Με λενε Φιονα


Enotik

Active Member
22 Σεπτεμβρίου 2015
34
75
Ξέρεις τι κάνει στο σπίτι ένας σκύλος υψηλής ενέργειας, αν απαγορεύονται τα κατσικιάσματα μέχρι τους 18 μήνες;
Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω... με δύο τέτοια σκυλιά.
Καλησπέρα. Από προσωπική εμπειρία, το Κουρτσχααρ που έχω προαναφερει, το άφησα μια μέρα χωρίς βόλτα (δεν είχα χρόνο) κι "έφαγε" το σκυλοσπιτο του :-D
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Δεν ξέρω ακριβώς. Η δικιά μου γαβγιζει πολύ σπάνια. Έχει κι ασυνήθιστη φωνή. Βασικά είδα κι άλλα μπιγκλ που γαβγιζουν, όλα έχουν αυτή τη χαρακτηριστικη φωνή. Είναι κι αστεία :-D
Δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει πολλά μπιγκλάκια αν και τα συμπαθώ ιδιαιτέρως. Ένα πάντως που ήξερα, είχε ένα σκάλωμα με τα μεγαλόσωμα σκυλιά και τους έκανε επίθεση στα πόδια. Ένας γπ τον έτρεμε για να καταλάβεις :LOL:
 


Enotik

Active Member
22 Σεπτεμβρίου 2015
34
75
Δυστυχώς δεν έχω γνωρίσει πολλά μπιγκλάκια αν και τα συμπαθώ ιδιαιτέρως. Ένα πάντως που ήξερα, είχε ένα σκάλωμα με τα μεγαλόσωμα σκυλιά και τους έκανε επίθεση στα πόδια. Ένας γπ τον έτρεμε για να καταλάβεις :LOL:
Η Φιοναρα έχει μανία ένα Ντογκο Αργκεντινο αλλά όχι κακοπροαιρετη. Όποτε το βλέπει το βάζει από κάτω (μάλλον μόνο του ξαπλωνει :-D) και του δαγκώνει τα αυτιά (σε ανεκτο σημείο). Με τα άλλα όλα που γνωρίζει παίζει κανονικά. Υπάρχει ένα κοκονι που την έχει μανία, υπερβολική όμως. Μια μέρα πήγε η Φιονα κοντά να μυρίσει και της άρπαξε την μύτη. Ευτυχώς που τις πρόλαβα. Θα την αρπαζε από το λαιμό μετά να την πνιξει.
Γενικά υπάρχουν σκυλιά με σκαλωματα. Ένα κοκονι πάλι επιτίθεται σε όλα. Μέχρι που μια μέρα επιτέθηκε σε 3 τσομπανοσκυλα και το ξεσκισαν :-( Καημένο
 


Jim8

Member
7 Αυγούστου 2015
6
6
Ένα κοκονι πάλι επιτίθεται σε όλα. Μέχρι που μια μέρα επιτέθηκε σε 3 τσομπανοσκυλα και το ξεσκισαν :-( Καημένο
Έπεσε ηρωικά τουλάχιστον.
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
H απουσία άσκησης είναι εξίσου επικινδύνη με την υπερβολική άσκηση για ένα κουτάβι... Μέτρον άριστον σε όλα!
 


Enotik

Active Member
22 Σεπτεμβρίου 2015
34
75
H απουσία άσκησης είναι εξίσου επικινδύνη με την υπερβολική άσκηση για ένα κουτάβι... Μέτρον άριστον σε όλα!
Καλώς τον. Πες μου περισσότερα για τα μπιγκλ αν μπορείς. Η Φιονα είναι 7.5 κιλά (όχι χοντρή), 4.5 μηνών αλλά είναι κοντουλα. Τελευταία φορά που την μέτρησα ήταν 17 μέχρι τον ώμο. Και δεν καταλαβαίνω από που έχει τόσο βαρος