Μαγαζιά που επιτρέπονται σκυλιά








cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Ήδη ήμασταν θέμα συζήτησης...
Μας έβλεπαν και άλλαζαν πορεία..Αν φορούσαμε και τέτοια μπλουζάκια δεν θέλω να φανταστώ τι θα γινόταν...:cool:
 


Ektoras P.

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2012
78
1
Πεντέλη
Δεν ξερω αν το εχει γραψει καποιος παραπανω αλλα υπαρχει μια καφετερια στην πλατεια των βριλησσιων, το Zentile που δεχεται σιγουρα σκυλους στα τραπεζακια εξω. Μεσα εχω δει να βαζουν μικρους σκυλους αλλα δεν γνωριζω εαν επιτρεπουν και μεγαλυτερα μεγεθη καθοτι μπορει να υπαρχει προβλημα χωρου.
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Shadid-ako παρεούλα και μπυρίτσα έχει σχεδόν παντού, ειδικά τώρα που άνοιξε ο καιρός!! Δυστυχώς υπάρχουν σκηνικά αυτοσχέδιων κυνομαχιών... και συχνά περιστατικά πεσίματος σε ανυποψίαστα μικρόσωμα σκυλιά. Αν είναι κάποιος κάτοικος ξέρει τις κακοτοπιές, δεν ήθελα να προτείνω ένα μέρος και να μην προειδοποιήσω. Εμείς το αποφεύγουμε για τον ανάποδο λόγο, προσπαθούμε με πολύ κόπο να τον απευαισθητοποιήσουμε από καυγάδες και επιθετικότητα προς τα αρσενικά.
Btw ο Λουκάνικος δεν ήταν ποτέ πρόβλημα και έχει εδώ και καιρό υιοθετηθεί.
Από που ξέρεις ότι έχει υιοθετηθεί ο λουκάνικος? τον έχεις δει? (λίγο άσχετο με το θέμα)
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Και στο metro mall τα σκυλια επιτρεπονται. Εμεις κατσαμε πανω, εξω στο scoop. Μας εφεραν κι εμας νερα για το σκυλο! Τι γινεται ρε παιδια Γιναμε Ευρωπαιοι?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Τι γινεται ρε παιδια Γιναμε Ευρωπαιοι?
Καλά, εντάξει, μην τα παραλέμε κιόλα - έεεεεεεεεεεεεεεχουμε καιρό γι' αυτό!
Μέχρι να δω τα βρωμερά και βλαβερά κατοικίδια να μπορούν να μπαίνουν σε μέσα μαζικής μεταφοράς και να μην πιστεύει ακόμα ο νομοθέτης ότι θα πεθάνουν οι πολίτες από τις αρρώστιές τους αν τολμήσουν να μπουν στο μετρό ή στο λεωφορείο, ε, όχι, δεν θα είμαστε Ευρώπη...

[με νιώθετε, ε;;;]
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Latika...
Καφετέρεια στον Αγ. Ελευθέριο στα Πατήσια...
Έχω δει αρκετές φορές σκυλάκια μέσα. Μικρόσωμα βέβαια, αλλά και μεγάλα αν είναι ήσυχα, δε θα πουν τίποτα τα παιδιά...
 


Ektoras P.

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2012
78
1
Πεντέλη
Οπως επισης και μεχρι τα κατοικιδια που θα βαζαμε σε μμμ δεν θα ηταν τιποτα κροκοδειλοι που θα γαυγιζαν σε οποιον ηταν διπλα τους και τα "ρεστα" τους θα εκαναν τη διαδρομη σακουλακι--->καλαθακι.

(Παρεπιπτοντως η πλατεια που βρισκεται το μαγαζι που ανεφερα παραπανω λεγεται Αναληψεως, απλα εμεις τη λεμε βριλυσσιων απο συνηθεια;) )
 
Last edited:


wizardsm

Well-Known Member
1 Μαϊου 2013
268
1
και στο starbucks στην κηφισια επιτρεπονται στα τραπεζια εξωεχω δει πολλα σκυλακια και ξερετε κανενα παρκο περιφραγμενο για να τρεχουν τα σκυλια χωρις λουρι?
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
και στο starbucks στην κηφισια επιτρεπονται στα τραπεζια εξωεχω δει πολλα σκυλακια και ξερετε κανενα παρκο περιφραγμενο για να τρεχουν τα σκυλια χωρις λουρι?
Στο πάρκο του Χολαργού έχει χώρο διαμορφωμένο ειδικά για σκυλιά με νερό παιχνίδια και καλή παρέα.
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Εξωστρεφής στο Λόφο του Στρέφη...
Μεζεδοπωλείο ουζερί...Αρκετά μεγάλο και ωραίο σα μαγαζί.
Ανοιχτό κατάλληλο μόνο για καλοκαίρι.
Είδα αρκετό κόσμο με τους φίλους τους :)
Ρώτησα και τα παιδιά...Αν ο σκύλος είναι ήσυχος δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
 


komismitakons

Member
25 Μαρτίου 2013
12
0
seven στη Μεταμόρφωση, τα παιδιά είναι πολύ ευγενικά και μας ζήτησαν οι ίδιοι να βάλουμε την Puff μέσα, όπως και το παντοπωλείο Ηλίας Πάντας που είναι στο απέναντι στενό.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Επίσης seven στην Πάτρα. Έχουμε μπει με το Ρας, άνετα και σε αυτό της Ακρωτηρίου και σε αυτό της Έλληνος Στρατιώτου.
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Θεσσαλονίκη στο καινούργιο μαγαζί που άνοιξε μέσα στο πάρκο της ΧΑΝΘ, ζήτησα κανένα ποτηράκι μιας χρήσης για να βάλω νερό στο σκυλί και μου απάντησαν ότι έχουν ειδικά μπολ για τα σκυλιά (!!!!) και μου έφεραν! Όλοι οι σερβιτόροι ήταν φιλικοί απέναντι της. Η Λούση απλά περίμενε το φαγητό χαχα. Treehouse νομίζω ότι λέγεται το μαγαζί.
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Παιδιά, εμείς το Σάββατο πήγαμε θερινό σινεμά με την Τασούλα, στο Όασις στο Παγκράτι!! Ήταν υπέροχα και θα το επαναλάβουμε σίγουρα :) (να μαθαίνει και από καλό ευρωπαϊκό κινηματογράφο - καταλαβαίνετε!!) :)

Photo0275 | Flickr - Photo Sharing!
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.548
6.975
Θεσσαλονίκη στο καινούργιο μαγαζί που άνοιξε μέσα στο πάρκο της ΧΑΝΘ, ζήτησα κανένα ποτηράκι μιας χρήσης για να βάλω νερό στο σκυλί και μου απάντησαν ότι έχουν ειδικά μπολ για τα σκυλιά (!!!!) και μου έφεραν! Όλοι οι σερβιτόροι ήταν φιλικοί απέναντι της. Η Λούση απλά περίμενε το φαγητό χαχα. Treehouse νομίζω ότι λέγεται το μαγαζί.
Aα, στον Ξαρχάκο παραδίπλα εννοείς?

Καλά εκεί γίνεται το σκυλομάνι, αν δεν ήταν και dog friendly δεν θα πατούσε ψυχή! :p Ωραίο μαγαζάκι μου φάνηκε πάντως.
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Aα, στον Ξαρχάκο παραδίπλα εννοείς?

Καλά εκεί γίνεται το σκυλομάνι, αν δεν ήταν και dog friendly δεν θα πατούσε ψυχή! :p Ωραίο μαγαζάκι μου φάνηκε πάντως.
Δεν το ήξερα, παραξενεύτηκα όταν μου είπε ότι έχουν δοχεία για τα σκυλιά. Καλό είναι πάντως, και από φαγητό και από εξυπηρέτηση.