Παγκ λαιμαργία


ΜΠΕΤΥ

Well-Known Member
6 Οκτωβρίου 2011
56
0
ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
γεια σας οπως εχω ξαναπει εχω τον καρλος παγκ 11 μηνων.απο παντα τρωει προπλαω κ του αλλαζω γευσεις ν μη βαριεται.τρωει 2 φορες τη μερα στη ποσοτητα που πρεπει.παντα ηταν πολυ λαιμαργος σχεδον καταπινε τη τροφη χωρις να τη μασησει κ ετρωγε τα παντα εδω κ ενα μηνα δεν τρελαινεται ναι μεν τρωει κανονικα αλλα οταν του ριχνω το φαι στο πιατακι του κοιταει να παιξει μαζι μου και το αγνοει.μετα το τρωει βεβαια.ξερω πως τα παγκ ειναι λαιμαργα.τι επαθε βαρεθηκε τη τροφη του?
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Βαρεθηκε, ισως του δωσατε και φαγητο δικο σας. Αφηνε το μπολ του στη διαθεση του για 10 λεπτα. Μετα σηκωνε το και μην του δινετε απολυτως τιποτα μεχρι το επομενο γευμα στην ωρα του. Δοκιμασε να προσθετεις που και που μια κουταλια γιαουρτι στις κροκετες του.
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Ηθελα να ρωτήσω εδώ για να μην ανοίξω καινούργιο τόπικ μιας και εγώ έχω ένα pug. Στην ξηρά τροφή που του δίνω η Royal Canin αναφέρει στη συσκευασία ότι πρέπει να προσθέτω και νερό. Ισχύει αυτο? Εχω την αίσθηση οτι της αρέσει περισσότερο σκέτη η ξηρά τροφή χωρίς νερο...


Sent from my iPad
 


mmitsi

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2011
122
0
paros
Βάζουμε χλιαρό νερό για τα κουταβάκια για να είναι πιό μαλακά.Μερικές φορές αναφέρεται ότι το χλιαρό νερό ενισχύει τη γεύση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.049
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli