Μικρές απορίες


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.551
6.982
Το κάνει κι εμένα.
Εμένα πάντα, σχεδόν πάντα. Έτσι κι αλλιώς είναι από τους τύπους που πάει με τη μουσούδα κολλημένη στο έδαφος. Κι επειδή τον έχω δει live να κατουράει αρσενικό και να πηγαίνει από πίσω του και να κάνει το τελετουργικό του γλυψίματος πριν κατουρήσει κι αυτός (γιατί ναι ναι, υπάρχουν αυτές οι σπάνιες περιπτώσεις που κάνουμε παρέα ΚΑΙ με αρσενικά), δεν πιστεύω ότι είναι μόνο στα θηλυκά.

Τα θηλυκά και πιθανόν με οίστρο έχουν διαφορά σε μας. Αντί για το "μη" - "άντε φτάνει" που συνήθως πιάνει και αποτραβιέται με τη μία (γιατί γενικά δε θέλω να γλύφει κάτω, ποιός ξέρει τι άλλο μπορεί να γλύψει εκτός από σκυλοτσίσα), υπάρχουν σημάδια από τα οποία δεν ξεκολλάει με τίποτα αν δεν τον τραβήξω - πολύ. Τύπου μπαστακώνεται και απλώνει σα χταπόδι τα πόδια για να μην ξεκολλήσει από το σημείο. Και μετά ψάχνει και μυρωδιά σε κάθε βήμα. Οπότε υποθέτω ότι εκεί έχει μυρίσει θηλυκό.
 
  • Like
Reactions: ghelly and Serge


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Ανοιγοκλείνει και το στόμα σαν γευσιγνώστης καμιά φορά; (πόση αηδία πια) Θα έλεγα πως έχει να κανει με τις φερομόνες. Παίρνουν πληροφορίες. Το στόμα γίνεται κάτι σα μικροβιολογικό εργαστήριο. Ελπίζω να μη λέω πολλές μπουρδες και διαβάζει κανένας κτηνίατρος.
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Αυτό με τα ούρα..υπάρχει περίπτωση να παίζει και θέμα κυριαρχίας; Γιατί όταν κάνει τσίσα η Μίλβα, η οποία φαινομενικά είναι ο Α, πάει η Ωντρευ και τα γλείφει με μανία; (αηδία κατάντησα)
 
  • Like
Reactions: ghelly




lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
Αυτο...παιρνουν πληροφοριες χρησιμες για τα χαζοκεφαλα τους.απο εκει κ μετα,τις ζεμπεκιες τις ριχνουν απο ενστικτο για να μην εχει κατι στο σημειο που θα ξαπλωσουν η θα αφησουν τις "περιουσιες" τους!
 
  • Like
Reactions: vas and ChilliJRT


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
K δν έχεις κυνηγόσκυλο! Να πιάσει μυρωδιά ή να ενθουσιαστεί κ να αρχίσει να χτυπάει τα σαγόνια του! Γεύεται την μυρωδιά μου το είχε πει ο κτηνίατρος όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο 1.30 το πρωί... :cool:
 








ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Η αλήθεια είναι ότι τον 1ο χρόνο τον είχα σκοτίσει. Τον ενοχλούσα για το παραμικρό. Αλλά επειδή πάντα μου απαντούσε με υπομονή, δν τον αλλάζω με τπτ. Άρα όντως έξυπνος γιατρούλης. Χτίζει σχέσεις για το μέλλον!
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
545
Χολαργός
Οσα χρονια εχω το Ροκυ μου και του βαζω καθε μηνα Την αμπουλα του,δεν ειχαμε κανενα προβλημα.
Χτες το απογευμα ηρθε παλι η ωρα να του βαλω παλι,και μαλιστα τωρα τελευταια βαζουμε τη vectra,εκανα την εφαρμογη κανονικα,και ,μετα απο λιγο βλεπω σταμπες στο δαπεδο...καταλαβαινω οτι δεν αποροφηθηκε το φαρμακο και χυθηκε κατω...δε καταλαβαινω γιατι...πρωτη φορα γινεται αυτο...και παντα "ανοιγω" το τριχωμα βαζοντας το στο δερμα...
Στην ουσια η μιση αμπουλα χαθηκε...ηταν ξαπλωμενος οταν ειδα τις σταμπες..
Το θεμα ειναι οτι τωρα ειναι ακαλυπτος που δεν εμεινε ολη η ποσοτητα;; να του εβαζα αλλη αμπουλα;; μηπως του πεσει υπερβολικο;;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
δεν ξερω τι ακριβως εκανες προφανως λαδωθηκε η τριχα του κι απο εκει περασε στο πατωμα....
κανε επανάληψη σε 10 μερες ολη τη δοσολογια...
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Οσα χρονια εχω το Ροκυ μου και του βαζω καθε μηνα Την αμπουλα του,δεν ειχαμε κανενα προβλημα.
Χτες το απογευμα ηρθε παλι η ωρα να του βαλω παλι,και μαλιστα τωρα τελευταια βαζουμε τη vectra,εκανα την εφαρμογη κανονικα,και ,μετα απο λιγο βλεπω σταμπες στο δαπεδο...καταλαβαινω οτι δεν αποροφηθηκε το φαρμακο και χυθηκε κατω...δε καταλαβαινω γιατι...πρωτη φορα γινεται αυτο...και παντα "ανοιγω" το τριχωμα βαζοντας το στο δερμα...
Στην ουσια η μιση αμπουλα χαθηκε...ηταν ξαπλωμενος οταν ειδα τις σταμπες..
Το θεμα ειναι οτι τωρα ειναι ακαλυπτος που δεν εμεινε ολη η ποσοτητα;; να του εβαζα αλλη αμπουλα;; μηπως του πεσει υπερβολικο;;

Όλες έχουν κάτι παρόμοιο, αλλά ειδικά η vectra έχει πολύ εύχρηστο στόμιο χωρίς να χρειάζεται να κάνεις άκρη την τρίχα με το χέρι. Εγώ στην μικρή ξεκινάω από τους γοφούς της για να είμαι αντίθετα στην φορά της τρίχας κ πιέζω την αμπούλα ανεβαίνοντας σε ευθεία προς τον σβέρκο. Έτσι το στόμιο κάνει την δουλειά του χωρίς λάθη.
 
  • Like
Reactions: Viviana




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.809
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf