Ξεκινήσαμε σήμερα φυσιοθεραπεία!




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Με το καλό να ολοκληρωθούν οι φυσιοθεραπείες και να απολαύσει γρήγορα τις βόλτες με μπαλάκι!!!
 
  • Like
Reactions: Berna








Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
5 μήνες απ' την εγχείρηση και 6 μέρες φυσιοθεραπείας. Χθες έβλεπα κάποια βίντεο στο YouTube πόσο καλά περπατάνε και τρέχουνε (!) σκυλιά 5 μήνες απ' την εγχείρηση, και στεναχωρέθηκα λίγο :( Ο Κούκης κουτσαίνει ακόμα, ειδικά αν περπατάει γρήγορα, και μπορεί να τρέχει μόνο στα τρία :( Ισως είναι νωρίς ακόμα αλλά δεν βλέπω κάποια διαφορά με τη φυσιοθεραπεία. Και το κακό είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να τον βοηθήσω. Εχουμε ακόμα μήνες μπροστά μας για να ζεστάνει λίγο ο καιρός και να ξαναδουλέψει το συντριβάνι...

 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.641
7.750
Παίζει ρόλο και η δουλειά που έγινε κατά την εγχείρηση. Επίσης η φυσική κατάσταση του σκυλου όταν έγινε η εγχείρηση.
Πριν λίγο καιρό ήμουν στο Βλαχόπουλο και είδα μαλινουά εγχειρισμένο με ΤΤΑ όπως ο σκύλος μου..10 μέρες μετά την επέμβαση ο σκύλος πετούσε..αστυνομικός σκύλος όμως , καραγυμνασμένος.
Ο Κούκης σίγουρα ήταν σε πολύ καλή φυσική κατάσταση αλλά δεν γνωρίζουμε τα σκυλιά του βίντεο. Και βέβαια τη δουλειά του γιατρού.
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Αυτό το Σάββατο τελειώνουμε τον πρώτο κύκλο φυσιοθεραπείας. Μετά 2-3 εβδομάδες θα κάνουμε μόνο ασκήσεις (να λιώσουν και τα χιόνια τα ρημάδια) και ξεκινάμε πάλι. Για την ώρα όλα είναι υπό έλεγχο, κουτσαίνει ακόμα όταν περπατάει γρήγορα αλλά η άρθροση άρχισε να "δένει".

Την περασμένη Κυριακή πήγαμε και μεγαλύτερη βόλτα στο δασάκι μας και όλα πήγαν μια χαρά. :)

Φτου φτου μη ματιάξω..

 








filefi

Well-Known Member
21 Ιουνίου 2015
99
198
47
Καβαλα
Ό,τι καλύτερο εύχομαι για τον Κούκη!Να σταθεί γερά στα πόδια του και να τρέχει για πολλά πολλά χρόνια ακόμα!Σας το οφείλει η τύχη και στους δυο!:)
 
  • Like
Reactions: Berna








Ektorakos<3

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2015
84
78
Σημερινό βιντεάκι. Φτου φτου μη ματιάξω, είμαι ευχαριστημένη με την πρόοδο. Εχουμε δρόμο ακόμα αλλά επιτέλους να δω να έχει μιωθεί το κούτσα-κούτσα.

Μπράβο σας. Εύχομαι να έχετε μια γρήγορη ανάρρωση.:) Είναι πολύ γλυκός ο κουκι.
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
6 μήνες απ' την εγχείρηση, βιντεάκι


Τη Δευτέρα ξεκινήσαμε το δεύτερο κύκλο φυσιοθεραπειών. Μου φαίνεται πως περπατάει αρκετά καλύτερα και πως η φυσιοθεραπεία έχει βοηθήσει πολύ. Εχουμε ακόμα αρκετή δουλειά να επαναφέρουμε τη μυική μάζα αλλά μια χαρά μας βλέπω...