Πανσιόν ζώων


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
θα ηθελα να μου προτεινετε πανσιον σκυλους στην αττικη.αν μπορειτε παρακαλω στειλτε μου ονομα της πανσιον και τιμη ανα ημερα αν γνωριζεται
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Τι είμαστε ρε Κυριάκο;
Ο Χρυσός οδηγός μετά τιμοκαταλόγου; :D

Προσωπικά, έχω πάει μόνο στο Pallini Kennels και μου άρεσε πολύ.
 




kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
καλα δεν ειπα οτι εισαστε χρυσος οδηγος:p απλα αν καποιος εχει παει σε πανσιον τον σκυλο του και εμεινε ευχαριστημενος γιατι να μην μου το πει μαζι με την τιμουλα.ερευνα αγορας :p
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Επαναφέρω το θέμα...

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει πανσιόν εντός Αττικής απο την οποία να έχει προσωπική εμπειρία; Καταλαβαίνετε ότι δεν είναι και το πιο εύκολο να αφήσεις τον σκύλο σου κάπου που απλά σου άρεσαν οι εγκαταστάσεις,γι αυτό η γνώμη κάποιου πελάτη είναι σίγουρα καθοριστική για την επιλογή της κατάλληλης πανσιόν. Επίσης αν θυμάστε τιμή/μέρα θα μου ήταν πολύ χρήσιμο, αν πάλι όχι γι' αυτό υπάρχουν και τα τηλέφωνα :Ρ θα πάρω και θα ρωτήσω. Το σημαντικό είναι αν είχατε θετική εντύπωση ή όχι.

Άκουσα ότι μπορείς να αφήσεις τον σκύλο σου στη φιλοζωική Κορωπίου, μου φάνηκε καλή ιδέα αφού τα χρήματα θα πάνε στη φιλοζωική μετά, έχει κάποιος εμπειρία;
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Επειδή θα πρέπει να λείψω για 2 μέρες από Αθήνα και μάλλον δεν θα μπορέσω να πάρω μαζί μου την Ήρα μήπως έχει κάποιος προσωπική εμπειρία από κάποια πανσιόν;Εκτός από το Pallini Kennels που το έχω υπόψιν μου υπάρχει κάποιο άλλο να μου προτείνετε;
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Αν και το Pallini Kennels ειναι αυτο που οι περισοτεροι εδω μεσα θα σου προτειναν, μπορεις επισεις να κοιταξεις και το ALLDOGS . GR | Dog Pansion Dog Hotel - Φιλοξενία σκύλων - Ξενοδοχείο σκύλων - Πανσιόν σκύλων στον Άγιος Στέφανο - Αττική
και το ilovedogs.gr : Dogs Hotel in Attica Greece στην Βαρυμπομπη - Αττικη
Σ΄ευχαριστώ πολύ!Θα τα κοιτάξω.
 




ermis'mom

Member
1 Ιουνίου 2014
9
17
49
καλησπέρα ! έχουμε κάτι νεώτερο από πέρσι σχετικά με τις πανσιόν φιλοξενίας σκύλων; μπήκα στο site του Pallini Kennels και φαίνεται καλό και περιποιημένο βέβαια, αλλά δεν έχω -ως πρωτάρα- καμία αποψη επί της ουσίας.
επίσης θα ήθελα να κάνω και μια ίσως χαζή αλλά για μένα πολύ ουσιαστική ερώτηση: επηρεάζεται η συμπεριφορά του σκύλου από την παραμονή του σε ένα χώρο ξένο από αυτόν που έχει συνηθίσει χωρίς να βλέπει τα οικεία σε αυτόν πρόσωπα; ο σκυλούκος μας είναι πολύ συναισθηματικός αφενός, αφετέρου φοβάμαι μήπως επηρεαστεί γενικότερα και δω πράγματα που δεν περιμένω μετά.... δυστυχώς θα πρέπει να βρω μια λύση για τη μια εβδομάδα που θα λείπω, και έχω αγχωθεί....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Πρέπει να μαθαίνουμε τα σκυλιά μας, να μπορούν και χωρίς εμάς, χωρίς να παθαίνουν πανικό. Πολύ πριν έρθει η μέρα, που αυτό θα χρειαστεί.
 
  • Like
Reactions: Piou


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Πρέπει να μαθαίνουμε τα σκυλιά μας, να μπορούν και χωρίς εμάς, χωρίς να παθαίνουν πανικό. Πολύ πριν έρθει η μέρα, που αυτό θα χρειαστεί.
Σόρρυ αν είμαι off topic, αλλά πως μαθαίνουμε τα σκυλιά μας Mareco να μπορούν χωρίς εμάς..;;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Κάνοντας την καρδιά μας πέτρα και ξεκολλώντας τα από πάνω μας.

Οταν είμαστε όλη μέρα, κάθε μέρα, αγκαλιές και φιλιά και όταν ο σκύλος μοιράζεται μόνιμα, το κρεβάτι μας, τον καναπέ μας, το πιάτο μας και δεν έχει την δική του θέση, και τις ώρες "απομόνωσης" που πρέπει να έχει, είναι λογικό, να αναπτύσσει σχέσεις εξάρτησης. Οχι στοργής και αγάπης. Εξάρτησης.

Βασικά, ακολουθείς τις οδηγίες που έχουμε περιγράψει άπειρες φορές, για το άγχος αποχωρισμού. Και από κει και πέρα, εξαρτάται από τον σκύλο. Ο σκύλος, περνάει μια χαρά παντού. Οπου έχει φαγητό, νερό και μια γωνιά, να κοιμηθεί με ασφάλεια, είναι ευτυχισμένος. Ολα τα άλλα είναι ανθρώπινες αδυναμίες.
 
  • Like
Reactions: Piou


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Δεν έχεις άδικο mareco σε εμάς δεν έχει τπτ απο όλα αυτά. Είναι πολυ ανθρωπο κεντρικός όμως. Δεν παθαίνει πανικους, δεν κανει ζημίες. Βασικά κοιμάται όσο λειπουμε. Δε θα φαει όμως και δε θα πιει νερό... Στην πανσιόν βέβαια μπορεί να μην είναι ετσι, θα πρεπει να το δοκιμασω
 


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Σε εμάς δεν ισχύει κάτι από αυτά που περιέγραψες.. :-(
Δεν είμαστε όλη μέρα μαζί - αγκαλιές κλπ, δεν ανεβαίνει κρεβάτι και καναπέδες, το πιάτο της κλπ..
Έχει εξάρτηση σε μεγάλο βαθμό λόγω του ότι μεγάλωσε στο κλουβι και είναι ανασφαλής (είναι απρόβλεπτη γενικά στις αντιδράσεις της) και αυτό δεν ξέρω πως να της αλλάξω.. 2 ώρες να πάω για ύπνο π.χ. και να με χάσει από γύρω της, όταν γυρίσω ενθουσιάζεται πολύ.
Προσπαθώ να της δίνω σημασία αφού ηρεμήσει.
Πρώτες διακοπές φέτος, θα δω πως θα πάει.. :whistle:
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.433
1.022
Για τα πολυ αγχωδη σκυλια μπορειτε να δοκιμασετε και να τα αφησετε σταδιακα στην πανσιον που θα μεινουν. Δηλαδη φυλαξη για 1/2 μερα, ολοκληρη μερα χωρις διανυκτερευση, ολοκληρη μερα και διανυκτερευση και μετα παραμονη για ολο το διαστημα των διακοπων.
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Ναι matilda χρήσιμο αυτό που λες, καλά εμείς πάμε διακοπές όλοι μάζι. Αλλά για 2 3 μέρες που θα χρειαστεί να πάμε εξωτερικό και οι δυο μάζι, ή κυρίως αν μας συμβεί κάτι. Θα το δοκιμασω αμεσα
 
  • Like
Reactions: mareco and matilda


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Μεσα Ιουλιου θα αναγκαστω να αφησω το βλακα σε μια πανσιον. Πηρα τηλεφωνο στο Pallini Kennels και θα τον παω την Τριτη να δει το χωρο. Σκεφτηκα να τον αφησω και λιγο, με προλαβαν και μου προτειναν οι ιδιοι να μεινει ενα βραδυ για να μην του ερθει ξαφνικο. Ειμαι νομιζω πιο αγχωμενη απ οσο πρεπει αλλα νομιζω οτι θα ειμαι πιο ησυχη αν ξερω οτι ειναι εκει παρα οπουδηποτε αλλου.
Υπαρχει κατι που πρεπει να λαβω υποψιν και δεν το εχω σκεφτει;
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Θεωρώ ότι έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή (από όσες περιπτώσεις μπορώ να ξέρω)!
Οτι χρειαστεί να λάβεις υπόψη σου, θα σου το πουν εκείνοι...
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Χώρος είναι εξαιρετικός, σε νιώθω όμως που έχεις τόσο άγχος!!! Περιμένω εντυπώσεις
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π