Περί Blue buffalo..




BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
...Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι πως θέλει μεγαλύτερη ποσότητα τροφής (έχει λίγες θερμίδες η συντήρησης)....
Αν εννοείς την Life Protection Formula σειρά έχει περίπου 3.600kcal/kg, είναι περίπου 400-500kcal/kg λιγότερο απο της περισσότερες ξερές τροφές που γνωρίζω.
Ήθελα να ρωτήσω Dr.Zhivago πόσο της έδινες (δίνεις) ανα ημέρα? Μου πρότεινε αυτή την τροφή η "πετσοπίνα" μου για πολλούς λόγους αλλά στην κεντρική ιστοσελίδα της εταιρείας εμφανίζουν τον πίνακα δοσολογίας σε cups (πχ. 1 1/2cup) αντί για gramms
 


nightmare

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2010
213
0
60
Hrάκλειο
εδω και 5 περιπου μηνες δινω στο σκυλο μου τροφη blue
φαινεται αρκετα ευχαριστημενη με αυτη τη τροφη και της παει
κοπρανα και τριχωμα τελειο, το στομα δεν μυριζει αχσημα...

θα ηθελα λοιπον να ρωτησω κατι... καναμε στεισωση πριν 2 μηνες και πηραμε τροφη για στειρωμενα σκυλια
η συσκευασια (blue buffalo weight control) λεει να δινω 1/4 του δοσομετρητη ενω στην προηγουμενη τροφη 2/4 του δοσομετρητη
λοιπον μεσα σε αυτο το διαστημα εχει χασει το σκυλι (μαλτεζικο 3 κιλων) 100 γραμμαρια δηλαδη ειναι 2.900
Να συνεχισω λοιπον ετσι?
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Για την τροφή δεν μπορώ να σου απαντήσω-δεν δίνω απο αυτήν και δεν είχα στειρωμένο σκύλο ποτέ

Θα ήθελα όμως να σε προσκαλέσω να περάσεις απο την ενότητα νέο μέλος και να μας μιλήσεις για εσένα και το σκυλάκι σου!!!
έτσι,να γνωριστούμε βρε αδερφέ :)
 


mpe

Member
17 Ιανουαρίου 2011
8
0
Την δινω εδω και δυο εμβομαδες και την εχω αναμηξει με eucanuba τα κοπρανα της βρομανε τρελα και δεν την τρωει και με πολυ ορεξη απ'οτι βλεπω! Παρολα αυτα ειχα ακουσει τα καλυτερα λογια γι αυτο και την αγορασα, αλλα αν συνεχισει ετσι να μην τρωει με πολυ ορεξη σκεφτομαι να γυρισω στην eucanuba με την οποια ημουν παρα πολυ ευχαριστημενος.
 


Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Εγω παρατηρω οτι δινοντας του Blue puppy large breed Σχηματιζεται πετρα στα δοντια του γτ ειναι πολυ μικρη η κροκετα....κατα τα αλλα μου φαινεται καλη εκτος απο τα μαλακα κακακια μερικες φορες,να συνεχισω να την δινω αραγε???
 


libali

Member
11 Ιουνίου 2011
20
0
AXAIA
το σταματησατε το θεμα?Ασ το ξεκινησω παλι,ισως εχετε και περισσοτερα νεα...
Διαβασα μια συνετευξη απο τον Eλληνα αντιπροσωπο τις buffalo blue που δεν καιγεται να πολυδιαφημιζει το προιον και ελεγαι οτι οι τροφη (blue) προερχεται απο προσωπικη εκτροφη ζωων (στην Αμερικη) της εταιρειας με ακρως βιολογικα.(καλυτερα και απο αυτα που τρωμε εμεις κατα τα λεγομενα του).
Η τιμη ειναι υπερβολικη τουλαχιστον για εμενα που εχω περισσοτερα απο ενα σκυλο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.044
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli