ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΕ ΜΑΛΤΕΖ


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Αν οι γονείς ειναι στα κιλά που αναφέρεις και το κουταβι ειναι 1,300 στους 3 μήνες κατι παει στραβά
 
  • Like
Reactions: aliki_s






vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
οπως?
Θελω να πω οτι ειναι υπερβολικό το βάρος του κουταβιου αν στους 3 μηνες τα κιλά του απέχουν κατα 100 και 400γρ αντίστοιχα απο τους γονεις του.
 


prada18

Member
9 Ιανουαρίου 2016
14
0
36
ναι τους εχω δει εγω εκανα βλακεια στην αρχη και αφηνα συνεχεια γεματο το φαγητο και δεν την ειχα με προγραμμα και ειναι λαιμαργη κ ετρωγε συνεχεια μεχρι που ειδα φουσκωμενη την κοιλια της κ πλεον τρωει 2 φορεσ την ημερα 50 γραμμαρια ξηρα τροφη.Καλα δν ειναι?
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
ναι τους εχω δει εγω εκανα βλακεια στην αρχη και αφηνα συνεχεια γεματο το φαγητο και δεν την ειχα με προγραμμα και ειναι λαιμαργη κ ετρωγε συνεχεια μεχρι που ειδα φουσκωμενη την κοιλια της κ πλεον τρωει 2 φορεσ την ημερα 50 γραμμαρια ξηρα τροφη.Καλα δν ειναι?
τόσο μικρό καλά είναι να τρώει 3 φορές την ημέρα, μοίρασε του την ημερίσια ποσότητα στα τρία
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Ομολογω οτι εχω μπερδευτει...
Τελικα ηθελες η δεν ηθελες μικροσκοπικο σκυλακι?
Απο την στιγμη που ειδες τους γονεις και αποφασισες να το παρεις τι πιστευες?Οτι το δικο σου θα φτασει το φυσιολογικο βαρος των μαλτεζ?
Τα 1330 γρ στην ηλικια των 3 μηνων σου φαινονται λιγα....γιατι λες οτι σε κατηγορουν που πηρες μικροσκοπικο σκυλακι?
Η μηπως σου φαινονται πολλα για αυτο που ειχες στο μυαλο σου?
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Τα άλλα δύο είναι δώρο???Επίσης έχουν το φυσιολογικό μέγεθος για το πρότυπο τους??
Πληροφοριακά ρωτάω...

Όσο για το βάρος του κουτάβιου βάλε μια φώτο... αν φαίνεται παχύσαρκο,θα γίνει όσο οι γονείς απλά θέλει δίαιτα.
Αν φαίνεται κανονικό,θα γίνει παραπάνω από τους γονείς και παίζουν 2 ενδεχόμενα:
1) Δεν είδες τους αληθινούς γονείς (αλήθεια αφού στο έφεραν δώρο,πως είδες τους γονείς??)
2)πήρε το σκαρί από παππού προπαππού κλπ. Για τους οποίους δεν μπορείς να ξέρεις από πού κρατάει η σκούφια τους...

Όπως και να έχει σου εύχομαι καλή συμβίωση με όλα σου τα παιδάκια. Προς Θεού όμως,όχι ζευγάρωμα!! Πέραν του ηθικού θέματος,είναι και πάρα πολύ επικίνδυνο για ένα σκύλο σε αυτά τα κυβικά που αναφέρεις.
 




prada18

Member
9 Ιανουαρίου 2016
14
0
36
Τα άλλα δύο είναι δώρο???Επίσης έχουν το φυσιολογικό μέγεθος για το πρότυπο τους??
Πληροφοριακά ρωτάω...

Όσο για το βάρος του κουτάβιου βάλε μια φώτο... αν φαίνεται παχύσαρκο,θα γίνει όσο οι γονείς απλά θέλει δίαιτα.
Αν φαίνεται κανονικό,θα γίνει παραπάνω από τους γονείς και παίζουν 2 ενδεχόμενα:
1) Δεν είδες τους αληθινούς γονείς (αλήθεια αφού στο έφεραν δώρο,πως είδες τους γονείς??)
2)πήρε το σκαρί από παππού προπαππού κλπ. Για τους οποίους δεν μπορείς να ξέρεις από πού κρατάει η σκούφια τους...

Όπως και να έχει σου εύχομαι καλή συμβίωση με όλα σου τα παιδάκια. Προς Θεού όμως,όχι ζευγάρωμα!! Πέραν του ηθικού θέματος,είναι και πάρα πολύ επικίνδυνο για ένα σκύλο σε αυτά τα κυβικά που αναφέρεις.
μου το πηρε ο αντρας μου και φυσικα δεν το πληρωσαμε το πηρα απο οικογενειακη φιλη που τα χαριζε και εχει pedigree η μικρη το yorkie ειναι 2700 και το shih tzu 6200 και δεν εχω πληρωσει για κανενα
 


prada18

Member
9 Ιανουαρίου 2016
14
0
36
Ομολογω οτι εχω μπερδευτει...
Τελικα ηθελες η δεν ηθελες μικροσκοπικο σκυλακι?
Απο την στιγμη που ειδες τους γονεις και αποφασισες να το παρεις τι πιστευες?Οτι το δικο σου θα φτασει το φυσιολογικο βαρος των μαλτεζ?
Τα 1330 γρ στην ηλικια των 3 μηνων σου φαινονται λιγα....γιατι λες οτι σε κατηγορουν που πηρες μικροσκοπικο σκυλακι?
Η μηπως σου φαινονται πολλα για αυτο που ειχες στο μυαλο σου?
 


prada18

Member
9 Ιανουαρίου 2016
14
0
36
δεν εχω τιποτα στο μυαλο μου το υιοθετησα γιατι ειναι γλυκα οχι για το μεγεθος εχω 4 σκυλια δν με ενδιαφερουν μορφολογικα πως θα γινουν απλα δεν θελω η μικρη να παθει κατι σε σχεση με αυτα που μου λετε
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3