομα σου? αν το σκαναρεις μπορω να το δω και να σου πω. Ενοείται οτι θα το στείλεις συστημενο, και θα κρατησεις φωτοτυπία και την αποδειξη του συστημενου, η του courier
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf