Μικρές απορίες


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Κατα καιρούς μου ερχονται ερωτησεις που δεν νομιζω οτι τους αξιζει ολοκληρο δικο τους θεμα. Οποτε σκεφτηκα ισως ειναι καλο να υπαρχει ενας χωρος για τετοια ασημαντα θεματα.
Εχω παρατηρησει στις βολτες που ο σκυλος ειναι ελευθερος οτι ξερει που ειναι το νερο. Σε μερη που γνωριζει το κανει απο μνημης. Συμβαινει ομως να ξετρυπωνει το νερο και σε αγνωστα μερη. Εχει γινει αρκετες φορες για να πιστευω οτι ειναι μονο τυχη. Λετε οι σκυλοι να μυριζουν το νερο;
 
  • Like
Reactions: Orilis and Serge


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Εγώ το θεωρώ βέβαιο ότι το μυρίζουν
Επίσης ξετρυπώνει τα μονοπάτια για να περάσουμε μαζί από την άλλη μεριά των βράχων, από όπου μπορώ και εγώ να περάσω!!
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Πιθανότερο είναι να αντιλαμβάνεται την αλλαγή στη μυρωδιά του χώματος κάτω απ' το οποίο περνάει νερό και ακολουθεί το δυνάμωμα της οσμής.
Μπράβο. αυτό εννοώ. Πιο πιθανό είναι να μυρίζουν το βρεγμένο χώμα ή χορτάρι.
 










ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Ιιιιιιιι! Μη δίνεις το παιδί μου Λαβ! Ινκόγκνιτο είπαμε :sneaky:

Εγώ είμαι ευχαριστημένη που της κόβει κ δν μπερδευόμαστε στους στύλους να πάει αυτή από τη μία κ γω από την άλλη! Τα χαρτιά κ το φλυτζάνι τα έκανε για να εντυπωσιάσει τον Κάπο...:notworthy:
 
  • Like
Reactions: lawrence-gr


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
αυτό με τις στροφές το έχουμε εξηγήσει κάπου; Γιατί πριν κοιμηθεί κινείται αριστερόστροφα και πριν κάνει την ανάγκη του κινείται δεξιόστροφα;
 








lakkiotis

Active Member
18 Μαϊου 2015
25
33
37
Χανια-Κρητη
καλησπερα σε ολους πριν καιρο υοθετησα ενα σκυλακο απο τα σκουπιδια που ηταν πεταμενος ειχε 40 πυρετο και τον προλαβαμε με το κτηνιατρο στο τσακ..καναμε θεραπεια..τωρα ειναι μια χαρα ειναι 3 μηνων τον λενε λεων και ειναι πολυ παιχνιδιαρης..η ερωτηση ειναι οτι θα θελα γνωμες για το τη μιξη ειναι και το μεγεθος που μπορει να παρει η φωτο ειναι αυτη....
 

Attachments



Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
καλησπερα σε ολους πριν καιρο υοθετησα ενα σκυλακο απο τα σκουπιδια που ηταν πεταμενος ειχε 40 πυρετο και τον προλαβαμε με το κτηνιατρο στο τσακ..καναμε θεραπεια..τωρα ειναι μια χαρα ειναι 3 μηνων τον λενε λεων και ειναι πολυ παιχνιδιαρης..η ερωτηση ειναι οτι θα θελα γνωμες για το τη μιξη ειναι και το μεγεθος που μπορει να παρει η φωτο ειναι αυτη....
Καλώς ήρθες, καλύτερα άνοιξε ένα δικό σου θέμα για τον σκυλάκο σου, εδώ είναι κάπως άσχετο το ποστ σου. Να μας τον συστήσεις και να τα πούμε αναλυτικά :)
Πάντως στις φωτο μοιάζει για μεγαλύτερος από 3ων μηνών, σου είπε ο γιατρός ότι είναι τόσο? Τα ποδαράκια του φαίνονται ψηλά και τα πατούσια του μεγάλα, αν είναι όντως 3ων μηνών ίσως να ξεπεράσει σε μέγεθος το άλλο σκυλάκι της φωτο. Τώρα από τι μίξεις μπορεί να προέρχεται... ότι και να πούμε μέσα δεν θα πέσουμε! Πάντως είναι κουκλί!
 


lakkiotis

Active Member
18 Μαϊου 2015
25
33
37
Χανια-Κρητη
Καλως σας βρηκα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση Λαρα!!Ναι ο κτηνιατρος ειπε οτι ειναι περιπου 3 με 3,5 μηνων ,αν και γω που ειδα τα δοντακια του δεν τα χει αλλαξει ακομα ολα,εχει τα μωρουδιακα...παντως εχει ψηλα ποδια και χοντρα,μου με επισης οτι μπορει να φτασει τα 18με 25 κιλα..θα ανοιξω θεμα δικο μου ευχαριστω που μου το πες γιατι δεν γνωριζα πως και το εβαλα εδω το αρθρο...χαχα
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Ωρες ωρες ο Ροκυ οταν μυριζει καπου που εχει κατουρησει αλλος σκυλος,πριν σηκωσει ποδι γλυφει το μερος το ξαναμυριζει,δωστου παλι το γλυφει και μεταααααα αποφασιζει να..σκεπασει τα ιχνη του προηγουμενου με τα δικα του...
Αυτο που....δοκιμαζει τη κατουρημενη περιοχη πρωτα,δε το χω καταλαβει..δε το κανει παντα,αλλά αρκετες φορες..
 
  • Like
Reactions: lakkiotis


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ωρες ωρες ο Ροκυ οταν μυριζει καπου που εχει κατουρησει αλλος σκυλος,πριν σηκωσει ποδι γλυφει το μερος το ξαναμυριζει,δωστου παλι το γλυφει και μεταααααα αποφασιζει να..σκεπασει τα ιχνη του προηγουμενου με τα δικα του...
Αυτο που....δοκιμαζει τη κατουρημενη περιοχη πρωτα,δε το χω καταλαβει..δε το κανει παντα,αλλά αρκετες φορες..
Το κάνει κι εμένα. Πολάκις. Υποψιάζομαι, αλλά δεν έχω τρόπο να το τσεκάρω, ότι το κάνει σε ούρα θηλυκής πιθανότατα σε οίστρο. Είναι κάτι στην έκφρασή του και στο τελετουργικό του που μου δίνει αυτή την εντύπωση
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Λες;;;; Δε το χα σκεφτει.....ναι τωρα που το λες για την εκφραση,το κανει τοσο προσηλωμενα,λες και εχει να λυσει το μεγαλυτερο προβλημα και το εξεταζει παααααρα πολυ ωρα πριν προχωρησει στη λυση του!!! :p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.811
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf