Οίστρος


olgaki

Active Member
24 Ιανουαρίου 2013
27
0
Η δικιά μου εδώ και 2 μέρες άρχισε να έχει αίμα! Δεν έχει καθόλου όρεξη όμως και ξαφνικά άρχισε να μαδάει πάρα πολύ.. Γνωρίζει κανείς αν αυτό έχει σχέση αυτό με την περίοδο?
 


GSD For Life

Well-Known Member
23 Αυγούστου 2013
172
6
28
Μυτιλήνη
Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Αν είναι στειρωμένο ενα αρσενικό και δει μια θυλικιά σε οίστρο, θα τρελαθεί ή δεν θα δώσει σημασία;
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Η δικιά μου εδώ και 2 μέρες άρχισε να έχει αίμα! Δεν έχει καθόλου όρεξη όμως και ξαφνικά άρχισε να μαδάει πάρα πολύ.. Γνωρίζει κανείς αν αυτό έχει σχέση αυτό με την περίοδο?
Ο οίστρος επηρεάζει το τρίχωμα

Nα ρωτήσω κάτι και εγώ; Αν είναι στειρωμένο ενα αρσενικό και δει μια θυλικιά σε οίστρο, θα τρελαθεί ή δεν θα δώσει σημασία;
Εξαρτάται από το σκύλο.
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Ερωτηση,απο ποια ηλικια μεχρι ποια ειναι ¨φυσιολογικο¨ να της ερθει πρωτη φορα περιοδος? κ επισης ποτε ειναι καλο να γινει η στειρωση? να της ερθει μια φορα κ μετα ή δεν παιζει ρολο?
 








Shaya

Active Member
29 Ιανουαρίου 2013
33
0
Να ρωτησω κ εγω κατι..πως μετραμε ποτε περιπου θα κανει ψευδοκυηση?η δικια μου αδιαθετησε στις 16 Αυγουστου κ μου ειπε ο γιατρος να περιμενω ψευδοκυηση γτ ειναι πρησμενοι οι μαστοι της..
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
συνφωνα με το τριτο ποστ 9+9=18 προοιστρος και οιστρος
αρα πρεπει να περιμενεις 3 μηνες μετα απο της 5 σεπτεμβρη
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Να ρωτησω κ εγω κατι..πως μετραμε ποτε περιπου θα κανει ψευδοκυηση?η δικια μου αδιαθετησε στις 16 Αυγουστου κ μου ειπε ο γιατρος να περιμενω ψευδοκυηση γτ ειναι πρησμενοι οι μαστοι της..
Περίπου 2 μήνες μετά τις γόνιμες ημέρες
 


eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
Καλημέρα σε όλους! Να κάνω και εγώ την ερώτησή μου; Η σκυλίτσα μου είναι 6,5-7 μηνών και εδώ και δυό μέρες έχει όλα τα συμπτώματα (πρησμένο αιδοίο, τάση για ύπνο,τάσεις φυγής, μαδάει πολύ), αλλά αίμα δεν έχω δεί ακόμα! Είναι αυτή κάποια φάση προ-προοίστρού? Το έχει παρατηρήσει κανείς?
 




eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
Ευχαριστώ για την απάντηση σου!! Το έκανα ήδη και δεν υπήρχε ίχνος! Τελικά, επειδή είμαι κ αγχωτικός τύπος (δυστυχώς) τηλεφώνησα στην κτηνίατρο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό να καθυστερήσει λίγο το αίμα!
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Εσυ τι περιμενες βρε? με το που θα δεις πρισμενο αιδιο κατευθειαν κ αιμα? :) ειναι φυσιολογικες η αποριες σου κ το αγχος σου,σε πειραζω ;-) ετσι γινεται συνηθως,κανα δυο-τρεις μερες πριν αρχιζουν τα ¨συμπτωματα¨ κ μετα ερχεται κ το αιμα.
 


eugpatrinou

Active Member
9 Ιουλίου 2013
29
0
Πάτρα
Σε ευχαριστώ πολύ Natasaki για την απάντηση σου!! Φιουυυυ! Πιο πολύ άγχος πεθαίνεις!! Και σκέφτομαι ότι μεταδίδω το άγχος στο σκυλί και ... αγχώνομαι περισσότερο!! :p
 




amstaff7

Member
17 Δεκεμβρίου 2017
11
0
42
καλησπέρα παιδιά πριν μια εβδομάδα η δικιά μου τελείωσε την περίοδο της...κατα την διάρκεια ήταν πρησμένες οι θηλές της και τώρα έχουν κρεμάσει λίγο....πρέπει να ανησυχώ;επανέρχονται όπως ήταν πριν?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
καλησπέρα παιδιά πριν μια εβδομάδα η δικιά μου τελείωσε την περίοδο της...κατα την διάρκεια ήταν πρησμένες οι θηλές της και τώρα έχουν κρεμάσει λίγο....πρέπει να ανησυχώ;επανέρχονται όπως ήταν πριν?
να πατησεις ελαφρα τις πισω πισω να δεις αν βγαζουν τιποτα
μπορει να σου κανει ψευδοκυηση.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf