Ξηρά τροφή- αρνηση


Marietta98

Member
7 Φεβρουαρίου 2017
12
2
25
Γεια σας! Η σκυλιτσα μου είναι 8 μηνών και έχω απίστευτο πρόβλημα με την τροφή της. Τον τελευταίο καιρό αρνείται να φάει ξηρά τροφή, τη μυρίζει και απομακρύνεται. Βέβαια τρώει αρκετά συχνά λιχουδιές αλλαντικά κλπ. Έχω δοκιμάσει να βάλω στην τροφή της λάδι αλλα παλι παλιά δεν τρωει. Τι να κανω;; :/
 




bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Και μένα άμα με μπούκωναν με σαλάμια και λιχουδιές σιγά μη γυρνούσα να φάω την κροκέτα. :)
 
  • Like
Reactions: Orilis


Spyros-Akita

Well-Known Member
13 Αυγούστου 2016
356
783
25
Κοψε ολου του ειδους τις λιχουδιες,οπως ειπαν και οι προλαλησαντες,κανε υπομονη και θα την ξαναπλησιασει. Να του βαζεις την τροφη και μετα απο λιγη ωρα να την παιρνεις,μην την αφηνεις..Και μετα ξαναβαλτην κατα την ωρα που ειναι το επομενο γευμα..Και την ξανα παιρνεις..Ε οταν χτυπησει η πεινα κοκκινο,θα του φανει η ξηρα λουκουμι.
 
  • Like
Reactions: Orilis






Marietta98

Member
7 Φεβρουαρίου 2017
12
2
25
Κοψε ολου του ειδους τις λιχουδιες,οπως ειπαν και οι προλαλησαντες,κανε υπομονη και θα την ξαναπλησιασει. Να του βαζεις την τροφη και μετα απο λιγη ωρα να την παιρνεις,μην την αφηνεις..Και μετα ξαναβαλτην κατα την ωρα που ειναι το επομενο γευμα..Και την ξανα παιρνεις..Ε οταν χτυπησει η πεινα κοκκινο,θα του φανει η ξηρα λουκουμι.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!!
 
  • Like
Reactions: Spyros-Akita