Περίοδος;


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
καλησπερα σε ολους!λοιπον χτες πηγα την κλαιρη βολτα σε ενα μεγαλο παρκο που μαζευονται και αλλοι με τα σκυλια τους.με το που φτασαμε εκει μαζευτηκαν 5-6 σκυλια,την πηραν απο πισω και την μυριζαν.αυτη τρελαθηκε,αρχισε να τους γαβγιζει και δεν μπορουσα να την παρω ετσι οπως ειχαν μαζευτει ολα γυρω της.εγω προσπαθουσα να μαζεψω την κλαιρη,οι αλλοι τα δικα τους και δεν προσεξα αν τα σκυλια ηταν αρσενικα η θηλυκα.τελοσπαντων αναγκαστηκα και την πηγα σε μια γωνιτσα να παιξει.

υπαρχει περιπτωση να περιμενει περιοδο και πως μπορω να το καταλαβω?νομιζω οτι εχουν πρηστει τα γεννητικα της οργανα λιγο.την εχω 3-4 μηνες και οταν την βρηκα ηταν σε ψευδοκυηση.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Οίστρος είναι, ψευδοκυηση εχουν 2 μήνες μετά τον οίστρο. Σκούπισε με ένα λευκό χαρτομάντιλο τα γεννητικά της όργανα.
 


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
την σκουπισα και λερωθηκε λιγο το χαρτι με ροζ-καφε υγρο,αλλα ελαχιστα ισα που φαινοταν!περιοδο εχει???ωχ δεν ξερω τι πρεπει να κανω τωρα,ας με βοηθησει καποιος!ποσο κραταει?καπου διαβασα οτι κραταει συνολικα 1 μηνα!αλεξια οταν λες οιστρο εννοεις το ιδιο?τωρα θα μας κηνυγουν ολα τα αρσενικα στην βολτα?
οποιος μπορει ας με βοηθησει γιατι πραγματικα δεν εχω ιδεα!

επισης τις 2 τελευταιες μερες γαβγισε εντονα σε 2 παιδακια ενω δεν το ειχε ξανακανει,μπορει να οφειλεται σε αυτο?
 








GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
χμ... φορτουνα ειναι 8 μηνων και ειμαι σε διαρκη επαγρυπνηση περιμενοντας την πρωτη της περιοδο....
μεχρ ιστιγμης δεν εχει αλλαξει τιποτα στο χαρακτηρα της.... το ιδιο στραβοξυλο παραμενει...
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ποτε εχουν περιοδο τα θηλυκα?Ιανουαριο και Ιουλιο?
Δεν έχει σχέση με τις εποχές του χρόνου ο οίστρος! Και δεν είναι και sandard το πότε! Στο περίπου... σαν εμάς δηλαδή υπάρχει κάποιο στατιστικό στο δύο φορές το χρόνο αλλά... ορμόνες είναι αυτές. Πότε δεν μπορείς να ξέρεις 100%

Πχ ο πρώτος στην δικία μου ήρθε στους 9 μήνες, σε άλλες σκύλες στους 10 κλπ!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3