ΜΟΥΖΗ, ΜΟΥΖάκα, ΜΟΥΖολίνι, ΚαραΜΟΥΖΗ, ΛιΜΟΥΖίνα, ΜΟΥΖικούλα, ΜΟΥΖούκι, ΜΟΥΖΟΥ


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Φαντάζομαι έχει καταλάβει πόσο απίστευτα τυχερή είναι και στο ανταποδίδει σε κάθε ευκαιρία! Να τη χαίρεσαι, είναι φανταστική! :):love:
Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά λόγια, αλλά αμφιβάλλω για το κατά πόσο μπορεί να αντιλαμβάνεται με το δικό μας τρόπο το πόσο "τυχερή" μπορεί να στάθηκε. Και εντελώς μεταξύ μας, δε με απασχόλησε ποτέ. Μου φτάνει να αναλογίζομαι το ποσό τυχερός στάθηκα εγώ... Δυστυχώς, όσο κι αν μας κολακεύει να πιστεύουμε το αντίστροφο, εμείς τα διαλέγουμε τα σκυλιά μας. Έτσι τουλάχιστον έγινε στην περίπτωσή μας. Ίσως επειδή λειτουργώ γενικότερα έτσι στις σχέσεις μου.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Εμείς τα διαλέγουμε σαφώς αλλά πιστεύω με το δικό τους τρόπο κι αυτά ξέρουν πού περνάνε καλύτερα.
 
  • Like
Reactions: d-friend


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Να σου ζήσει το μαυράκι. Είναι απίστευτα γλυκό :love:

Και ναι, όσο μεγαλώνουν, τόσο περισσότερο και πιο δυνατά και ουσιαστικά, δένεσαι μαζί τους. Οσο πιο ζόρικα, τόσο πιο πολύ δένεσαι, μέσα από τις κακουχίες που περνάς, για να τα μεγαλώσεις. Δεν ξέρω δηλαδή...έτσι λένε όσοι το'χουν ζήσει :rolleyes::D


* Φλας, φως και ανοιχτόχρωμα φόντα, τα μόνα που χρειάζεσαι, για τέλειες φωτό (y)
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να σου ζήσει το μαυράκι. Είναι απίστευτα γλυκό :love:

Και ναι, όσο μεγαλώνουν, τόσο περισσότερο και πιο δυνατά και ουσιαστικά, δένεσαι μαζί τους. Οσο πιο ζόρικα, τόσο πιο πολύ δένεσαι, μέσα από τις κακουχίες που περνάς, για να τα μεγαλώσεις. Δεν ξέρω δηλαδή...έτσι λένε όσοι το'χουν ζήσει :rolleyes::D


* Φλας, φως και ανοιχτόχρωμα φόντα, τα μόνα που χρειάζεσαι, για τέλειες φωτό (y)
Να δεις που εσύ κάτι θα ξέρεις για να μιλάς..
Σε ευχαριστώ πολύ! Να χαιρόμαστε τα καρβουνάκια μας! Και όχι μόνο..
 
Last edited:








Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Σας ευχαριστώ, 2-3 που γράψατε όμορφα πράματα σημεροχθές και έχουμε και κάτι να σκάσει το χειλάκι μας που μπαίνουμε στο φόρουμ αυτές τις μέρες.

Σε συγχωρώ που άργησες και τόοοοοσο να μας τη συστήσεις! :p

Να χετε μια τρισευτυχισμένη ζωή μαζί! Το Μουζού είναι το αγαπημένο μου από τα υποκοριστικά :)

Υ.γ. στηριζω αυτά που είπε το μαρέκο, έτσι, αν και δεν έχω πείρα :D, το οποίο @mareco παρεμπιπτόντως (θα καταχραστώ λίγο, σκούζα) και για του λόγου το αληθές, με κάποιον, ονόματα δε λέμε, υπολήψεις δε θίγουμε, παρατηρώ τελευταία ότι είναι αυτοκόλλητοι πάντα και παντού :whistle:
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να χετε μια τρισευτυχισμένη ζωή μαζί! Το Μουζού είναι το αγαπημένο μου από τα υποκοριστικά :)
:whistle:
Σε ευχαριστώ πολύ!
Τα υποκοριστικά δεν έχουν τέλος, και το διασκεδάζω. Όλο και κάτι νέο βρίσκω. Σίγουρα θα έχω ξεχάσει αρκετά. Το Μουζού είναι ο τρόπος που την αποκαλεί ένα πολύ αγαπημένο πρόσωπο, κι έτσι το αγαπώ κι εγώ.

Το ενδιαφέρον βέβαια που δεν ανέφερα για το "Μούζη", είναι ότι πρόκειται για ελληνική λέξη (χρησιμοποιείται τουλάχιστον σε Κρήτη, Ρόδο, Κύπρο) θηλυκού γένους, που κλίνεται κανονικότατα και σημαίνει τη μαυρίλα που αφήνει ο καπνός της φωτιάς στο λαμπόγυαλο και λοιπά αντικείμενα. Πρόκειται για την αιθάλη, κοινώς φούμο, και χρησιμοποιείται συχνά ως παρομοίωση για να περιγράψει κάτι που είναι κατάμαυρου χρώματος. Το αντίστοιχο ρήμα είναι το μουζώνω, κοινώς μουτζουρώνω-μαυρίζω. Για παράδειγμα, για κάποιον που παραμαύρισε από τον ήλιο το καλοκαίρι, μπορούμε να πούμε ότι έγινε σκέτη μούζη. Επίσης αν θέλουμε να μουτζώσουμε κάποιον, αντ' αυτού μπορούμε να του πούμε, "μούζες στα μούτρα σου!"
 
Last edited:


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Μόλις είδα το θέμα.
Εύχομαι τα καλύτερα αν και είμαι σίγουρος για αυτά. (y)

Όταν βγάζεις φώτο την κούκλα σου έχει μια ρύθμιση η φωτογραφική το iso.
Βάλτο στο τέρμα.
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Μόλις είδα το θέμα.
Εύχομαι τα καλύτερα αν και είμαι σίγουρος για αυτά. (y)

Όταν βγάζεις φώτο την κούκλα σου έχει μια ρύθμιση η φωτογραφική το iso.
Βάλτο στο τέρμα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Με ένα κινητό της κακιάς ώρας ό, τι βγάλω.. Κάποιες είναι από κινητά άλλων.. Σε ευχαριστώ όμως για την βοήθεια!
 
  • Like
Reactions: doritamelie




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Απίθανη φάτσα!!
Να είναι πάντα γερή, να την χαίρεσαι και να σε χαίρεται!
Σε ευχαριστώ πολύ! Να είστε κι εσείς οικογενειακώς πάντα καλά, και να χαίρεστε τα τους μαλλιαρούς και πανέμορφους μάγους σας!
Άσχετο, αλλά έχεις προσέξει ότι είσαι το 6660 μέλος του φόρουμ; :ROFLMAO:
 




d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να σου ζήσει το μαυροτσουκαλάκι σου και να είναι πάντα γερή!! Τυχερή που την υιοθέτησες!!
Σε ευχαριστώ πολύ! Εγώ νιώθω σίγουρα τυχερός.. Τώρα τι παράπονα θα είχε να κάνει αυτή αν είχε ανθρώπινη λαλιά, είναι ένα χωρίς τέλος και συνεχώς μεταλλασσόμενο σενάριο στο οποίο επιτρέπω καμιά φορά να κρατάει απασχολημένο το μυαλό μου..
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Τι είναι αυτη η φάτσα ρεεεε;;! Τι μουσια πανεμορφα!;
Πρεπει να πω ότι στην πρωτη φώτο σκιαχτηκα. Λέω, νταξει, θα μαντεψουμε πως ειναι αυτο εδώ. :)
Αλλά όταν εφτασα εδώ ελιωσα...

Να περνάτε καλα και ξενοιαστα πάντα. Ανυπομονω να βλέπω φώτο της τακτικα, κατα προτιμηση με το φωτισμό πίσω από το φωτογραφο για να τη βλέπουμε και λίγο τετοια μουζη που είναι. :p

Το καλύτερο μου ειναι το Μουζολίνι παρολο που ακουγεται καπως αυταρχικο.
 
  • Like
Reactions: Orilis and d-friend


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Τι είναι αυτη η φάτσα ρεεεε;;! Τι μουσια πανεμορφα!;
Πρεπει να πω ότι στην πρωτη φώτο σκιαχτηκα.

Να περνάτε καλα και ξενοιαστα πάντα.
..τετοια μουζη που είναι. :p
Το καλύτερο μου ειναι το Μουζολίνι παρολο που ακουγεται καπως αυταρχικο.
Σε ευχαριστώ πολύ!
Σκόπιμα έβαλα πρώτη τη σκοτεινή, έτσι για το σασπένς του πρωτοεμφανιζόμενου καλλιτέχνη στο κοινό..

Μπήκες αμέσως στο πνεύμα του ονόματος! Συγχαρητήρια!

Όσο για το Μουσολίνι, της ταιριάζει γάντι έτσι γενικός δερβένακας που την έχει δει (όχι μαζί μου.. να τα ξεκαθαρίζουμε αυτά) . Δεν το σκέφτηκα τυχαία!

Κατά γενική ομολογία το Μουζί μου είναι κάτι σαν το παιδί του Μπάτμαν με το Σπάιντερμαν (μαύρο κι άραχνο).. Αυτό κάνει πάντα τη φωτογράφιση με τα μέσα που διαθέτω μια πρόκληση, αλλά σου υπόσχομαι ότι θα προσπαθώ πάντα για το καλύτερο!
 
Last edited:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.797
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf