Πανσιόν ή σπίτι του;


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Ειμαι σιγουρη οτι ειχαν κανει μ@λ@κια.
Μου έχει συμβεί αυτό, σε πανσιόν, με τον γπ μας.
Δεν τον πλησίαζε κανείς για μέρες. Ενα σκυλί πρόβατο μέχρι τότε.
Οταν πήγα να δω τι γίνεται και να κάνω σαματά, παραδέχτηκαν ότι είχαν κάνει μαλακία.
 
  • Like
Reactions: Alexia




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Τον είχαν τσιτώσει, να δουν αν αγριεύει :confused:
Ε...και αγρίεψε. Τόσο, που δεν μπορούσαν να τον πλησιάσουν μετά o_O
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Η μισή πατάτα δική τους. Η άλλη μισή, του μπουμπούνα του αδελφού μου. Γιατί με δική του παρότρυνση, έκαναν το τεστ. Να δουν, αν το 'χει ο σκύλος. Τι να 'χει βρε χαιβάνια; Ετσι γίνονται αυτά; Και καλά, ο αδελφός μου, ντιπ τούβλο. Ο επαγγελματίας; Εκτροφέας...εκπαιδευτής...κλπ κλπ κλπ.

Είχα στενοχωρηθεί πολύ τότε. Είναι και αρκετά χρόνια πριν, δεν είχα και την εμπειρία που έχω τώρα. Πήγα να δω τι γίνεται και δεν με άφηναν να μπω στο κλουβί του. Οτι είναι επικίνδυνος και φοβόντουσαν. Πράγματι, τον πλησίαζαν και έπεφτε να φάει τα σίδερα. Δεν τον είχα ξαναδεί έτσι. Ανοιξαν το μάνταλο του κλουβιού του από το πλάι και κρύφτηκαν, πριν ανοίξω για να μπω εγώ. Οι χαρές που έκανε το αγόρι μου, δεν περιγράφονται. Τον πήρα και φύγαμε, με συνοπτικές.
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Εγω τα κανόνισα σήμερα τελικά (καλώς εχόντων των πραγμάτων και εκτός απροόπτου πάντα). Θα έρχεται άτομο 2 φορές τη μέρα. Πρωί - βράδυ. Το πρωί ίσα για να ταίσει και να δώσει το φάρμακο στη Μίλβα και το βράδυ για τάισμα και θα κάθεται μια-μιαμιση ώρα. Ενδιάμεσα θα καβατζώσω και φίλους να περνάνε όποτε μπορούν. 5 μέρες χωρίς βόλτα, ελπίζω να μην φάνε τα λυσσακά τους (ειδικά η μικρή).
 


milou LGD

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2013
386
230
δεν θα επρεπε να εχω αποψη αφου δεν εχω αφησει ποτέ σκυλο σε πανσιον. μου φαινεται ομως πιο σημαντικο να ειναι με ανθρωπους που ξερω ή ακομα καλυτερα στο χωρο του και να το επισκεπτονται ανθρωποι που ξερει και ξερω καλα για να το δουνε, να το ταισουν και να ασχοληθουν λιγο μαζι του. σε πανσιον αλλαζει χωρο, συνηθειες, ανθρωπους, φαγητο, τα παντα. τι να το κανω αν απλα παει βολτα? η πανσιον θα ηταν επιλογη μονο αν ηδη γνωριζε ο σκυλος το συγκεκριμενο περιβαλλον καλα. θα επρεπε να ειχα κανει τις καταλληλες κινησεις μηνες πιο πριν. ιουλιο μηνα δεν θα το εψαχνα.
 
  • Like
Reactions: vek


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Δεν φοβάμαι μήπως δεν του αρέσει εκεί κλπ κλπ
Τον χώρο τον ξέρει και του αρέσει πολύ γιατί έχει πολύ θετικές εμπειρίες.
Τα απρόοπτα φοβάμαι. Πυρκαγιές, φόλες κλπ. Ακραία πράγματα δηλαδή τα οποία δεν έχουν συμβεί ποτέ στην συγκεκριμένη πανσιόν που θα τον πάω. Απλώς είμαι λίγο τρελή.
 
  • Like
Reactions: HolywoodBrn




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Εγώ σε καταλαβαίνω..κι εγώ σκέφτομαι τρελά πραγματα και γενικά το μυαλό μου είναι σχεδόν συνέχεια εκεί.."Και ααααν πιάσει φωτιά;", "Και ααααν γίνει σεισμός;;;", "Και ααααν μπούνε κλέφτες;;;", "Και αααν προσγειωθεί ufo στην ταράτσα μου;;" και πολλά άλλα τέτοια. Και γίνεται αυθόρμητα. Δεν το ελέγχω.
 








Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
Δεν αντιλέγω, απο οτι όμως διαβάζω έχεις λάβει όλα τα αναγκαία μέτρα και το εχεις ψαξει το θέμα εις βάθος ;)
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Επειδή πάντως, έχουν όντως υπάρξει περιστατικά "απόδρασης" από πανσιόν, υπό περίεργες συνθήκες, να προσέχετε πολύ, που αφήνετε τα σκυλιά σας.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Η μισή πατάτα δική τους. Η άλλη μισή, του μπουμπούνα του αδελφού μου. Γιατί με δική του παρότρυνση, έκαναν το τεστ. Να δουν, αν το 'χει ο σκύλος. Τι να 'χει βρε χαιβάνια; Ετσι γίνονται αυτά; Και καλά, ο αδελφός μου, ντιπ τούβλο. Ο επαγγελματίας; Εκτροφέας...εκπαιδευτής...κλπ κλπ κλπ.

Είχα στενοχωρηθεί πολύ τότε. Είναι και αρκετά χρόνια πριν, δεν είχα και την εμπειρία που έχω τώρα. Πήγα να δω τι γίνεται και δεν με άφηναν να μπω στο κλουβί του. Οτι είναι επικίνδυνος και φοβόντουσαν. Πράγματι, τον πλησίαζαν και έπεφτε να φάει τα σίδερα. Δεν τον είχα ξαναδεί έτσι. Ανοιξαν το μάνταλο του κλουβιού του από το πλάι και κρύφτηκαν, πριν ανοίξω για να μπω εγώ. Οι χαρές που έκανε το αγόρι μου, δεν περιγράφονται. Τον πήρα και φύγαμε, με συνοπτικές.
αν επιτρέπεται, τι ακριβώς έκαναν στον σκύλο και απο αρνί έγινε θηρίο ανήμερο;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf