Λατρεία για τα κόκαλα!!!


Didini

Member
4 Φεβρουαρίου 2012
22
0
Καλησπερα,
Ηθελα να ρωτησω αν τα ψευτικα κοκαλα, αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα εχουν αρνητικες επιπτωσεις στα σκυλια. Η Σαντυ τρελαινεται γι αυτα και μεσα σε τρεις μερες το πολυ το εχει εξαφανισει και θελει αλλο. Ποσο συχνα θα πρεπει να της δινω ωστε να μην παθει τιποτα το στομαχι της??? Ξερουμε απο τι ειναι φτιαγμενα???
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
να σου πω την γνωμη μου εγω γενικα ολα αυτα απο τα πετ λιχουδιες, κοκαλα τα αποφευγω τελειως τα θεορω πλαστικα ποθ μονο κακο σου κανουν.για μενα προτινησε ενα κανονικο κοκαλο απο τον χασαπη απο βοδι και αυτο παλι με μετρο.μην την καλομαθαινεις με κοκαλα
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Καλησπερα,
Ηθελα να ρωτησω αν τα ψευτικα κοκαλα, αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα εχουν αρνητικες επιπτωσεις στα σκυλια. Η Σαντυ τρελαινεται γι αυτα και μεσα σε τρεις μερες το πολυ το εχει εξαφανισει και θελει αλλο. Ποσο συχνα θα πρεπει να της δινω ωστε να μην παθει τιποτα το στομαχι της??? Ξερουμε απο τι ειναι φτιαγμενα???
1 φορα την εβδομαδα ειναι υπερ αρκετο, καλυτερα να τα αποφευγεις ομως, δωσε κανα denta stick που κανει και μια σωστη δουλεια παρα πλαστικα απο τα πετ .
Η γνωμη μου ειναι αυτη, απο εκει και περα κανεις οτι θεωρεις εσυ σωστο για την μικρη σου...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Δεν προσφέρουν κάτι και πολλά είναι και επικίνδυνα.., τα καπνιστά κόβονται σε μικρά αιχμηρά κομματάκια..(άρα κάνουμε μία τρύπα στο νερό..) και τα "πλαστικά" έκτος του ότι με τον τρόπο που λιώνουν έχουν στραβοκαταπιεί πολλά σκυλιά με κίνδυνο να πνιγούν.., έχει προκαλέσει και έντονες διάρροιες..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95