Μαστεκτομή


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
απαραδεκτο !!!!!!!!!!!!!!! καθε εξαιρεση ογκου στελνετε για βιοψια ,ειναι ο μονος και ορθος τροπος για να γνωριζετε τι ακριβως συμβαινει και ποιες θα ειναι οι επομενες κινησεις σας,οι οποιες ποικιλουν αναλογα με το τι θα δειξει η ιστολογικη ,οσο αναφορα για το "συνηθως ειναι καλοηθης" θα πω τουλαχιστον αυταπαταται ,ευχομαι να εισαι αναμεσα στους τυχερους ,δεν θελω να σε τρομαξω θελω απλα να σε προειδοποιησω οτι οι ογκοι αυτοι δεν ειναι παντα τοσο αθωοι οσο νομιζεις
 




Rooby

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
359
0
απαραδεκτο !!!!!!!!!!!!!!! καθε εξαιρεση ογκου στελνετε για βιοψια ,ειναι ο μονος και ορθος τροπος για να γνωριζετε τι ακριβως συμβαινει και ποιες θα ειναι οι επομενες κινησεις σας,οι οποιες ποικιλουν αναλογα με το τι θα δειξει η ιστολογικη ,οσο αναφορα για το "συνηθως ειναι καλοηθης" θα πω τουλαχιστον αυταπαταται ,ευχομαι να εισαι αναμεσα στους τυχερους ,δεν θελω να σε τρομαξω θελω απλα να σε προειδοποιησω οτι οι ογκοι αυτοι δεν ειναι παντα τοσο αθωοι οσο νομιζεις

Λαμβάνοντας κάποιες παραμέτρους τις οποίες δεν θα αναλύσω ,θα κινηθούμε έτσι .
Τις πληροφορίες ότι συνήθως στα σκυλιά είναι καλοήθης τις έδωσα για λόγους εγκυκλοπεδικούς και όχι ότι αυτό ήταν που πιστεύουμε ακράδαντα ...
Δεν αυταπατάμαι και δεν νομίζω πράγματα .
Ενημερώνω για το τι ακολουθούμε και το τι αποφασίσαμε με τον γιατρό μου που η γνώμη του είναι πιό έγκυρη από οποιουδήποτε .Ενα καλή τύχη θα αρκούσε φίλη μου :)
Να σαι καλα !
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εγώ νομίζω ότι κατανοώ τους λόγους που δεν θα γίνει βιοψία.
Και αν τους κατανοώ σωστά, μάλλον θα συμφωνούσα κι εγώ στο να μην γίνει.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Οι επόμενες επεμβάσεις είναι προκαθορισμένες, ή θα εξαρτηθούν όλα από την πρώτη επέμβαση?
Εννοώ αν η Ρούμπι έχει ταλαιπωρηθεί πολύ, μήπως αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας.
 


Rooby

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
359
0
Οι επόμενες επεμβάσεις είναι προκαθορισμένες, ή θα εξαρτηθούν όλα από την πρώτη επέμβαση?
Εννοώ αν η Ρούμπι έχει ταλαιπωρηθεί πολύ, μήπως αυτό είναι ανασταλτικός παράγοντας.
Οι περισσότεροι μου λένε να μην τις κάνω και γιατί την ταλαιπωρώ ...,λες και εγώ αποφασίζω για το τι πρέπει να γίνει .Δεν γίνεται όμως να μην γίνουν γιατί μπορεί να γυρίσουν σε επιθετικοί καρκίνοι όπως και στον άνθρωπο ,στο άψε σβήσε.Το ότι είναι σε αδένες είναι κάτι σοβαρό που δεν πρέπει να περιμένει .Είναι γερό σκαρί η κουράδα και έχει τραβήξει παααρα πολλά αλλά πιστεύω σε αυτη...
Μου είπε σε 15 μέρες να κάνουμε το επόμενο ,όμως τον φρέναρα λίγο και συμφώνησε ,για να μπορέσει να αναρώσει σωστά ,να κινηθούμε λίγο και να μην φάμε και άλλη νάρκωση τόσο κοντα .Έτσι είπαμε σε ένα μήνα για το επόμενο .Θα ξαναμιλήσουμε όμως .
 


Rooby

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
359
0
Εγώ νομίζω ότι κατανοώ τους λόγους που δεν θα γίνει βιοψία.
Και αν τους κατανοώ σωστά, μάλλον θα συμφωνούσα κι εγώ στο να μην γίνει.
Είναι πολλοί ...