Μαστίτιδα- ψευδοκύηση


boxer-7

Member
2 Σεπτεμβρίου 2012
9
0
trikala
της μερες που ειχε περιοδο τιν ειχα κλησμενη σε ενα χωρο στο σπιτι που δεν μπορει να μπει σκιλι εκει..και τιν παρακολουθουσα συνεχεια..
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
της μερες που ειχε περιοδο τιν ειχα κλησμενη σε ενα χωρο στο σπιτι που δεν μπορει να μπει σκιλι εκει..και τιν παρακολουθουσα συνεχεια..
Άρα αδύνατον :) Εκτός αν εννοείς σε χώρο εκτός σπιτιού σε κτήμα και όχι σε χώρο εντός σπιτιού. Σε κάθε περίπτωση, να την πας στον κτηνίατρο ώστε να το κοιτάξει. Σε ελαφριάς μορφής ψευδοκύηση συνήθως περνάει με το χρόνο ή δίνουν ένα χαπάκι.

Το βράδι που κοιμόταν;
 
Last edited:


boxer-7

Member
2 Σεπτεμβρίου 2012
9
0
trikala
Άρα αδύνατον :) Εκτός αν εννοείς σε χώρο εκτός σπιτιού σε κτήμα και όχι σε χώρο εντός σπιτιού. Σε κάθε περίπτωση, να την πας στον κτηνίατρο ώστε να το κοιτάξει. Σε ελαφριάς μορφής ψευδοκύηση ή περνάει με το χρόνο ή δίνουν ένα χαπάκι.

Το βράδι που κοιμόταν;
οχι στο σπιτι ηταν αυτος ο χωρος...το βραδυ κοιμοταν σε αυτον τον χωρο και τιν κοιτουσα ανα μια ωρα.
 


Kimon

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2012
284
0
οχι στο σπιτι ηταν αυτος ο χωρος...το βραδυ κοιμοταν σε αυτον τον χωρο και τιν κοιτουσα ανα μια ωρα.
Αφού ήταν εντός σπιτιού κλεισμένη γιατί την κοιτούσες ανά μία ώρα; Έχετε και δεύτερο σκύλο;
 




boxer-7

Member
2 Σεπτεμβρίου 2012
9
0
trikala
αν ηταν εγυος επρεπε να γεναει σε μια βδομαδα και δεν εχει φουσκωμενη κοιλια απλως μερικες φορες μου φενετε οτι κατι κουνιετε μεσα(μπορει να ειναι και ιδεα μου τι να πω)..υπαρχει περιπτωση να ειναι εγυος και να μην εχει κοιλια???
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Να πας το σκυλί σου στον γιατρό.
Δεν παίζουμε την κολοκυθιά με τέτοια πράγματα.

Την στείρωση γιατί δεν την έχεις σκεφτεί;
 


boxer-7

Member
2 Σεπτεμβρίου 2012
9
0
trikala
στον γιατρο θα την παω τιν πεμπτη γιατι τοτε ανοιγει το ιατριο και δεν θελω να τιν παω σε αλλον εχω σινιθισει εκει και τον εμπιστευομαι...τη στειρωση τιν εχω σκευτη απλως ηταν η 1η περιοδο.11 μηνον της ηρθε..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τον πήρες έστω τηλέφωνο να τον ενημερώσεις και να τον συμβουλευθείς;
Πως ξέρεις αν δεν είναι κάτι εξαιρετικά επείγον για το σκυλί σου;
Αν ο γιατρός σου, επέστρεφε σε έναν μήνα πχ ο άνθρωπος, θα άφηνες [λέμε τώρα] το σκυλί σου να πεθάνει, προκειμένου να μην πας σε άλλο γιατρό;

Sorry, αλλά δεν την κατανοώ την λογική σου.
 


boxer-7

Member
2 Σεπτεμβρίου 2012
9
0
trikala
Τον πήρες έστω τηλέφωνο να τον ενημερώσεις και να τον συμβουλευθείς;
Πως ξέρεις αν δεν είναι κάτι εξαιρετικά επείγον για το σκυλί σου;
Αν ο γιατρός σου, επέστρεφε σε έναν μήνα πχ ο άνθρωπος, θα άφηνες [λέμε τώρα] το σκυλί σου να πεθάνει, προκειμένου να μην πας σε άλλο γιατρό;

Sorry, αλλά δεν την κατανοώ την λογική σου.
μηλησα το απογευμα με τον γιατρο ηρθε στο ιατρειο του..του εξιγησα ακριβως τι εχει..η κατασταση χειροτερεψε κιολας,δεν τρωει,θελει να κατουραει συνεχεια,εβγαλε και λιγο γαλα απο της θηλες της..χεζει ενα περιεργω υγρο και βγαζει ενα υγρο απο τον κολπο και κλεει μερικες φορες και δειχνει σαν να ποναει...μου ειπε το πιο πιθανον ειναι ψευδοκυηση αφου δεν εχει καθολου φουσκομενη κοιλια και κατα 99% δεν ζευγαροσε..εαν ζευγαροσε μου ειπε θα εχει 1,2 κουταβια στην κοιλια και γιαυτο δεν ειναι φουσκωμενη...
 


veteriarian

Well-Known Member
11 Ιουνίου 2011
140
0
1)ποιος ειναι αυτος ο γιατρος που κανει διακοπες μεχρι τωρα... lol να μου πεις ποιος ειναι να τον βρω να μου πει πως το κανει.
2)με εναν υπερηχο ολα λυνονται. Γιατι δεν πας το σκυλο στο γιατρο να τον δει?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
μηλησα το απογευμα με τον γιατρο ηρθε στο ιατρειο του..του εξιγησα ακριβως τι εχει..η κατασταση χειροτερεψε κιολας,δεν τρωει,θελει να κατουραει συνεχεια,εβγαλε και λιγο γαλα απο της θηλες της..χεζει ενα περιεργω υγρο και βγαζει ενα υγρο απο τον κολπο και κλεει μερικες φορες και δειχνει σαν να ποναει...μου ειπε το πιο πιθανον ειναι ψευδοκυηση αφου δεν εχει καθολου φουσκομενη κοιλια και κατα 99% δεν ζευγαροσε..εαν ζευγαροσε μου ειπε θα εχει 1,2 κουταβια στην κοιλια και γιαυτο δεν ειναι φουσκωμενη...
Ωραία. Μπράβο. Και τι σου είπε; Τι κάνατε;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Λες ότι κατουράει πολύ, άρα πίνει πολύ. Βγάζει περίεργο υγρό... Δεν σου φτάνουν αυτά τα συμπτώματα για να την πας άμεσα στο γιατρό;
Πολύ πιθανό να έχει πυομητρα.
 














Donzouan

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2010
649
1
να πάς άμεσα να το παρακολουθήσει ο Κτηνίατρος .

Αν συνεχίσει να βγάζει περίεργα υγρά ( αν παρατηρήσεις , πές μου τι χρώμα έχουν ) πρέπει επειγόντως να την πάς . Για πιθανή κατακράτηση μιλάω , δεδομένου πως μόνο 1 δεν παίζει να γεννήσει .
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf