Μαύρα στίγματα στα γεννητικά όργανα


frankidem

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2010
66
0
Εχω ενα γερμανικο ποιμενικο 6 μηνων τις τελευταιες μερες βγαζει στα γεννητικα του οργανα μαυρα στιγματα .Γνωριζει κανεις αν ειναι φυσιολογικο?
 










Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Ειναι σαν κακαδι τα στιγματα η μηπως ειναι απλα χρωματισμος του δερματος? Παρε ενα τηλεφωνο τον γιατρο σου και ρωτα τον μηπως χρειαστει να τον πας!
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Επαναφέρω το θέμα γιατί έβγαλα άκρη με κάποιο άλλο θέμα.

Η μικρή έχει πετάξει μαύρα στίγματα στην κοιλιά της που εκτίνονται από την περιοχή των γεννητικών οργάνων έως και πιο που ξεκινά η τριχοφυία στην κοιλιά... δυστυχως δεν έχω φωτογραφική για να τα βγάλω να σας τα δείξω.

Μοιάζουν πολύ με μικροσκοπικές ελίτσες, τα πασπάτεψα λίγο με το νύχι και δεν εξέχουν από δέρμα, δεν είναι κακαδάκια και γενικά δεν ενοχλήθηκε όταν τα πείραζα, έχω την εντύπωση ότι δεν την ενοχλούν διότι εκεί κάτω γυρίζει μόνο για να γλυφτεί κατά το σύνηθες στην περιοχή των γεν. οργάνων και όχι στην κοιλιά.

Τι μπορεί να είναι ρε παιδιά... πριν πάρω το γιατρό και υστεριάσω!!
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Στην Ανέττα Μιχαήλ στο Καπανδρίτη.... και έχω και καβάτζα έναν από τους τρεις στην κλινική δίπλα από το σπίτι, αλλά εάν δεν πετύχω αυτόν που του έχω εμπιστοσύνη δεν πολύ γουστάρω γιατί ο άλλος την έχει δει έμπορας και θέλει να φορτώνει τονκόσμο με διάφορα...
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Στην Ανέττα Μιχαήλ στο Καπανδρίτη.... και έχω και καβάτζα έναν από τους τρεις στην κλινική δίπλα από το σπίτι, αλλά εάν δεν πετύχω αυτόν που του έχω εμπιστοσύνη δεν πολύ γουστάρω γιατί ο άλλος την έχει δει έμπορας και θέλει να φορτώνει τονκόσμο με διάφορα...
αααα εχουμε εμβολια να κανουμε στην Αννετα κι εμεις!! ποτε θα πας? εγω λεω αυριο!
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Για να σε καθυσυχασω λιγο να σου πω οτι μαλλον δεν ειναι τιποτα. Αλλα για 100% μονο στον κτηνιατρο.
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Θα την πάρω τηλ. και θα δω... αύριο δεν παίζει με τίποτα... έχουμε εκπαίδευση! :)
Εάν μου πει θα τη βουτήξω και θα πάω σήμερα!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εχω την εντυπωση οτι πολλα σκυλια καθως ενηλικιωνονται βγαζουν μαυρα στιγματα στο δερμα εκει στην κοιλια. Δεν ειναι τιποτα αν ειναι τετοια, ειναι απλα χρωματισμος.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Για να σε καθυσυχασω λιγο να σου πω οτι μαλλον δεν ειναι τιποτα. Αλλα για 100% μονο στον κτηνιατρο.
Εχω την εντυπωση οτι πολλα σκυλια καθως ενηλικιωνονται βγαζουν μαυρα στιγματα στο δερμα εκει στην κοιλια. Δεν ειναι τιποτα αν ειναι τετοια, ειναι απλα χρωματισμος.
Σας ευχαριστώ πολύ, εάν δεν ήταν πολλά θα τα πέρναγα απλά για ελίτσες...
 






chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Το Εκλαιράκι είναι μια χαρά... δεν χρειάστηκε να πάμε καν στο γιατρό.
Τα μικρά αυτά μαύρα στίγματα ήταν αποτέλεσμα γλυψίματος και πιθανότατα και ξυσίματος από τη μικρή στην περιοχή της κοιλίτσας της.
Ακρίβώς την επομένη κιόλας από την ημέρα που έγγραψα το θέμα αφού την έκανα ένα καλό μπάνιο ξεκίνησαν να αραιώνουν μέχρι που εξαφανίστηκαν.
Το απίστευτο είναι ότι την ίδια μέρα με τσίμπισε κουνούπι και επειδή με πιάνει τρελή φαγούρα και ξυνόμουν απίστευτα και ασυναίσθητα δημιούργησα τις ίδιες κηλίδες στπ σημείο εκείνο σε άλλο χρώμα (οι δικές μου ήταν μάλλον κοκκινοπές)...!!!

Τέλος καλό όλα καλά... :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.051
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli