Πανσιόν ζώων


ΜΑΝΟΣ

Active Member
22 Οκτωβρίου 2007
41
0
ROTTIE Η δημοσίευση μεταφέρθηκε σε σχετικό θέμα.
Θα παρακαλέσω πριν ανοίξουμε καινούργιο νήμα, να «ξεφυλλίζουμε» το forum για να δούμε εάν το θέμα που μας απασχολεί έχει ήδη συζητηθει.
Ευχαριστώ εκ των πρότερων
Το ειδα ,αλλα δεν εχει κατι ουσιαστικο,περα απο καποιες αντιπαραθεσεις.Οποτε οι αποριες μου παραμενουν.Τι προσεχουμε πως επιλεγουμε και εαν υπαρχουν καποιοι απο εδω που εχουν παει να μου πουν συγκεκριμενο μερος.Απο το google που κοιταξα πολλα φαινονται ωραια ,ειναι ομως????Οτι ειναι λυση αναγκης το ξερω αλλα δεν γινεται αλλιως....
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
ΜΑΝΟ, καλό είναι, εάν υπάρχει σχετικό θέμα, να ποστάρουμε την δημοσίευση εκεί και να μην ανοίγουμε νέο θέμα. :wink: :D

Στο θέμα μας…
Ο καλύτερος τρόπος για να τσεκάρεις μια πανσιόν είναι να πας εκεί, να ελέγξεις την καταλληλότητα των χώρων, την κατάσταση των ζώων που φιλοξενούνται, την συμπεριφορά του προσωπικού, και να μιλήσεις με τους υπεύθυνους. Πολύ σημαντικό είναι να έχεις πάρει καλές συστάσεις και από άλλους ιδιοκτήτες που έμειναν ευχαριστημένοι από την πανσιόν που πρόκειται να εμπιστευτείς τον σκύλο σου.
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.314
16
ATHENS
Επισης για μενα ειναι σημαντικο στο χωρο να γνωριζουμε αν ειναι γνωστες των ζωων η απλα φυλακες..
Τα σκ πολλες φορες αφηνουν Αλβανους οι οποιοι δεν εχουν γνωσεις..
και ενω πας εκει καθημερινες και βρησκεις εκπεδευμενο ποσωπικο τις αλλες ωρες μενουν απλοι καθαριστες η φυλακες..
υποπτο αν δεν σε αφηνουν να επικηνωνησεις κυριακες..
για μενα ειναι υποπτο και αν εχουν ωραριο τηλεφωνηματων αλλα πες εκει καπως δεκτο για να μην γινετε χαμος απο τα τηλεφωνηματα..
Αλλα Κυριακες γιατι ειναι κλειστα τι γινετε εκεινη την μερα..πως μπορω να ελενξω?
 




elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
Να κάνω μια ερώτηση....Γιατι δεν τα πέρνεται μαζι σας τα μωρά σας....

Λογο 3 ημέρο ακώμα καλήτερα θα είστε συνέχεια μαζί με το αγαπημένο μωρο σας .....

Απλά μια ερώτηση κάνω ... γιατι εγω δεν μπορω να φανταστω να άφηνα την μικρή μου κάπου μόνη της δεν θα μπορούσα να ηρεμίσω ουτε λεπτο...

καλήτερα μαζί οπου ειναι να παμε παρα χώρια πρωτημο να κάτσω σπιτι μαζι με την μικρη μου...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ: Διακοπές με το σκύλο για να συζητήσουμε το θέμα των διακοπών με το σκύλο.
Σε αυτό το νήμα ας ανταλλάξουμε πληροφορίες σχετικά με τις πανσιόν ζωών και ας προσπαθήσουμε να μην βγούμε εκτός θέματος.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
:D
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Tην μικρή δεν θα μπορούσες να το φανταστείς, αλλά ο μεγάλος την βγάζει στο ''παραθαλάσσιο'' όλη την βδομάδα μόνος του ... άσε λοιπόν τις υποδείξεις ... και τα ''μωρά'' :wink: 8)
 


ΜΑΝΟΣ

Active Member
22 Οκτωβρίου 2007
41
0
ROTTIE said:
ΜΑΝΟ, καλό είναι, εάν υπάρχει σχετικό θέμα, να ποστάρουμε την δημοσίευση εκεί και να μην ανοίγουμε νέο θέμα. :wink: :D

Στο θέμα μας…
Ο καλύτερος τρόπος για να τσεκάρεις μια πανσιόν είναι να πας εκεί, να ελέγξεις την καταλληλότητα των χώρων, την κατάσταση των ζώων που φιλοξενούνται, την συμπεριφορά του προσωπικού, και να μιλήσεις με τους υπεύθυνους. Πολύ σημαντικό είναι να έχεις πάρει καλές συστάσεις και από άλλους ιδιοκτήτες που έμειναν ευχαριστημένοι από την πανσιόν που πρόκειται να εμπιστευτείς τον σκύλο σου.
Εχεις δικιο.... :oops: Επι του θεματος!Γιαυτο ρωταω και εγω,αρχης γενομενης της δικια σου εμπειριας (ασχημης) που περιεγραψες.Το οτι θα παω πρωτα να δω και να μιλησω ειναι σιγουρο,αλλα......ΓΙαυτο λεω και εγω για συστασεις απο καποιον εδω μεσα.... Υ.Γ Να σε ενημερωσω πως στον κυκλο μου δεν εχω και πολλους που να ασχολειται πραγματικα με σκυλια.Κανα δυο που απλα τα εχουν για να ομορφαινουν την αλυσιδα. :evil: :evil: Οποτε για σκυλοπαρεα εχω μονο εσας και βεβαια τον κτηνιατρο που κατι λογικα θα ξερει αυτος,αν και αυτον τον αφηνω για το τελος.... :roll: :roll: Το νομιζω πως το θεμα πανσιον χρηζει υψιστης ασφαλειας θεμα,οποτε πρεπει να παρεις απαντησεις απο εμπειρους.... Τελικα το Υ.Γ βγηκε πιο μεγαλο απο το θεμα!! :D
 


nargini

Active Member
7 Αυγούστου 2008
37
0
μπορει να μου στειλει και μενα καποιος πμ για πανσιον? δεν εχω αφησει ποτέ το σκυλο μου και δεν εχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω.
Φιλοξενώ ένα φουκαριάρικο κοκαλιασμένο Boxer που θα ηθελα αν χρειαστει να φυγω για λιγες μέρες να ξερω από τώρα που μπορω να το αφησω για λιγο. :smurf:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
δεν εχω αφησει ποτέ το σκυλο μου και δεν εχω ιδέα τι πρέπει να προσέξω.
ROTTIE said:
Ο καλύτερος τρόπος για να τσεκάρεις μια πανσιόν είναι να πας εκεί, να ελέγξεις την καταλληλότητα των χώρων, την κατάσταση των ζώων που φιλοξενούνται, την συμπεριφορά του προσωπικού, και να μιλήσεις με τους υπεύθυνους. Πολύ σημαντικό είναι να έχεις πάρει καλές συστάσεις και από άλλους ιδιοκτήτες που έμειναν ευχαριστημένοι από την πανσιόν που πρόκειται να εμπιστευτείς τον σκύλο σου.
:)
 


killah

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2009
149
22
Αθήνα-Κυψέλη
To καλοκαιρι αφησαμε την killah για 5 μερες σε ξενοδοχειο που μου προτεινε ο αδελφος μου που ειχε αφησει παραλληλα το δικο του Yorkshire για ενα μήνα. Ο ιδιοκτητης εχει pet στη Κηφισια και ειναι και εκπαιδευτης. Την ιδεα του ιδιοκτητη pet δεν την καλοειδα αλλα οταν πηγα την killah να την αφησω, με ευχαριστησε το γεγονος οτι δεν πουλουσαν σκυλους.

Η μικρα λοιπον δοθηκε στο pet όπου οι ιδιοι την μετεφεραν στο Μαρκοπουλο όπου ειναι το ξενοδοχειο, καθως βιαζομασταν σε 2 ωρες να φυγουμε και δεν προλαβαιναμε να παμε εμεις. Οταν τη πηραμε ομως πηγαμε επιτηδες να την παρουμε απο εκει για να ελεγξουμε τις εγκαταστασεις. :D

Ο χωρος ηταν περιφραγμενος και ειχε μεσα ενα καινουριο σπιτι που εμενε ο ιδιοκτητης και διπλα απο αυτο κτισμενες εγκαταστασεις για τους σκυλους. Καθε σκυλος ειχε το δικο του δωματιο με δικο του κηπάκι μπροστα απο αυτο για τις αναγκες του. Καθε μερα εβγαιναν σε ενα τεραστιο χωρο με γκαζον για την βολτα τους, στο οποιο υπηρχαν και κατασκευες για agility για τα πιο ενεργητικα σκυλια. Επισης η βολτα γινοταν οχι όλοι μαζι και βουρ για το παχνι αλλα κατα ειδος και χαρακτηρες που ταιριαζαν.

Η Killah οταν την εφερε εκανε σαν τρελη σαφως για εμας, αλλα και για τον ιδιοκτητη και πηδαγε σαν μουρλο και του εκανε χαρες. Ετσι καταλαβα οτι και ο ιδιος ειχε περασει αρκετη ωρα μαζι της. Μας γυρισε και με καποια γραμμαρια παραπανω...:p
Επισης και του αδελφου μου που εκατσε ενα μηνα εκει, γυρισε σε πολυ καλη κατασταση.

Οποτε αν καποιος ψαχνει για κατι τετοιο, ευχαριστως να του το συστησω και ας κανει και ο ιδιος την ερευνα του.
 




Neema

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2010
50
0
Κομοτηνή
Γεια σας παιδια! Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα η πανσιον στη Θεσσαλονικη και γενικα στη Βορεια Ελλαδα μπορει καποιος να μου στειλει pm?? Ευχαριστω!
 


milgr

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2009
163
9
Θεσσαλονίκη
Γεια σας παιδιά
Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα η πανσιον στη Θεσσαλονικη μπορει καποιος να μου στειλει pm?? Ευχαριστω!
 


cave_c1

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2010
77
0
Corfu_Hellas
To καλοκαιρι αφησαμε την killah για 5 μερες σε ξενοδοχειο που μου προτεινε ο αδελφος μου που ειχε αφησει παραλληλα το δικο του Yorkshire για ενα μήνα. Ο ιδιοκτητης εχει pet στη Κηφισια και ειναι και εκπαιδευτης. Την ιδεα του ιδιοκτητη pet δεν την καλοειδα αλλα οταν πηγα την killah να την αφησω, με ευχαριστησε το γεγονος οτι δεν πουλουσαν σκυλους.

Η μικρα λοιπον δοθηκε στο pet όπου οι ιδιοι την μετεφεραν στο Μαρκοπουλο όπου ειναι το ξενοδοχειο, καθως βιαζομασταν σε 2 ωρες να φυγουμε και δεν προλαβαιναμε να παμε εμεις. Οταν τη πηραμε ομως πηγαμε επιτηδες να την παρουμε απο εκει για να ελεγξουμε τις εγκαταστασεις. :D

Ο χωρος ηταν περιφραγμενος και ειχε μεσα ενα καινουριο σπιτι που εμενε ο ιδιοκτητης και διπλα απο αυτο κτισμενες εγκαταστασεις για τους σκυλους. Καθε σκυλος ειχε το δικο του δωματιο με δικο του κηπάκι μπροστα απο αυτο για τις αναγκες του. Καθε μερα εβγαιναν σε ενα τεραστιο χωρο με γκαζον για την βολτα τους, στο οποιο υπηρχαν και κατασκευες για agility για τα πιο ενεργητικα σκυλια. Επισης η βολτα γινοταν οχι όλοι μαζι και βουρ για το παχνι αλλα κατα ειδος και χαρακτηρες που ταιριαζαν.

Η Killah οταν την εφερε εκανε σαν τρελη σαφως για εμας, αλλα και για τον ιδιοκτητη και πηδαγε σαν μουρλο και του εκανε χαρες. Ετσι καταλαβα οτι και ο ιδιος ειχε περασει αρκετη ωρα μαζι της. Μας γυρισε και με καποια γραμμαρια παραπανω...:p
Επισης και του αδελφου μου που εκατσε ενα μηνα εκει, γυρισε σε πολυ καλη κατασταση.

Οποτε αν καποιος ψαχνει για κατι τετοιο, ευχαριστως να του το συστησω και ας κανει και ο ιδιος την ερευνα του.
θα μπορουσες να μου στείλεις ένα pm και σε εμένα
ευχαριστώ
 


veloutela

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2011
209
4
Ψάχνω για πανσιόν στην Θεσσαλονίκη κ αφού υπάρχει ήδη θέμα είπα να το "ξεθάψω" κ να μην ανοίξω καινούργιο. Ας μου στείλει κάποιος στοιχεία γιατί δεν έχω ιδέα..
Α ρε πεθερά μεγάλη η χάρη σου
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.548
6.975
Ψάχνω κι εγώ πανσιόν στη Θεσσαλονίκη. Μπορείτε να μοθ στείλετε πμ σας παρακαλώ? Ευχαριστώ πολύ
 


leuteris

New Member
24 Ιουνίου 2012
2
0
εγω αφηνω τον αρη μου σε μια κοπελα που κανει αυτη την δουλεια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος που ξερω οτι ειναι με καποιον που θα τον βγαλει κανονικα 3 φορες την ημερα και μετα θα τον εχει μαζι του κ δεν θα τον κλεισει σε κανα κλουβι