Ξηρά τροφή Dingo


kokeraki

Member
29 Ιανουαρίου 2016
5
0
37
Καλησπέρα σε όλους..Σε λίγες μέρες θα αποκτήσω ένα κόκερ 2 μηνών. Οπότε είμαι στο ψάξιμο για το ποια τροφή να του δώσω. Σήμερα μίλησα με την κτηνίατρο και μου πρότεινε την royal canin και για πιο οικονομική μια Dingo. Εγώ προσωπικά τη δεύτερη δεν την έχω ξανακούσει. Την έχει δοκιμάσει κάποιος;
 




kokeraki

Member
29 Ιανουαρίου 2016
5
0
37
Πρέπει να συνεχίσω την ίδια; Γιατί νομίζω πως έδινε την Acana και είναι κάπως ακριβή.
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλό θα είναι για ένα διάστημα να μην αλλάξεις και μετά να κάνεις σταδιακά την αλλαγή (λίγη καινούρια μέσα στην παλιά και μετά σταδιακά αυξάνεις την ποσότητα της καινούριας). Με το καλό να δεχτείς το κουτάβι σου!!:)
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλό είναι να μην γίνονται αλλαγές τόσο νωρίς, μιας και είναι στην ανάπτυξη και μπορεί να επηρεάσει το πεπτικό του. Ήδη η royal που σκέφτηκες ειναι εντελώς "πολύ κακό για το τίποτα" και υπερτιμημένη. Αλλωστε ως κουτάβι, πόση ποσότητα να φάει...
 


kokeraki

Member
29 Ιανουαρίου 2016
5
0
37
Ευχαριστώ πολυυύ...Όσο για αυτή τη Dingo η κτηνίατρος μου είπε ότι είναι super premium τροφή. Απλά εμένα με προβλημάτισε γιατί δεν την είχα ξανακούσει.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ωστόσο, αυτές τις απορίες γιατί δεν τις συζητάς με τον/την εκτροφεα? Δεν υπάρχει πιο "αρμοδιος" να απαντησει γνωρίζοντας τη φυλή, τις ευαισθησίες της κλπ
 
  • Like
Reactions: zaher


zaher

Well-Known Member
24 Μαρτίου 2014
225
96
Αν όντως έχει ξεκινήσει το κουτάβι με acana καλό είναι να συνεχίσεις κι εσύ με τον ίδιο ακριβώς κωδικό της εταιρίας...
Σε αυτή την ηλικία το μόνο που δε θες είναι γαστρεντερίτιδες... Αρκετά επικίνδυνες για το κουτάβι...
Σκεψου πως έχεις ένα μωρό και όχι σκυλακι σαυτη την ηλικία...
Όσων αφορά τις τροφές που σου "πρότεινε" ή κτηνίατρος σου να είσαι σίγουρη πως υπάρχουν πολλές και κατά πολύ, καλύτερες τροφές εκεί εξω
 


kokeraki

Member
29 Ιανουαρίου 2016
5
0
37
Ωραία..Οπότε θα συνεχίσω την τροφή που έτρωγε και αργότερα βλέπουμε για την αλλαγή.
 


ΛΕΞΟ2020

Well-Known Member
1 Ιανουαρίου 2016
61
11
41
Καβαλα
Καλησπέρα σε όλους..Σε λίγες μέρες θα αποκτήσω ένα κόκερ 2 μηνών. Οπότε είμαι στο ψάξιμο για το ποια τροφή να του δώσω. Σήμερα μίλησα με την κτηνίατρο και μου πρότεινε την royal canin και για πιο οικονομική μια Dingo. Εγώ προσωπικά τη δεύτερη δεν την έχω ξανακούσει. Την έχει δοκιμάσει κάποιος;
εγω παντος στη δικια μου δινω το royal canin της αρεση πολη ξετρελενετε μιλαμε,
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
εγω παντος στη δικια μου δινω το royal canin της αρεση πολη ξετρελενετε μιλαμε,
Και στα παιδάκια αρέσουν τα hamburger από McDonald's, ξετρελλαίνονται...
είναι καλά όμως για τα παιδάκια ?????
 








Johnkokk

Well-Known Member
2 Ιουνίου 2015
266
786
51
και πος η κτινιατρι το προτινουν τοτε??
A)Γιατί τις πουλάνε κι έχουν προμήθεια απο την εταιρεία.
Β)Γιατί είναι ακατάλληλοι να προτείνουν διατροφή
Γ)Γιατί όντως πιστέυουν λανθασμένα οτι η Χ τροφή είναι καταπληκτική

Διάλεξε και πάρε (y)
 
  • Like
Reactions: Aslan


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
A)Γιατί τις πουλάνε κι έχουν προμήθεια απο την εταιρεία.
Β)Γιατί είναι ακατάλληλοι να προτείνουν διατροφή
Γ)Γιατί όντως πιστέυουν λανθασμένα οτι η Χ τροφή είναι καταπληκτική

Διάλεξε και πάρε (y)
Βάλε και Δ) Ολα τα παραπάνω
 
  • Like
Reactions: zaher and Aslan






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf