17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Γειά σας είμαι καινούργιος στο forum,θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει περίπτωση προβλήματος στο σκύλι στη περίπτωση που του δώσω για κάποιο καιρό σε αναλογία 50/50 PROPLAN PUPPY και ROYAL CANIN PUPPY πάντα με βάση το κοτόπουλο!!Είναι λαμπαραντορ 3 μηνών!!Σας ευχαριστώ!!
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Δε ξέρω ποιος είναι ο λόγος που θες να το κανείς αυτό.
Καλο ειναι να το αποφυγεις γιατι οπως καταλαβαινω θα ειναι για λιγο καιρο!!
Και μετα??
Μέχρι τώρα τι ετρωγε?
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Δε ξέρω ποιος είναι ο λόγος που θες να το κανείς αυτό.
Καλο ειναι να το αποφυγεις γιατι οπως καταλαβαινω θα ειναι για λιγο καιρο!!
Και μετα??
Μέχρι τώρα τι ετρωγε?
Από λάθος συνεννόηση αγοράστηκαν αυτά τα τσουβαλάκια ανοίχτηκαν και υπάρχει τώρα μια ποσότητα 2κιλών!!Μέχρι τώρα έτρωγε ρυζι με κοτόπουλο και 50 γρ από τις κροκέτες!!!Θέλω να τις τελειώσω για να τις δώσω αυτή
SAM'S FIELD PUPPY!!Απ'ότι καταλαβαίνω όμως καλύτερα να τα πετάξω αυτά τα δυο κιλά!!
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Μην κανείς πειράματα με τη διατροφη του κουταβιου.. Είναι πολύ ευαίσθητα και σαυτη την ηλικία οι γαστρεντερίτιδες είναι επικίνδυνες!!
Κόλλα "τώρα" σε μια τροφή δώστη του προοδευτικά μαυτο που τρώει τωρα για να είσαι ήσυχος....
Την έχω πάθει γιαυτό στο λέω...παραλίγο να χάσω κουτάβι.
 




17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Μην κανείς πειράματα με τη διατροφη του κουταβιου.. Είναι πολύ ευαίσθητα και σαυτη την ηλικία οι γαστρεντερίτιδες είναι επικίνδυνες!!
Κόλλα "τώρα" σε μια τροφή δώστη του προοδευτικά μαυτο που τρώει τωρα για να είσαι ήσυχος....
Την έχω πάθει γιαυτό στο λέω...παραλίγο να χάσω κουτάβι.
Ακριβώς αυτό θα έκανα αλλά ήθελα και μια γνώμη από κάποιον που γνωρίζει περισσότερα!!!Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!

και μην πετάς τροφή, δώσε τη στα αδέσπωτα.
Και βέβαια αυτό θα έκανα φίλε μου,δεν υπήρχε περίπτωση να πάει στους κάδους η τροφή,έξω από το μαγαζί μου και κουβά με νερό έχω αλλά και ταψί με κροκέτες!!!
 
Last edited by a moderator:


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Έχτες το βράδυ για πρώτη φορά της έδωσα από τις καινούργιες κροκέτες
N&D LOW GRAIN CHICKEN & POMEGRANATE PUPPY MAXIτο 25% από την αναγραφόμενη ημερήσια ποσότητα!Η ημερήσια ποσότητα είναι 320γρ,δηλαδή 107γρ πρωί,μεσημέρι,βράδυ.Της έδωσα λοιπόν 27γρ μαζί με το ρύζι και το κοτόπουλο αλλά και τις
GASTRO INTESTINAL που τις δίνω και πρέπει σιγα σιγά να τις σταματήσω!!Μετά από πόσες φορές μπορω να βγάλω συμπέρασμα αν τις κάθονται καλά οι καινούργιες;
 


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
3 διαφορετικές τροφες???
Με σταδιακά βήματα 2 ημερών κοψε τις τροφές που δίνεις μέχρι να φτάσεις να δίνεις αυτή που θες...
Άποψη μου είναι όταν φτάσεις στο 100% της N&D να δώσεις λίγο πιο κάτω από τη συνιστώμενη ποσότητα... Π.χ 280 και ανά 2 ημέρες να αυξανεις σιγά σιγά και να παρακολουθείς το κουτάβι ... Περιττώματα, βάρος κλπ.
Μη βιαστεις στις αλλαγές!!! Υπομονή για να πάνε όλα καλά!
Μετά από κάνα 2βδομαδο αν ολα πανε καλα θα έχεις μια πρώτη εικονα
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
3 διαφορετικές τροφες???
Με σταδιακά βήματα 2 ημερών κοψε τις τροφές που δίνεις μέχρι να φτάσεις να δίνεις αυτή που θες...
Άποψη μου είναι όταν φτάσεις στο 100% της N&D να δώσεις λίγο πιο κάτω από τη συνιστώμενη ποσότητα... Π.χ 280 και ανά 2 ημέρες να αυξανεις σιγά σιγά και να παρακολουθείς το κουτάβι ... Περιττώματα, βάρος κλπ.
Μη βιαστεις στις αλλαγές!!! Υπομονή για να πάνε όλα καλά!
Μετά από κάνα 2βδομαδο αν ολα πανε καλα θα έχεις μια πρώτη εικονα
Η δύο διαφορετικές ρύζι κοτόπουλο μαζι με κλινικές ήταν συβμουλή γιατρου,τώρα πρέπει να κόψω τις κλινικες με το κοτόπουλο μκαι να γίνει όλο το γεύμα κανονικές κροκέτες!!Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
 


17 Νοεμβρίου 2015
140
223
49
Τη Muffin τη ταϊζω τρεις φορες τη μέρα,Από τη Παρασκευή το βράδυ που ξεκίνησα να της δίνω μια ποσότητα των 24γρ της νέας τροφής έφαγε συνολικά 7 φορές,σημερα το πρωί όμως που ενεργήθηκε τα κακά της ήταν κανονικά αλλά στο τέλος έκανε και μια πολή μικρή δόση νερουλά με λίγο αίμα!!Να τη παρακολουθήσω πως θα πάει και σήμερα ή να της κόψω αμέσως τη νέα τροφή και να τη συνεχίσω με ρύζι κοτόπουλο και τη κανονική για την ηλικία της δόση από τη gastro intestinal;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf