Μπήκε στη Ζωή μου Βιαστικά !


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
εισαι κακος,πολυ κακος.
Τάσο μου, παραβιάζεις ανοικτές θύρες! Ναι είμαι κακός, ενίοτε πολύ κακός, με αυτούς που το αξίζουν! Το έχω γράψει και σε ποστ μου άλλωστε, στο παρελθόν! :oops:
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Δεν είναι απόλυτα αυτά. Εξαρτάται από το μέγεθος του σκύλου πάντα.
Όσο για τον όγκο που έγραψα, μυική ανάπτυξη εννοούσα όχι πάχος...
Αγαπητή Kyveli, κατά 95% είναι σωστά. Λίγες εξαιρέσεις, επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Για το τελευταίο, φυσικά, αστείο ήταν!;)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Αγαπητή Kyveli, κατά 95% είναι σωστά. Λίγες εξαιρέσεις, επιβεβαιώνουν τον κανόνα.
Για το τελευταίο, φυσικά, αστείο ήταν!;)
Δηλαδή έχουν ίδιους ρυθμούς ανάπτυξης ένα γιόρκι με ένα κάνε κόρσο;
Aυτό εννοούσα.
Κατά τα άλλα δεν διαφωνούμε κάπου :)
Αστείο ήταν έτσι; Γιατί έχω μια ευαισθησία με το θέμα! Οι άσχετοι τον λένε χοντρό επειδή έχει κεφάλα και είναι μυώδης και εκνευρίζομαι: p
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Βρε l.Kyveli, ευαισθησία με το Βασιλιά που είναι ένα από τα πιο φιτ λαμπ που κυκλοφορουν?
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
ρωτα ότι θες , και μην απολογείσαι για τίποτα.
και τώρα αν αρχίσουμε εμεις να τσακωνόμαστε και να φτύνουμε τα ξίδια μας όπου βρούμε - πρόβλημά ΜΑΣ.
Γιάννη ρώτα φίλε μου, ρώτα ό,τι θέλεις. Θα βρείς και τις απαντήσεις, που θα σου λύνουν τις απορίες.

Οχι, δεν είναι πρόβλημα μας, σε ένα Forum, να φτύνουμε οτιδήποτε, σε οποιονδήποτε!
Δυστυχώς έτσι βρήκα και εγώ τα πράγματα όταν μπήκα. Και η συμπεριφορά μου λογικά πλέον, είναι καθαρά αμυντική!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
εισαι κακος,πολυ κακος.


παρτο γενικα,δεν απανταω σε εσενα αλλα με αφορμη το ποστ σου.
ποιον εννοεις να ξαναγραψει;εχει μια διαφορα.
αν εννοεις τα νεα μελη που ερχοντε και φευγουν αν δουμε ολοι (οχι με επιλεκτικη αναγνωση)οτι το κουταβι θα αρρωστησει,οτι θα εχει θεματα κλπ τετοια ομορφα πραγματακια.
ειναι λες και περιμενουν το νεο μελλος να βγαλουν τα αποθημενα τους και την εξυπναδα τους,τον ξερολισμο τους και την εμπειρια τους και η ειρωνια ειναι οτι τα κανουν συνηθως οσοι εχουν αγορασει σκυλο απο ΒΥΒ.
δεν μας χ...ε ρε νταλαρες μπηκατε στο φορουμ και γινατε εξπερ σε 2 μηνες την ωρα που αλλοι τρωνε χρονια σε εκπαιδευτηρια και τριβη με σκυλους.
αλλα ναι εσεις εδω μπηκατε και μαθατε την αληθεια και το σωστο (αχ πουλακια μου και να σας πετυχει κανεις οταν θα εχετε αγορασει και τον δευτερο σκυλο απο ΒΥΒ)...μηπως να ειναι και λογος που δεν γραφουν και αλλοι συλβοσκυλο;;

δεν εχεις δει ασχημες λεξουλες η ειρωνια;
ευχες για αρρωστιες στο κουταβι;
διαγνωσεις προβληματων σαν μεγαλομεντιουμ που ειναι.

εχω δει παλιοτερα θεματα νεων στο φορουμ εμ το ιδιο λαθος,κανεις δεν ειχε τετοια αντιμετοπιση.τοτε γραφαν ομως ισως περισσοτεροι,χμμμ γιατι αραγε;;;για σκεψου.

να σου κανω και μια ερωτηση.
γιατι να γραψουν αλλα μελη που θα επρεπε να γραφουν οταν ειμαστε ολοι μας ειδικοι σε εκπαιδευσεις,μεγαλωμα,αγορα και ολα αυτα;;δες ημερομηνια εγγραφης και αυτος ξερει καλυτερα τι κ αν ο αλλος ειναι εκπαιδευτης,εκτροφεας κλπ..ο παλιος ειναι αλλιως ρεεεεεεε
αν και παιρνεις αφορμη απο μια γενικη μου παρατηρηση και την εκανες συγκεκριμενη να σου απαντησω πιο συγκεκριμενα και εγω.
Πολλά μέλη εχουν αποκτησει σκυλο απο λάθος πηγες. Γενικά πολλοί ιδιοκτήτες σκύλων έχουν κανει τετοιες κινησεις εν αγνοία τους, απο τη στιγμή όμως που αναγνωρίσουν το λάθος τους και δεν το κάνουν και δευτερη φορά στη σειρά, αφου ενημερωθουν απο εδω ή απο οπουδηποτε αλλού, τότε θεωρώ ότι έχει μπει ένα λιθαράκι στο μέλλον της κυνοφιλίας.
Αυτός πρέπει να είναι βασικός σκοπός μας, είτε είμαστε νέα μέλη είτε είμαστε παλιά.
Η χρονολογία εγγραφής και τα μηνυματα και λάικ στο φόρουμ , για μένα προσωπικά δεν έχουν καμία σημασία, παρα μόνο τα λόγια και οι πράξεις των μελών.
Πάντως , το αν καποιος ειναι 2 μηνες στο φόρουμ δεν θα έπρεπε σε καμια περίπτωση να αποτελει κριτήριο για την βαρυτητα των λόγων του γιατι οι εμπειρίες και οι γνώσεις του μπορεί να ειναι ανεκτίμητες.
Και ντουλη συμφωνω μαζί σου στο προηγουμενο σου μηνυμα, στο γενικό πλαίσιο πιστευω ότι ο τρόπος αντιμετώπισης ενδεχεται να απομακρύνει κάποιον. Προσωπικά όμως μιλώντας ο λόγος που εγω απομακρύνθηκα απο το φόρουμ, είναι αυτος που αναφέρω.
Και λυπάμαι για τα οφφ μου, δεν θα υπάρξουν άλλα.
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
Δηλαδή έχουν ίδιους ρυθμούς ανάπτυξης ένα γιόρκι με ένα κάνε κόρσο;
Aυτό εννοούσα.
Κατά τα άλλα δεν διαφωνούμε κάπου :)
Αστείο ήταν έτσι; Γιατί έχω μια ευαισθησία με το θέμα! Οι άσχετοι τον λένε χοντρό επειδή έχει κεφάλα και είναι μυώδης και εκνευρίζομαι: p
Ναι Κυβέλη μου, έχουν τον ίδιο ρυθμό ανάπτυξης ΧΡΟΝΙΚΑ, αλλά στα μέτρα της κάθε ράτσας!!
Δεν ήξερα την ευαισθησία σου, αλλά ήταν καθαρά αστείο!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


geozac

Well-Known Member
26 Μαϊου 2014
58
143
Και ντουλη συμφωνω μαζί σου στο προηγουμενο σου μηνυμα, στο γενικό πλαίσιο πιστευω ότι ο τρόπος αντιμετώπισης ενδεχεται να απομακρύνει κάποιον.
Συμφωνώ και επαυξάνω,η διάθεση που βλέπω και το κλίμα είναι καλό, ο τρόπος είναι που θέλει κατα την άποψη μου περισσότερη θετική εκπαίδευση.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
αν και παιρνεις αφορμη απο μια γενικη μου παρατηρηση και την εκανες συγκεκριμενη να σου απαντησω πιο συγκεκριμενα και εγω.
Πολλά μέλη εχουν αποκτησει σκυλο απο λάθος πηγες. Γενικά πολλοί ιδιοκτήτες σκύλων έχουν κανει τετοιες κινησεις εν αγνοία τους, απο τη στιγμή όμως που αναγνωρίσουν το λάθος τους και δεν το κάνουν και δευτερη φορά στη σειρά, αφου ενημερωθουν απο εδω ή απο οπουδηποτε αλλού, τότε θεωρώ ότι έχει μπει ένα λιθαράκι στο μέλλον της κυνοφιλίας.
Αυτός πρέπει να είναι βασικός σκοπός μας, είτε είμαστε νέα μέλη είτε είμαστε παλιά.
Η χρονολογία εγγραφής και τα μηνυματα και λάικ στο φόρουμ , για μένα προσωπικά δεν έχουν καμία σημασία, παρα μόνο τα λόγια και οι πράξεις των μελών.
Πάντως , το αν καποιος ειναι 2 μηνες στο φόρουμ δεν θα έπρεπε σε καμια περίπτωση να αποτελει κριτήριο για την βαρυτητα των λόγων του γιατι οι εμπειρίες και οι γνώσεις του μπορεί να ειναι ανεκτίμητες.
Και ντουλη συμφωνω μαζί σου στο προηγουμενο σου μηνυμα, στο γενικό πλαίσιο πιστευω ότι ο τρόπος αντιμετώπισης ενδεχεται να απομακρύνει κάποιον. Προσωπικά όμως μιλώντας ο λόγος που εγω απομακρύνθηκα απο το φόρουμ, είναι αυτος που αναφέρω.
Και λυπάμαι για τα οφφ μου, δεν θα υπάρξουν άλλα.
οποτε καταλαβενεις τι θελω να πω.
εδω πολοι γνωστοι αγνωστοι ειναι για να βγαλουν τα σοψυχα τους και να κανουν γκρουπ θεραπυ που λεει και ο ντουλης...ναι ναι τωρα κανω και εγω.

οπως σωστα ειπε και ο φκεοζακ θελουν πολυ θετικη εκπαιδευση ακομα με τον πνιχτη να εχει παντα τεντομενο λουρι πισω του.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Και ντουλη συμφωνω μαζί σου στο προηγουμενο σου μηνυμα, στο γενικό πλαίσιο πιστευω ότι ο τρόπος αντιμετώπισης ενδεχεται να απομακρύνει κάποιον. Προσωπικά όμως μιλώντας ο λόγος που εγω απομακρύνθηκα απο το φόρουμ, είναι αυτος που αναφέρω.
Συμφωνώ απόλυτα με το ποστ σου.
Δεν κατάλαβα όμως το σημείο που έκανα quote. Ποιός ειναι ο λόγος που απομακρύνθηκες;
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και για να συνεχισω το ον τοπικ...


Καλως ηρθες Γιαννη στο φορουμ. Διαβασε πολυ προσεχτικα ολα τα ποστ που σε αφορουν (ακομα και αυτα που σου φαινονται σκληρα) και εχε υποψη σου οτι αυτο το πλασμα εξαρταται αποκλειστικα απο σενα. Δεν εχεις περιθωρια αλλων λαθων, κανε οτι μπορεις να εχει μια καλη ζωη.
 




ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
στην δευτερη (και τρίτη) φωτό :
"είσαι να κλέψουμε τις καλτσες απ τα άπλυτα ?":sneaky:
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
στην δευτερη (και τρίτη) φωτό :
"είσαι να κλέψουμε τις καλτσες απ τα άπλυτα ?":sneaky:
Βασικά είναι ανάποδα βαλμένες οι φώτο. Στην πρώτη (αυτή που έχει μπει δεύτερη) το έπιασες ακριβώς. Στη δευτερη (που έχει μπει πρώτη) λέει "Καλά, βολεύτηκα και με μπλουζάκι"
 
  • Like
Reactions: ioanna a