Μέσος ιδιοκτήτης και επιλογή τροφής






Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Καλησπερα.

Για να μην ανοιγω νεο θεμα , θα ρωτησω εδω κατι.

θα ηθελα να μου προτεινεται μια καλη ξηρα τροφη που να με βγαλει 30 - 40 ημερες..
η σκυλα ειναι 30 κιλα. (ακανα ειναι καλη?)
δεν εχω ψαξει το θεμα με τις ξηρες τροφες .

την θελω για το καλοκαιρι που θα ειμαι σε μερος που δεν θα μπορω να μαγειρευω.
ευχαριστω
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
προτεινω την sam's field..παρα πολυ καλη τροφη και super premium με 65% κρεας..εμενα μου κραταει το τσουβαλι 13kg 35 μερες..αν μπορεις να την βρεις παρτην...
και η acana ειναι αρκετα καλη τροφη επισης..
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
προτεινω την sam's field..παρα πολυ καλη τροφη και super premium με 65% κρεας..εμενα μου κραταει το τσουβαλι 13kg 35 μερες..αν μπορεις να την βρεις παρτην...
και η acana ειναι αρκετα καλη τροφη επισης..
ευχαριστω για την απαντηση. φαινεται καλη θα κοιταξω για τιμη.
 


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Φίλε εγώ έδινα acana λίγο στην αρχή στο κουτάβι αλλα λόγο πολύς πρωτείνης είπα να την δώσω μόλις μεγαλώσει,αν το τρέχεις το σκυλί είναι πάρα πολύ καλή τροφή κατά την γνώμη μου
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Φίλε εγώ έδινα acana λίγο στην αρχή στο κουτάβι αλλα λόγο πολύς πρωτείνης είπα να την δώσω μόλις μεγαλώσει,αν το τρέχεις το σκυλί είναι πάρα πολύ καλή τροφή κατά την γνώμη μου
για κανα μηνα το καλοκαιρι την θελω, μαλλον δεν θα τρεχουμε τοτε μεσα στη ζεστη!!
ξερεις ποσοτητα μηπως ανα βαρος?
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Όποια τροφή και να αποφασίσεις να πάρεις, πάρε ένα μικρό σακούλι από τώρα και δοκίμασε πως κάθεται στη σκύλα σου, αν την τρώει, αν κάνει διάρροια, για να μην έχεις εκπλήξεις και μείνεις και χωρίς τροφή ενώ το έχεις ψάξει και έχεις πληρώσει κιόλας...
 




peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
για κανα μηνα το καλοκαιρι την θελω, μαλλον δεν θα τρεχουμε τοτε μεσα στη ζεστη!!
ξερεις ποσοτητα μηπως ανα βαρος?
Για ποσότητα θα σε γελάσω γιατί του έδινα την Puppy,τώρα αν θα βρείς σακουλάκια απο τροφές να δοκιμάσεις δύσκολο νομίζω.Γνώμη μου να δεις και την royal canin,πολύ σπάνια θα ακούσεις να μην αρέσει στο σκυλί η να μην του κάτσει καλά
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
πολυ σωστη η σκεψη σου , ευχαριστω.:D
δεν το ειχα σκεφτει αυτο.
Χαίρομαι , αν βοήθησα...
Εγώ δίνω την Arden Grange lamp and rice adult, που είναι κι αυτή πολύ καλή, όπως άλλωστε και οι προηγούμενες που σου πρότειναν. Βγαίνει σε 12 κιλη συσκευασία κι έχει ημερήσια ποσότητα για 30 κιλά σκύλο 365 γραμμάρια, οπότε θα σε βγάλει για 33 μέρες. Αν ταίζεις και λίγο λιγότερο λόγω ζέστης και καλοκαιρινής απραξίας , μπορεί να σε βγάλει και 40 μέρες.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Καλησπερα.

Για να μην ανοιγω νεο θεμα , θα ρωτησω εδω κατι.

θα ηθελα να μου προτεινεται μια καλη ξηρα τροφη που να με βγαλει 30 - 40 ημερες..
η σκυλα ειναι 30 κιλα. (ακανα ειναι καλη?)
δεν εχω ψαξει το θεμα με τις ξηρες τροφες .

την θελω για το καλοκαιρι που θα ειμαι σε μερος που δεν θα μπορω να μαγειρευω.
ευχαριστω
Είναι για το σκυλί σου που αν θυμάμαι καλά είναι θετικό για λεισμάνια ?
Ίσως θα έπρεπε να έχεις κατά νου αυτό πρώτα σε σχέση με την τροφή που θα επιλέξεις.:)
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Είναι για το σκυλί σου που αν θυμάμαι καλά είναι θετικό για λεισμάνια ?
Ίσως θα έπρεπε να έχεις κατά νου αυτό πρώτα σε σχέση με την τροφή που θα επιλέξεις.:)
ναι καλα θυμασαι.

Για αυτο ρωταω ψαχνω καποια καλη να με βγαλει το καλοκαιρι. Αν ειναι καλη λογικα δεν θα 'ζορισει' την σκυλα.
Τι θα μπορουσα να κοιταξω δηλαδη? τις θεραπευτικες? δεν γνωριζω..
αν ρωτησω στον κτηνιατρο θα μου προτεινει καποια απο αυτες που εχει κ πουλαει.
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
Χαίρομαι , αν βοήθησα...
Εγώ δίνω την Arden Grange lamp and rice adult, που είναι κι αυτή πολύ καλή, όπως άλλωστε και οι προηγούμενες που σου πρότειναν. Βγαίνει σε 12 κιλη συσκευασία κι έχει ημερήσια ποσότητα για 30 κιλά σκύλο 365 γραμμάρια, οπότε θα σε βγάλει για 33 μέρες. Αν ταίζεις και λίγο λιγότερο λόγω ζέστης και καλοκαιρινής απραξίας , μπορεί να σε βγάλει και 40 μέρες.
ευχαριστω για τις λεπτομερειες.
βολευει πολυ ωραια σαν ποσοτητα κ θα με βγαλει οσο πρεπει.
Αυτη ειχα δει κ εγω με το ρυζι.παω για ψαξιμο στα e-shops.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994


Newfound

Well-Known Member
12 Μαϊου 2013
73
0
Ρίξτε και μια ματιά στην νεοεμφανιζόμενη Simpsons Premium Greece που πουλάει μόνο μέσω e-shop στην Έλλάδα και μου φάνηκε πολύ καλή και έχει και οικονομικές σειρές σε καλές τιμές. Όλη μέρα την μελετάω σήμερα.
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
τελικα κατεληξα στην
acana adult dog
τα 13 κιλα , 54 ευρω.
θα με βγαλει κοντα στις 40 μερες.

Υπαρχει κατι αρνητικο για αυτη την τροφη?
δεν βρηκα κατι κακο εγω οσο το εψαξα.
 




pduke

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
56
0
τελικα κατεληξα στην
acana adult dog
τα 13 κιλα , 54 ευρω.
θα με βγαλει κοντα στις 40 μερες.

Υπαρχει κατι αρνητικο για αυτη την τροφη?
δεν βρηκα κατι κακο εγω οσο το εψαξα.
Την έιχα αγοράσει και εγώ πριν λίγο καιρό και διαπίστωσα ότι είναι η μόνη που δεν υπάρχει στην αμερικάνικη ιστοσελίδα της εταιρείας.... πιθανότατα δεν σημαίνει κάτι. πάντως οι αμερικάνοι έχουν αυτήν σαν διάδοχο Chicken & Burbank Potato | Acana
όπως και να έχει η ακάνα θεωρείται από τις καλύτερες τροφές
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
ναι δεν υπαρχει στην σελιδα τους,αλλα αυτη που λες πρεπει να ειναι η επομενη.
Πιστευω κ εγω οτι ειναι καλη.