Νέα επίθεση Ροτβάιλερ


akita78

Member
22 Δεκεμβρίου 2008
12
12
http://www.ekriti.gr/kriti-lasithi/...mata-sto-kefali#sthash.aWzmeeYh.qamghuGV.dpbs

Στην Παιδοχειρουργική Κλινική του ΠΑΓΝΗ, νοσηλεύεται το 20 μηνών κοριτσάκι, το οποίο δέχθηκε επίθεση από ροτβάιλερ στο σπίτι του, στον 'Αγιο Νικόλαο, περίπου στις 8.00 το βράδυ της Κυριακής. Το παιδί μεταφέρθηκε αρχικά στο νοσοκομείο του Αγίου Νικολάου όμως τα τραύματά του, στην πλειοψηφία τους στο κεφάλι, έκριναν επιτακτική τη μεταφορά του στο Ηράκλειο.
 






kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Για την ιστορία πάντως να ξέρετε έχω κι εγώ ανάλογη φώτο της Ντόντο μου, με τα δόντια και τα σάλια και τα αυτιά έτσι!!! Καθημερινά αυτή την όψη έχει όταν κυνηγάει το μπαλάκι στο πάρκο.
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Λέω να πάρω κι εγώ ένα ροτβάιλερ, έχουν γίνει πολύ της μόδας. Άσχετα που δεν έχω εμπειρία με μεγαλόσωμα σκυλιά...
 
  • Like
Reactions: noni_papa


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Λέω να πάρω κι εγώ ένα ροτβάιλερ, έχουν γίνει πολύ της μόδας. Άσχετα που δεν έχω εμπειρία με μεγαλόσωμα σκυλιά...
Μην παραλειψεις να το εχεις ελευθερο και αφου κανει κατι να πεις "πρωτη φορα το κανει,δεν εχει ξανατυχει ποτε κατι τετοιο" :mad: (αφορμη απο το σχολιο σου,δεν παει σε σενα :D )
 
  • Like
Reactions: Tri


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Πολύ κατατοπιστικό το άρθρο. Κάτω από ποιες συνθήκες έγινε; Τι πειρά είχαν από σκυλιά; Τι εκπαίδευση πέρασε (αν πέρασε); Και κυρίως οι γονείς άφηναν μόνο του το βρέφος με το σκύλο;;;

(Μα τι ωραία που έχουν βάλει τη φυλή με έντονα γράμματα....μη τυχόν και δεν το δούμε...προς Θεού :mad::mad::mad::mad: )
 
  • Like
Reactions: Tri


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δεν φαίνεται να εχει σημασία ρι εγινε...αρκει η ρατσα να είναι γραμμένη με bold...

Εγω παντως καταθετω οτι ημασταν το σαββατο με το μωρο σε σπιτι με εναν γερμανικο κ ενα Ροτβαιλερ χωρις φοβο κ χωρις πάθος με τη παρουσια μας κ του φροντιστη τους κ πολυ ωραια περασαμε!!
Το Ροτβαιλερ εγλυφε πατουσακι!! Με ενα σλουρπ επιανε ολοκληρη τη μπέμπα

Υγ @noni_papa μαζι γράφαμε
 




Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Μην παραλειψεις να το εχεις ελευθερο και αφου κανει κατι να πεις "πρωτη φορα το κανει,δεν εχει ξανατυχει ποτε κατι τετοιο" :mad: (αφορμη απο το σχολιο σου,δεν παει σε σενα :D )
Εννοείται! Και θα πηγαίνουμε παρέα κάθε μέρα να κυνηγάμε Pokemon.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.640
7.749
Σημασία πια δεν έχει η είδηση αλλά να είναι πιασάρικη. Αυτοί είναι ικανοί να εκπαιδεύσουν ροτ να κυνηγάνε παιδάκια και να τα αμολήσουν σε παιδική χαρά με τον ρεπόρτερ έτοιμο.
Είναι αηδία δυστυχώς και την πληρώνουν τα ζώα. Πάνω από όλα και πρώτα από όλα τα αδέσποτα. Ροτ ή μη.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αγορασμενο κ ενηλικο πριν λίγες μέρες κ να παιζει άνετα με το παιδι;;;πριν προλάβεις να το μάθεις κ σε μαθει καλα καλα;;;

Στη διαρκεια της βολτας στα καλα καθούμενα;;;

Πολλες τρυπες η ιστορια...

Ευχομαι τα καλυτερα για το μωρο

Το σκυλι που βρίσκεται τωρα;;;
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Aς αποφασισουν τελικα που εγινε η επιθεση....μεσα στο σπιτι βραδυ Κυριακης η κατα την διαρκεια της βολτας?

Δεν υπαρχει.....στα καλα καθουμενα!
Υπαρχουν σημαδια,τα οποια η δεν καταλαβαινουμε η δεν τους δινουμε την πρεπουσα σημασια.

Ενα μωρο σοβαρα τραυματισμενο και ενα σκυλι ενα βημα πριν το θανατο!
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Ε όχι και να θανατωθεί ο σκύλος!! Δηλαδή εδώ μόνο ο σκύλος φταίει; Οι γονείς που αφήσαν ένα νεοφερμένο ΕΝΗΛΙΚΟ σκύλο μαζί με παιδί δεν φταίνε;;;

Το είχαν λέει 10 μέρες. Ουάου φοβερό διάστημα κατά το οποίο μπορείς να μάθεις τέλεια το σκύλο σου (νοτ!!). Δεν περίμεναν να του επιτεθεί...Γιατί, το ήξεραν και από χτες το σκύλο;; Πώς εμπιστεύεσαι ένα σκύλο, ενήλικο, αγορασμένο από που άραγε και με τι βιώματα;;;, με ένα παιδάκι; Και ναι ένας σκύλος δεν επιτίθεται ποτέ στα καλά καθούμενα επειδή έτσι του τη βάρεσε..Και σίγουρα θα υπήρξαν και σημάδια, από ένα χαμήλωμα αυτιών μέχρι μια πιο παγερή στάση, σημάδια όμως που αν δεν έχεις ασχοληθεί γενικά και αν δεν έχεις μάθει το σκύλο ΣΟΥ ειδικά, δεν τα ξεχωρίζεις...Οπότε τι κάνεις; Δεν τον αφήνεις ακόμα μόνο του μέχρι να τον μάθεις...Το παιδάκι να γίνει καλά, και μακάρι να μην έχουμε και άλλη θανάτωση σκύλου εξαιτίας της αμάθειας ορισμένων ανθρώπων...
 






yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Απο τη μια,οι πωλησεις "ετοιμων προς χρηση" σκυλων απο μη σοβαρα ατομα.
Απο την αλλη,ανθρωποι που θελουν να παρουν ενα σκυλο που μαμει και δερνει,χωρις την παραμικρη ασχολια απο μεριας τους.

Και δεν σκεφτονται καν πως θα "κουμπωσει" αυτο το πλασμα στη ζωη τους.
Τι νομιζουν?Οτι θα μπει στον αυτοματο και ολα καλα?
Αυτο το ζωο μπορει να μην ειχε ακουσει καν παιδικη φωνη...
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Αυτό το ζώο μπορεί να είχε φάει και ξύλο πριν για να γίνει σκύλος που "μαμεί και δέρνει". Τι τα ψάχνεις; Δυστυχώς και αυτό το βαρέλι δεν θα έχει πάτο. Και δεν έχει να κάνει με τη ράτσα έχει να κάνει με τους βλάκες που θέλουν για λάθος λογους να την έχουν. Και τα ροτ να εξαφανίσουν, τη θεση τους θα πάρουν τα ντόπερμαν κοκ. Όσο συνεχίζουν να υπάρχουν ακατάλληλοι αγοραστές θα συνεχίσουμε να διαβάζουμε για αυτά τα περιστατικά και στο τέλος να την πληρώνουν αυτοί που δεν φταίνε: τα παιδιά και ο σκύλος.