Ξεκινήσαμε σήμερα φυσιοθεραπεία!




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Φορτίζουμε τις μπαταρίες



Την Παρασκευή τελειώνουμε το δεύτερο κύκλο φυσιοθεραπειών (κι όλας;; ), και κάνουμε διάλλειμα 3-4 εβδομάδες, δηλαδή ξαναξεκινάμε τον Απρίλιο περίπου.

Και μερικές φωτό από βόλτα









 








kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Μπράβο για τη πρόοδο και την προσπάθεια που κάνετε και οι δυο σας!
Έχω μια ερώτηση: είναι λογικό να κάνετε αυτή την άσκηση στο πλακάκι? Εννοώ είναι εξειδικευμένος χώρος για φυσιοθεραπεία, δεν θα έπρεπε να έχει κάτω τάπητα ή κάτι??? (προς Θεού δεν το παίζω ειδική)
 
  • Like
Reactions: Berna


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Μπράβο για τη πρόοδο και την προσπάθεια που κάνετε και οι δυο σας!
Έχω μια ερώτηση: είναι λογικό να κάνετε αυτή την άσκηση στο πλακάκι? Εννοώ είναι εξειδικευμένος χώρος για φυσιοθεραπεία, δεν θα έπρεπε να έχει κάτω τάπητα ή κάτι??? (προς Θεού δεν το παίζω ειδική)
Δεν είμαι κτηνίατρος :) Πάντως τα πλακάκια στην κτηνιατρική σχολή γλειστράνε περισσότερο απ' αυτά που βλέπεις. Του φεύγει λίγο το πόδι όταν κάθεται (επειδή η "άρθροση" δεν έχει δέσει ακόμα όσο θα έπρεπε) αλλά εκτός απ' αυτό δεν έχω δει κάποιο σοβαρό πρόβλημα.
 
  • Like
Reactions: kosmaki










Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ενα μικρό update για τον Κούκη, ο οποίος αναρρώνει πλέον πάρα πολύ καλά :) Ξεκίνησε και το trot, πράγμα που δεν έχει κάνει εδώ και 8 μήνες, οπότε φαντάζεστε τη χαρά μου! :D

https://www.instagram.com/p/BEwaXW8CFf4/?taken-by=clockworkplum84


Οι βόλτες μας έχουν μεγαλώσει αρκετά, 2 ώρες περίπου κρατάει η μεγάλη μας βόλτα, με συντριβάνι για περίπου 15-20 λεπτά. Την επόμενη Δευτέρα ξεκινάμε τον 4. κύκλο φυσιοθεραπειών.















Κάναμε και βιοχημικές και αιματολογικές και όλα οκ, επίσης αρνητικός για το σκουλήκι της καρδιάς, ερλίχια, λάιμ και αναπλάσμωση! (y)
 






Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.701
3.853
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
11 μήνες


Τελειώνουμε με αυτόν τον κύκλο φυσιοθεραπειών την Τρίτη. Μετά κάνουμε διάλλημα μέχρι το Σεπτέμβριο (περισσότερος χρόνος το συντριβάνι, γιούπι!). Το εγχειρισμένο πόδι είναι ακόμα μισό απ' το άλλο, αλλά πιο γερό από ποτέ. Αυτό που παρατήρησα είναι πως μια χαρά τα ανεβαίνει τα σκαλοπάτια, χωρίς να φεύγει το πόδι αριστερά-δεξιά όπως γινόταν πριν. Φαίνεται ακόμα πως κουτσαίνει λίγο κατά τη διάρκεια του trot, αλλά κι αυτό έχει βελτιωθεί αρκετά. Η μεγάλη βόλτα διαρκεί 2 ώρες περίπου με περίπου 20-30 λεπτά στο συντριβάνι.

Πάμε γι' άλλα, για καλύτερα :)
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3