Μοίρα!!! (Ημίαιμο Λαμπραντόρ)


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Φανή να σου ζήσει το μωρούλι, να το χαίρεσαι ! Καλά η κοπέλα σου κυρία όπως πάντα! :love:
Ευχαριστώ πολύ:) όντως δε θα περίμενα τίποτα περισσότερο απο αυτό το πλάσμα είναι Κυρία σε όλα της :love:
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Φανή να σου ζήσει το μωρούλι, να το χαίρεσαι ! Καλά η κοπέλα σου κυρία όπως πάντα! :love:
Ευχαριστώ πολύ:) όντως δε θα περίμενα τίποτα περισσότερο απο αυτό το πλάσμα είναι Κυρία σε όλα της :love:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Πόσο όμορφο να μεγαλώνουν παιδιά έχοντας σκυλί στην οικογένεια!
Να τους χαίρεσαι, να χαίρουν άκρας υγείας και να κάνετε τις πιο ωραίες βόλτες!! :love:
ευχαριστούμε πολύ
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Εχετε παρατηρήσει ότι η Μοίρα σε όλες τις φωτογραφίες είναι πάντα από μία κατευθυνση(σταυροπόδι)....φυσικά γιατί εκει είναι η κουζίνα οπότε περιμένει το μεζέ..ο μικρός στα ποδια μου να θέλει να ανακατέψει και εκείνος!!!Χαμός :ROFLMAO:
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Να μαστε πάλι.....μέσα στο καλοκαίρι μετακομήσαμε(πάλι) και νομίζουμε ότι η Μοιρα είναι πιο ευτυχησμένη!!!
Επιστροφή στη φύση(όπως λέω)!!!
Απο υγεία κάναμε προχθές εξετάσεις γενικές και ερλιχείωση γιατί βρήκαμε τσιμπουρί επάνω της όλα καλά,καλαζάρ σε 1,5 μήνα θα πάμε!
Τώρα με το μικρό θεωρώ ότι τα πάνε καλά,αλλά ωρες ωρες προβληματίζομαι γιατι η Μοίρα γενικά είναι φοβική δε έχει ξεπεράσει καποια πράγματα χρόνια τώρα(ένταση φωνής και αποτομες κινήσεις σπανιότερα),με αποτέλεσμα να την βλέπω ότι ψιλό ανχώνετε ώρες ώρες.
Ο μικρός γενικά δε φωνάζει και ιδικά όταν την πλησιάζει την χαιδευει ήρεμα και άμα κάνει κάτι πιο απότομο με ηρεμία τον διορθώνω...εκείνη το γλύφει και εκείνος γελάει γενικά τα βλέπω μια χαρά.
Απλός μερικές φορές εκεί που κάθεται και την πλησιάζει(συνήθως βάζει τον ποπο του στα ποδια της διπλά) και καλα κάθεται μαζί της αυτή ανασηκώνετε ψιλό ανχωμενη.
Εκει διακριτικά τον απομακρίνω για να μην την στρεσαρω...εμείς πιστεύουμε ότι δε ξερει τι να κάνει και όχι ότι ενοχλήτε αρνητικά γιατί καθώς σηκώνετε ο μικρός τον γλύφει!
Απλά ανχωνομαι μηπως κάνω κάτι λάθος,γενικά η Μοίρα είναι πολύ ηρεμη και ανεκτική στην καθημερινότητα της με τα πάντα(βολική πολύ).

Δε ξέρω αν καταλάβατε τίποτα :LOL::p:p:oops:
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλορίζικο το νέο σπίτι! Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε και να το ζεσταθείτε! Η Μοίρα, απ'οτι κατάλαβα το έχει νιώσει ήδη σπιτικό της ε;
(Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω λέγοντας μια γνώμη για τη σχέση της μέντορος μικρό, αλλά δεν έχω ιδέα, οπότε το αφήνω εντελώς)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν έχω εμπειρία με μωράκια και σκυλάκια ούτε εγώ αλλά από τη περιγραφή δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Καλορίζικο το νέο σπίτι! Εύχομαι να το ευχαριστηθείτε και να το ζεσταθείτε! Η Μοίρα, απ'οτι κατάλαβα το έχει νιώσει ήδη σπιτικό της ε;
(Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω λέγοντας μια γνώμη για τη σχέση της μέντορος μικρό, αλλά δεν έχω ιδέα, οπότε το αφήνω εντελώς)
Ευχαριστούμε πολύ και εσείς το δικό σας....:);)γενικά σε σχέση με την προιγούμενη μετακόμηση 1,5 χρόνο πριν η Μοίρα καμία σχέση!!!Στο προιγούμενο έκανε 2 μέρες να κατουρήσει έδω χαλαρά όλα σαν να ζούσε πάντα!Ενταξει η βολτα της πλέον έχει διαφορά βολτα στη φύση φουλ μυρωδιές άλογα να εξερευνεί όλοι περνάμε πιο καλά στη βόλτα πλέον!


Δεν έχω εμπειρία με μωράκια και σκυλάκια ούτε εγώ αλλά από τη περιγραφή δεν βλέπω κάτι ανησυχητικό
Γενικά και εμείς που τα ζούμε δε θεωρούμε ότι υπάρχει πρόβλημα...αλλά το άνχος της μάνας(και για τα δύο πάει αυτό)δε σταματάει ποτέ!!:p:D
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Καλέ; Στον παράδεισο πήγατε; Διαβάζω φύση, λέω οκ, διαβάζω άλογα κι ομολογώ ότι με τσίμπησε λίγο η ζήλια. Θέλω κι εγωωωωω
 
  • Like
Reactions: Aslan




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Χαχα παράδεισο δε το λες...αλλά έχει άλογα και το βραδυ κατεβαίνουν και τα ελάφια για φαι!!!
Στη Χασιά πήγαμε αν έχεις ακουστά....βεβαια αν και τόσο κοντά με τα Ανω Λιόσια που μεγαλώσαμε σαν παραδεισος μας φαίνεται!!!!!
 






kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
@fani να σου κάνω μια ασχετοσχετική ερώτηση (μπορεί να έχει απαντηθεί σε μία από τις 12 σελίδες που προηγούνται αλλά δεν έχω το χρόνο να τις χαζέψω τώρα, συγγνώμη!). Το θέμα που αναφέρεις στην πρώτη πρωτη σελίδα, με τους διπλούς κυνόδοντες, πώς λύθηκε; Έχει και η δικιά μου (6,5 μηνων, ομοίως ημίαιμο λαμπραντορ, αλλά σε καμία περίπτωση κατά 90% :p ). Μου είπε ο γιατρός πως θα πρέπει να τους βγάλουμε αν δεν φύγουν ως τους 8-9 μήνες!
(να σου ζήσουν παιδί και σκυλί! :) )
 
  • Like
Reactions: GRDANE


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
@fani να σου κάνω μια ασχετοσχετική ερώτηση (μπορεί να έχει απαντηθεί σε μία από τις 12 σελίδες που προηγούνται αλλά δεν έχω το χρόνο να τις χαζέψω τώρα, συγγνώμη!). Το θέμα που αναφέρεις στην πρώτη πρωτη σελίδα, με τους διπλούς κυνόδοντες, πώς λύθηκε; Έχει και η δικιά μου (6,5 μηνων, ομοίως ημίαιμο λαμπραντορ, αλλά σε καμία περίπτωση κατά 90% :p ). Μου είπε ο γιατρός πως θα πρέπει να τους βγάλουμε αν δεν φύγουν ως τους 8-9 μήνες!
(να σου ζήσουν παιδί και σκυλί! :) )
Επεσαν μόνοι τους...παιζαμε πολύ με κόμπο και μπαλάκια και έτσι απλά εφυγαν χωρις να πάρω χαμπάρι!!
Σε ευχαριστώ πολύ
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Δεν υπάρχει ομορφότερο πράγμα από ένα παιδί να μεγαλώνει με έναν σκύλο δίπλα του. Από όλες τις απόψεις.
Να σου ζήσουν Φανή και πάντα να χαίρεστε τέτοιες στιγμές! :love:
Και καλορίζικος ο νέος παράδεισος!(y)
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Δεν υπάρχει ομορφότερο πράγμα από ένα παιδί να μεγαλώνει με έναν σκύλο δίπλα του. Από όλες τις απόψεις.
Να σου ζήσουν Φανή και πάντα να χαίρεστε τέτοιες στιγμές! :love:
Και καλορίζικος ο νέος παράδεισος!(y)
Σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι τα δικά σου κουκλιά :)
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.808
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf