Περι chip...






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Στα δικά μου χαρτιά, δεν βρήκα πουθενά ημερομηνία λήξης.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Λες; Πάντα το 'ξερα, ότι τα σκυλιά μου κάτι ληγμένο έχουν πάρει :D Επιτέλους, λύθηκε το μυστήριο :cool:
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Λες; Πάντα το 'ξερα, ότι τα σκυλιά μου κάτι ληγμένο έχουν πάρει :D Επιτέλους, λύθηκε το μυστήριο :cool:
Ετσι εξηγειται το "παλαβιαρικο" βλεμμα του Σωτηρη!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Καλά, αυτός... επειδή το έχει το ληγμένο και κάτι χρόνια στον οργανισμό του, το έχει απορροφήσει τελείως...:p
Βρίσκεται μονίμως σε δικό του κόσμο, αγγελικά πλασμένο :rolleyes:
Κι όποιος νομίζει ότι είμαι υπερβολική, ας ρωτήσει την Αμαλία... :D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Συγνώμη...εννοείται ότι λήγουν τα τσιπάκια? Αποκλείεται..ο Τσούφι το έχει τόσα χρόνια και εξακολουθεί να το έχει στο ίδιο σημείο (ε, καλά το ίδιο είναι λίγο υπερβολή...το ψιλοψάχνουμε κάθε φορά)..και ο Keagan το έχει 8 χρόνια και είναι εκεί...
Μαρία...ο Σωτήρης είναι μόνος του μία ενότητα....στο forum...
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Συγνώμη...εννοείται ότι λήγουν τα τσιπάκια? Αποκλείεται..ο Τσούφι το έχει τόσα χρόνια και εξακολουθεί να το έχει στο ίδιο σημείο (ε, καλά το ίδιο είναι λίγο υπερβολή...το ψιλοψάχνουμε κάθε φορά)..και ο Keagan το έχει 8 χρόνια και είναι εκεί...
Μαρία...ο Σωτήρης είναι μόνος του μία ενότητα....στο forum...
Πριν την εμφύτευση λήγει, δηλαδή μεχρι την ημερομηνία λήξεως εγγυούνται την αποστείρωση
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Η αποστείρωση αφορά στην συσκευασία του microchip!
Το ίδιο και η ημερομηνία λήξης!;)
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Με αφορμή μια εύρεση σκύλου που διάβασα στο φόρουμ και η οποία οφείλεται στο γεγονός ότι ο σκύλος ήταν τσιπαρισμένος ήθελα να επαναφέρω το θέμα.
Και σε όσους αγόρασαν τους σκύλους τους τσιπαρισμένους αλλά δεν έκαναν ποτέ τον κόπο να το δηλώσουν ποτέ δεν είναι αργά, μπορείτε και μόνοι σας στον κτηνιατρικό σύλλογο ή μέσω κτηνιάτρου δινοντάς του τον αριθμό τσιπ και τα στοιχεία σας να σταλούν τα στοιχεία στον κτηνιατρικό σύλλογο και να γίνει η καταχώρηση.
Είναι κρίμα να έχει τσιπ ο σκύλος μας, να χάνεται και να μην υπάρχει κανένα στοιχείο που να τον παραπέμπει σε εμάς.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Στον εμβολιασμο πριν 20 μερες ειπα στο γιατρο να σκαναρει τη Λαρα να δουμε αν το τσιπακι ειναι ακομα στη θεση του. 7χρονια μετα και δεν εχει κουνηθει καθολου.
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Στον εμβολιασμο πριν 20 μερες ειπα στο γιατρο να σκαναρει τη Λαρα να δουμε αν το τσιπακι ειναι ακομα στη θεση του. 7χρονια μετα και δεν εχει κουνηθει καθολου.
χιουμορ.....προσεψε μην γραψεις και το ονομα του VET τωρα
....μια και μολις τον αποκαλεσες κατα λαθος παραβατη της νομοθεσιας
(.... πρεπει να επιβεβαιωνει το chip ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ......χαχα )
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
χιουμορ.....προσεψε μην γραψεις και το ονομα του VET τωρα
....μια και μολις τον αποκαλεσες κατα λαθος παραβατη της νομοθεσιας
(.... πρεπει να επιβεβαιωνει το chip ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ......χαχα )
Δεν το ηξερα, αυτο γιατι; για να επιβεβαιωσει αν εισαι ο ιδιοκτητης η για να δει αν το τσιπ ειναι στη θεση του;
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Τα στοιχεια καταθετονται στον κτηνιατρικο συλλογο? Θελω να παρω τηλ. για να επιβεβαιωσω οτι ολα εχουν γινει σωστα.
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Δεν το ηξερα, αυτο γιατι; για να επιβεβαιωσει αν εισαι ο ιδιοκτητης η για να δει αν το τσιπ ειναι στη θεση του;
Ο VET κανει εξεταση και σφραγιζει ενα βιβλιαριο υγειας ενος συγκεκριμενου σκυλου
( χωρις την αναγνωρηση μπορω εγω να παω τον σκυλο μου με το βιβλιαριο ενος αλλου.....!!!!)
Φυσικο ειναι να υπαρχει καποιου ειδους "αναγνωρισημοτητας " αναμεσα στον VET -κατοχο - σκυλο που δικαιολογει πολλες φορες την παραληψη της ταυτοποιησης αλλα γενικα καλο ειναι να ελεγχεται για λογους ασφαλειας (καλη λειτουργια - μετακινηση κτλ) μια που δεν παυει να ειναι μια ηλεκτρονικη συσκευη και οπως ολες , μπορει να χαλασει.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ο VET κανει εξεταση και σφραγιζει ενα βιβλιαριο υγειας ενος συγκεκριμενου σκυλου
( χωρις την αναγνωρηση μπορω εγω να παω τον σκυλο μου με το βιβλιαριο ενος αλλου.....!!!!)
Φυσικο ειναι να υπαρχει καποιου ειδους "αναγνωρισημοτητας " αναμεσα στον VET -κατοχο - σκυλο που δικαιολογει πολλες φορες την παραληψη της ταυτοποιησης αλλα γενικα καλο ειναι να ελεγχεται για λογους ασφαλειας (καλη λειτουργια - μετακινηση κτλ) μια που δεν παυει να ειναι μια ηλεκτρονικη συσκευη και οπως ολες , μπορει να χαλασει.
Αυτο για την περιπτωση που πας καθε φορα σε αλλο κτηνιατρο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.751
Τα στοιχεια καταθετονται στον κτηνιατρικο συλλογο? Θελω να παρω τηλ. για να επιβεβαιωσω οτι ολα εχουν γινει σωστα.
Πάρε στο Τηλ.: 210 52 02 901 και 210 52 26 769 και ρώτησε τους . Εγώ αυτό είχα κάνει και διαπίστωσα ότι τα στοιχεία καταχωρήθηκαν 5 μηνές αφού είχαν σταλεί. Αυτό γιατί δεν έχουν προσωπικό και οι καταχωρήσεις γίνονται με καθυστέρηση.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf