Οικονομική ξηρά τροφή Brit κοτόπουλο




anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Πήρα την Brit sport την τρώει τώρα πέντε μέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα με μαλακά κακά στην αρχή έπαθα πλακά για δυο μέρες καθόλου κακά, την τρίτη καλά λίγο μαλακά . Τώρα πολύ λίγη ποσότητα χωρίς μυρωδιά από αέρια καθόλου μας έκατσε πολύ καλά από ότι δείχνει.
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Κ εμάς πολύ μικρή ποσότητα από κακά αλλά και σκληρά!Από αέρια δεν έχουμε αντιληφθεί μυρωδιά-πρόβλημα που μέχρι πρότεινος είχαμε.Για να δούμε..
 


sam13

Member
25 Ιανουαρίου 2013
15
0
την δινω και εγω σε 2 απο τα σκυλια μου και ειναι οντως πολυ καλη. αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως μετα απο την 8η μερα τα κοπρανα ηταν τοσο σφιχτα που δεν το περιμενα...εχω δοκιμασει πολυ καλες τροφες και μεχρι πριν 2 χρονια εδινα μονο οριτζεν και ακανα σνομπαροντας ολες τις αλλες. μετα δοκιμασα samsfield και καποιες αλλες. καλες κι αυτες δεν λεω αλλα η σχεση ποιοτητας τιμης ειναι καλυτερη.
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Ρε παιδια εγω ταιζω brit care adult large. Η δοσολογια για τον μικρο ειναι 220γρ/ημερα. Η τροφη του εχει "κατσει" σουπερ κ την τρωει με πολυ ορεξη! Εχω μια απορια ομως.. Επειδη ακριβως η δοσολογια ειναι μικρη (σε σχεση με αλλες τροφες) μηπως η πολυ ορεξη οφειλεται στην πεινα?? εχω παρατηρησει μια λαιμαργια που εχω να τη δω απ'οταν ηταν κουταβι.. Δειχνει γενικα να πειναει! Μεχρι κ που ζητιανευει φαγητο κατι που δεν το εκανε.. Εσεις οσοι δινετε βριτ παρατηρησατε κατι παρομοιο?
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Εμεις πάλι από την αρχή και με τα δύο σκυλιά μας και κατόπιν συμβουλων και των δύο εκτροφέων μας, ποτέ δεν ακολουθήσαμε καμιά δοσολογία των συσκευασιών! Προσπαθούμε να "διαβάσουμε" το σκύλο μας και να αυξομειώνουμε ανάλογα! Την προσπάθεια μας μέχρι τώρα την επιβεβαιώνουν τόσο εκτροφέας όσο και κτηνίατρος!

Ειδικά με τον Γερμανικό Ποιμενικό μας, η δοσολογία της συσκευασίας είναι άλλα τι άλλων με αυτό που δίνουμε τελικά!
 


tolpap

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2011
136
0
Και εμεις ξεκινησαμε την Brit κοτοπουλο(ενα ευχαριστω στο ICE) οντως ειναι πολυ μικρη η ποσοτητα που αναγραφει η συσκευασια για τα κιλα μας.. αλλα οπως μου ειπαν και οι πωλητες αναλογα με το αποτελεσμα στο σκυλο σου πρατεις .
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Και σε μένα φαίνεται μικρή η ποσότητα αλλά σε σχέση με άλλες τροφές νομίζω της αρέσει περισσότερο. Ασφαλές συμπέρασμα για το αν πεινάει δεν μπορώ να βγάλω γιατί στην Ήρα το ζητιάνεμα και η λαιμαργία είναι τρόπος ζωής :D . Πάντως είμαι ευχαριστημένη από τα κακά της και το τρίχωμα δείχνει πιο λαμπερό.
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Καλησπερα παιδια,
Απο που προμηθευεστε την τροφη?
Yπαρχει καποιο σαιτ που μπορω να την αγορασω και να μου την φερουν σπιτι?
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Από την Κτηνιατρική Κορυδαλλού την πήρα εγώ.Έχει και σάιτ μπορείς να δεις και εκεί τα άλλα καταστήματα και αν κάνουν αποστολές.
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Eκανα μια ερευνα αγορας πριν στον Πειραια και δεν βρηκα τιποτα :(
Aυριο θα παρω στην κτηνιατρικη κορυδαλλου αλλα για να την αγορασω απο εκει θα πρεπει να μου την φερουν σπιτι :/
 


k4ileb

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2013
288
1
ΑΘΗΝΑ
Eκανα μια ερευνα αγορας πριν στον Πειραια και δεν βρηκα τιποτα :(
Aυριο θα παρω στην κτηνιατρικη κορυδαλλου αλλα για να την αγορασω απο εκει θα πρεπει να μου την φερουν σπιτι :/
συνεργαζονται με κτηνιατρους αυτοι. σκεψου εγω πηγα στον κτηνιατρο μου στην τριπολη και ειχε φερει την Brit Premium. οποτε παρε τηλ και ρωτα την κτηνιατρικη με ποιους κτηνιατρους συνεργαζονται κοντα στην περιοχη σου. βεβαια μπορει να την πουλανε ακριβοτερα. ο δικος μου ειχε 37 ευρω την 15κιλη Brit Junior Medium ενω στην κτηνιατρικη την ειχανε 36 οποτε κυριλε
 




tolpap

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2011
136
0
Ρε παιδιά με τόσο μικρές ποσότητες μήπως δεν χορταινουν όμως?
Αν ριξεις σε μια κροκετα λιγο νερο (οχι για την φαει ο σκυλακος) θα δεις τον ογκο που εχει στο στομαχι του σκυλου...οταν τραβηξει νερο ειναι περιπου διπλασια..
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Ρε παιδιά με τόσο μικρές ποσότητες μήπως δεν χορταινουν όμως?
Ο δικος μου φαινεται λιγο πιο πεινασμενος.. Αλλα απο κιλα μενει στασιμος! Δεν ξερω.. τωρα του δινω αντι για 220, 250 γρ / ημερα μπας κ του κοψω λιγο το αισθημα της πεινας.. Δεν ειδα κ καμια μεγαλη διαφορα..
 




ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Μας τελειωνει λοιπον το πρωτο 12χλγ τσουβαλι κ σημερα παρηγγειλα αλλο ενα κ με ενημερωσαν πως για το Πασχα εχει προσφορα δωρο 3χλγ! Παιρνω τη brit care large adult αρνι κ ρυζι (μπλε ετικετα) κ μου στοιχισε 41€ τα 15χλγ λοιπον! Τη βρηκα ενδιαφερουσα προσφορα γι'αυτο κ ενημερωνω! Την τροφη την πηρα απο την agrovet στη Θεσσαλονικη.
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ο δικος μου που ηταν μιζερος με το φαγητο την τρωει πολυ του δινω την σπορ και απο 267 γρ. τρωει 350 γρ. απο κοπρανα σουπερ απο ενεργεια σουπερ μαν απο τριχα πολυ καλα κιλα δεν ανεβασε . Σημερα ανοιγουμε το δευτερο τσουβαλι για να δουμε θα παρουμε κανα κιλο.
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Καλημέρα, μπορεί να δει κάποιος αν περιέχει χημικά;
ΒΗΤ ή BAH...
Αν λέει Gain Free κλπ...
Λέω να τη δοκιμάσω κι εγώ.
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Εμεις αυτη δινουμε στη Συλβια,τρωει περιπου 150 γρμ. τη μερα...Και επισης φαινεται να πειναει περισσοτερο απ'οτι με αλλες τροφες.Παρ'ολα αυτα, το τριχωμα ειναι τελειο,δεν εχει πολλα αερια,και την τρωει με απιστευτη ορεξη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.791
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf