Νέο Μέλος, απορία για ράτσα...


iusefree

Member
11 Απριλίου 2016
5
16
54
καλημέρα σας,

βρήκαμε το σκυλάκι στις φωτό παρατημένο να περιφέρεται σε βουνό στην Ανάβυσσο, χωρίς κάποιο κολάρο ή tag και αποφασίσαμε να το φροντίσουμε και να υιοθετήσουμε. Μήπως κάποιο μέλος γνωρίζει τι ράτσα είναι και πόσο χρονών μπορεί να είναι; Η ηλικία πιστεύω είναι γύρω στον 1 χρόνο;

ευχαριστώ και καλημέρα.
 

Attachments



mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Μπράβο σας για την περίθαλψη και υιοθεσία του (y)
Σε γιατρό πήγατε, ή όχι ακόμη;
Πρέπει να πάτε άμεσα, να ελέγξετε μήπως έχει microchip.
 
  • Like
Reactions: elverg


iusefree

Member
11 Απριλίου 2016
5
16
54
καλημέρα,

σε γιατρό θα πάμε αυτή τη βδομάδα για εμβόλια και να δει αν έχει καλή υγεία το σκυλάκι. Με μια ματιά φαίνεται πολύ καθαρό, τα δοντάκια του επίσης πολύ καθαρά όπως και το τρίχωμα. Πολύ φιλικό και παιχνιδιάρικο από τη πρώτη στιγμή.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
καλημέρα σας,

βρήκαμε το σκυλάκι στις φωτό παρατημένο να περιφέρεται σε βουνό στην Ανάβυσσο, χωρίς κάποιο κολάρο ή tag και αποφασίσαμε να το φροντίσουμε και να υιοθετήσουμε. Μήπως κάποιο μέλος γνωρίζει τι ράτσα είναι και πόσο χρονών μπορεί να είναι; Η ηλικία πιστεύω είναι γύρω στον 1 χρόνο;

ευχαριστώ και καλημέρα.
Είναι πολύ ωραίο, εγώ θα έλεγα ότι είναι ο Yπέροχος Aφτιάς Ανατολικής Αττικής ;)
Μπράβο σας!!!!!
 


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
καλημέρα,

σε γιατρό θα πάμε αυτή τη βδομάδα για εμβόλια και να δει αν έχει καλή υγεία το σκυλάκι. Με μια ματιά φαίνεται πολύ καθαρό, τα δοντάκια του επίσης πολύ καθαρά όπως και το τρίχωμα. Πολύ φιλικό και παιχνιδιάρικο από τη πρώτη στιγμή.
Συγχαρητήρια για την ιοθεσια,ειναι κούκλος..
 


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Αν και δεν ξέρω να σου απαντήσω, μπράβο σου γι' αυτή σου την ενέργεια. :)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Και; Που σου έκανε τώρα αυτό, διαφορά;
Οφείλω επίσης να επαναλάβω, τον έλεγχό του για microchip. Μπορεί, κάποιος να το ψάχνει.
 
  • Like
Reactions: Orilis and d-friend


iusefree

Member
11 Απριλίου 2016
5
16
54
Δεν έχω κόλλημα να μάθω τη ράτσα του για να περηφανεύομαι η ξέρω γω. Δες το σαν να ρωτάς κάποιον τουρίστα από ποια χώρα είναι. Μέσα στη βδομάδα θα πάει κτηνίατρο και θα ξέρουμε αν έχει τσιπ η όχι.

ευχαριστώ
 








Iwanna-hrw

Member
7 Απριλίου 2016
8
1
25
Καλησπέρα...κάτι άσχετο θέλω να μου πει κάποιος π έχει ντογκο αργκεντινο είναι ήρεμα όταν ζουν σε σπίτι μέσα...έγινε αυτό το περιστατικό και όλοι μ λένε να το δώσω...με έχει τρομάξει αυτό το θέμα δεν ξέρω..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3