Μπάνιο


Μόρα

Member
27 Μαρτίου 2012
5
0
Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούρια στην παρέα σας και χαίρομαι πολύ που ανακάλυψα αυτό το φόρουμ. Όπως φαντάζεστε έχω και εγώ σκυλάκι. Το υιοθέτησα πρόσφατα, πριν 2 βδομάδες και φιλοξενώ το αδελφάκι του. J


Τον τελευταίο καιρό εγώ και ο φίλος μου φιλοξενούμε σκυλάκια από διάφορα καταφύγια. Αν και είχα παλιά σκυλάκια, δεν γνωρίζω αρκετά για την φροντίδα τους, την εκπαίδευση τους κλπ. Και για αυτό κατά καιρούς θα χρειάζομαι την βοήθεια του φόρουμ.
Χτες μας φέρανε ένα σκυλάκι από το καταφύγιο. Γέννησε πριν 6 μέρες και από τα 5 μωράκια της έμεινε το 1 λόγω των άθλιων συνθηκών.


Σήμερα όταν μπήκα στο δωμάτιο για να το καθαρίσω βρόμαγε πολύ άσχημα, ακόμα και μετά το καθάρισμα και βασικά νομίζω πως είναι η σκυλίτσα που βρομάει μιας και στο συγκεκριμένο καταφύγιο ζούν κυριολεκτικά μέσα στα σκατά.

Μπορώ να την κάνω μπάνιο λίγες μέρες μετά την γέννα ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα?
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Καλως ηρθες!
Και βεβαια να την κανεις μπανιο.. με χλιαρο νερακι και στεγνωσε τη καλα μετα.
 


Μόρα

Member
27 Μαρτίου 2012
5
0
καλώς σας βρήκα! :D
α τέλεια!
λες να 'ναι καλυτερα να περιμενω και αλλες μερες μεχρι να μας συνηθίσει και άλλο? Μάλλον την κακομεταχειρίζονταν και είναι υπερβολικά φοβισμένη.. σήμερα είναι η δεύτερη μέρα που την έχουμε.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Μπορεις να κανεις και κατι αλλο για να μη τη βαλεις αμεσως στα "βαθια" αν δε θελεις. Με βρεγμενη πετσετουλα και μυλοξυδο της καθαριζεις το τριχωμα. Με εσας πως ειναι? Νιωθει καθολου ανετα? Σας πλησιαζει? Κανει χαρες?
 


Μόρα

Member
27 Μαρτίου 2012
5
0
Μπορεις να κανεις και κατι αλλο για να μη τη βαλεις αμεσως στα "βαθια" αν δε θελεις. Με βρεγμενη πετσετουλα και μυλοξυδο της καθαριζεις το τριχωμα. Με εσας πως ειναι? Νιωθει καθολου ανετα? Σας πλησιαζει? Κανει χαρες?
Μάλλον αυτό θα κάνω για αρχή. :)
μπα..τιποτα.. ειναι πολυ φοβισμενη.
Χθες όταν μας την έφεραν ήταν κουλουριασμένη στο κρεβατάκι της και έκρυβε το προσωπάκι της. Όταν την άγγιζα την ένιωθα να ανασαίνει γρήγορα και να τρέμει. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα γιατί δεν κρύβει το πρόσωπο της και με κοίταξε και στο πρόσωπο 2 3 φορές. Υπάρχει βελτίωση αλλά και πολύς δρόμος για να γίνει καλά. Όπως καταλαβαίνεις βρίσκεται σε χάλια ψυχολογική κατάσταση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981