Ο μικρός μου χιουι...


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
ευθραυστος
Ειδικά τώρα που είναι μικρούλης και μέχρι να δέσει το κορμάκι του, χρειάζεται προσοχή στα ανεβοκατεβάσματα από καναπέδες, κρεβάτια, πολυθρόνες κλπ κλπ.
Καλό είναι να έχεις χαλιά κάτω και να έχεις γενικώς τον νου σου γιατί κάνουν άπειρες ταρζανιές.
Λόγω λιλιπούτειας κατασκευής αρκετά σκυλάκια έχουν χαλαρές επιγονατίδες και τα άλματα με την ταυτότητα στο στόμα θέλουν προσοχή.

διαβολακος
κτητικουλης
Εχεις ακούσει το κλασσικό πως δεν έχουν συναίσθηση του μεγέθους τους. :whistle:
Εχουν πολύ ισχυρή προσωπικότητα και ανάλογα τον σκύλο επιδεικνύουν μια "τρέλα" που για κάποιους και κάποιες φορές, είναι κουραστική και μη αναμενόμενη.
Μην παρασυρθείς από το μικρό μέγεθος και την τσαχπινιά.
Είναι μεγάλοι αλήτες και όσο τους καλοπιάνεις τόσο χειρότεροι γίνονται.
Δείξτου τι θες και τί ΔΕΝ θες, καθοδήγησέ τον, και να τα τηρείς με ευλάβεια.

Οχι σήμερα απαγορεύεται και αύριο ...δεν πειράζει.

Υπομονή θέλει σταθερότητα και αγάπη, γιατί έρχεται και η εφηβεία σιγά σιγά και εκεί θα αρχίσουν τα όργανα, αν πριν δεν έχεις βάλει τις βάσεις.

:) Να είσαι καλά και ό,τι θες, εδώ είμαστε (y)
 


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Ειδικά τώρα που είναι μικρούλης και μέχρι να δέσει το κορμάκι του, χρειάζεται προσοχή στα ανεβοκατεβάσματα από καναπέδες, κρεβάτια, πολυθρόνες κλπ κλπ.
Καλό είναι να έχεις χαλιά κάτω και να έχεις γενικώς τον νου σου γιατί κάνουν άπειρες ταρζανιές.
Λόγω λιλιπούτειας κατασκευής αρκετά σκυλάκια έχουν χαλαρές επιγονατίδες και τα άλματα με την ταυτότητα στο στόμα θέλουν προσοχή.



Εχεις ακούσει το κλασσικό πως δεν έχουν συναίσθηση του μεγέθους τους. :whistle:
Εχουν πολύ ισχυρή προσωπικότητα και ανάλογα τον σκύλο επιδεικνύουν μια "τρέλα" που για κάποιους και κάποιες φορές, είναι κουραστική και μη αναμενόμενη.
Μην παρασυρθείς από το μικρό μέγεθος και την τσαχπινιά.
Είναι μεγάλοι αλήτες και όσο τους καλοπιάνεις τόσο χειρότεροι γίνονται.
Δείξτου τι θες και τί ΔΕΝ θες, καθοδήγησέ τον, και να τα τηρείς με ευλάβεια.

Οχι σήμερα επιτρέπεται και αύριο ...δεν πειράζει.

Υπομονή θέλει σταθερότητα και αγάπη, γιατί έρχεται και η εφηβεία σιγά σιγά και εκεί θα αρχίσουν τα όργανα, αν πριν δεν έχεις βάλει τις βάσεις.

:) Να είσαι καλά και ό,τι θες, εδώ είμαστε (y)
Δεν υπαρχεις...μπράβο σου σε όλα..και το ευχαριστώ μου λίγο αλλα πραγματικο...
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Μην τον βλέπετε ετσι ησυχο και ηρεμο έχει βάλει σκοπό να αποφοίτησει απο τη σχολη..επαγγελματικη αλητεία...
Ο κύριος πλέον ξυπναει πρωι και με γλειφει να τον κατεβασω κατω απ το κρεβάτι διότι ειμαστε ολίγον χεστες και δεν κατεβαινουμε μονοι μας μονο ανεβαινουμε..οταν κατεβει κάνει τα τσισια και τα κακά του και έπειτα φέρνει τις κάλτσες μου για να φορεσω ωστε να σηκωθω και να τιν βγάλω εξω...το καλύτερο συνηθειο που απέκτησε είναι η κρεβατομουρμουρα..αν δεν του δωσω ιδιαίτερη σημασία μου το κρατάει και αρχίζουν τα κρεβατογαυγισματα...βρε τι να γυρίσω απ την αλλη βρε τι τα μη αγάπη μου τι μπουμπουκι μου..τιιιποτααα ο κύριος συνεχίζει..γκρίνια δεν ειχαμε και γκρίνια μας βρηκε!!!
Μικρος αλλα λεων....
 

Attachments



bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Εμείς απο χθες αποκτήσαμε νεα συνήθεια...δεν τρωμε το φαι που είναι μεσα στο πιατακι παρα μονο οτι τύχει να πέσει απ εξω..και βέβαια επιδιωκουμε να πεσουν ολες οι κροκετες εξω...
Εμένα το έκανε αυτό όταν είχε λερωθεί πολύ το μπολ της η κιουρία. Μόλις το έπλυνα έφαγε από μέσα.
 
  • Like
Reactions: d-friend and Kanga








Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Αντε καναμε και το τελευταίο εμβολιο και ενα ρεκτιφιε νυχια τριχωμα τσεκαρισμα δοντια αυτιά και ως συνήθως ο μικρός τρομοκρατημενος...ολα καλα και το βάρος μας 2.600.
Απο διάθεση η συνηθισμενη βαρεμαρα το πρωι..ο μικρός ζωντανεύει μετα τις 19.00 είναι βραδινος τύπος..
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict and Tri






Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Ποιος ξέρει τι το πότισες και είναι έτσι. :ROFLMAO:
Στην τρίτη φωτό σαν λούτρινο είναι. :love:
 
  • Like
Reactions: Kanga


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Απο τα πολλά χαδια μαστουρωνει ο αλήτης μου και πέφτει ξερος!!
 


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Χθες γιναμε 6 μηνων..ειχαμε βέβαια καποιες αλλαγές στη ζωη μας που επηρεασαν την καθημερινότητα μας και προσπαθούμε να συνηθισουμε..συγκεκριμένα αλλαξαμε σπίτι και σε συνδυασμό με την εφηβικη μας μετάβαση ηταν λίγο εφιάλτης...προσπαθούμε καθημερινά να προσαρμοστουμε και νιωθω οτι ολα τα κανω απ την αρχη...που θα πάει θα συνηθισουμε!! Ο τσε γκε βαρα τελικά δεν πεθανε αποδειχτηκε ότι τον εχω μεσα στο σπιτι μονο που τον φωνάζουμε χιουι...!
 

Attachments





d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Να τον χαίρεσαι! Έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου, ότι κάποτε θα μεγαλώσει και θα αποκτήσει το μέγεθος ενός Μεγάλου Δανού. Μόνο έτσι δε θα πέσεις θύμα της γοητείας της χάρης και της τσαχπινιάς του. Δεν είναι λίγες οι φορές που ένα μικροσκοπικό σκυλί γίνεται μεγαλύτερο βάρος και μπελάς από ένα μεγαλόσωμο, λόγω χαρακτήρα και αλητείας. Κατανόηση - Αυστηρά όρια - Αγάπη. Το τρίπτυχο που έχω πάντα στο νου μου για τη Μούζη.
 


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Να τον χαίρεσαι! Έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου, ότι κάποτε θα μεγαλώσει και θα αποκτήσει το μέγεθος ενός Μεγάλου Δανού. Μόνο έτσι δε θα πέσεις θύμα της γοητείας της χάρης και της τσαχπινιάς του. Δεν είναι λίγες οι φορές που ένα μικροσκοπικό σκυλί γίνεται μεγαλύτερο βάρος και μπελάς από ένα μεγαλόσωμο, λόγω χαρακτήρα και αλητείας. Κατανόηση - Αυστηρά όρια - Αγάπη. Το τρίπτυχο που έχω πάντα στο νου μου για τη Μούζη.
Να σαι καλά για την απάντηση σου και μην ανησυχείς ενημερωμενη είμαι για τον αλητακο..ευτυχώς κάποια άτομα ενδιαφερθηκαν πολυ για να ενημερωθω..και βλέπω τελικά οτι δεν διαφέρει ο σπόρος απο τα μεγάλα σκυλια που ειχα!!!
 
  • Like
Reactions: d-friend


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Καλημέρα σε όλους σας εχω καιρό να μπω στο σαιτ λόγο τρεχαλας και ετοιμασιας για φευγιω..και γι αυτό το λόγο μπήκα να σας αποχαιρετισω και να σας ευχαριστήσω για ολες τις πολύτιμες συμβουλές για οσο καιρό ειχα τον αξιολατρευτο χιουι που με πολυ πονο αναγκαστικά να δωσω...βέβαια πηγε σε ενα υπέροχο σπίτι και συγκεκριμένα στον κτηνιατρο μου ο οποίος για μενα ειναι ενας υπέροχος άνθρωπος και αξιος γιατρός που με βοηθησε αφανταστα...η παρηγοριά μου είναι ότι πηγε καπου που τον λατρεύουν και ετσι λιγο ανακουφιστικα. Πραγματικά ειστε υπεροχα άτομα με πολλές και χρησιμες συμβουλές.. Συνεχίστε το λειτουργημα.. Εύχομαι τα καλύτερα για σας και για τα υπέροχα ζωακια σας....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Καλημέρα σε όλους σας εχω καιρό να μπω στο σαιτ λόγο τρεχαλας και ετοιμασιας για φευγιω..και γι αυτό το λόγο μπήκα να σας αποχαιρετισω και να σας ευχαριστήσω για ολες τις πολύτιμες συμβουλές για οσο καιρό ειχα τον αξιολατρευτο χιουι που με πολυ πονο αναγκαστικά να δωσω...βέβαια πηγε σε ενα υπέροχο σπίτι και συγκεκριμένα στον κτηνιατρο μου ο οποίος για μενα ειναι ενας υπέροχος άνθρωπος και αξιος γιατρός που με βοηθησε αφανταστα...η παρηγοριά μου είναι ότι πηγε καπου που τον λατρεύουν και ετσι λιγο ανακουφιστικα. Πραγματικά ειστε υπεροχα άτομα με πολλές και χρησιμες συμβουλές.. Συνεχίστε το λειτουργημα.. Εύχομαι τα καλύτερα για σας και για τα υπέροχα ζωακια σας....
Δεν μπορούσες να τον πάρεις μαζί σου; Δεν το λέω τόσο για τον Χιούι που πιστεύω ότι αφού πήγε σε τόσο καλό σπίτι θα προσαρμοστεί γρήγορα αλλά για σένα.
Ευχαριστούμε για τις ευχές, καλό ταξίδι και καλά ξεκινήματα!
 
  • Like
Reactions: Kanga


Kanga

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2016
150
221
Δεν μπορούσες να τον πάρεις μαζί σου; Δεν το λέω τόσο για τον Χιούι που πιστεύω ότι αφού πήγε σε τόσο καλό σπίτι θα προσαρμοστεί γρήγορα αλλά για σένα.
Ευχαριστούμε για τις ευχές, καλό ταξίδι και καλά ξεκινήματα!
Το εψαξα πολυ και καταληξαμε οτι η διαδικασία ηταν πολυ δυσκολη για τον χιουι ο οποίος είναι μικρουλης και ο χρόνος καραντίνας αρκετος...δύσκολα για μενα δεν λςς τίποτα το στίγμα που αφησε αξεχαστο...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3